Szukaj

Jennifer Lopez straciła bliską osobę. Nie tylko ona w żałobie, płacze cały świat

Ruth Bader Ginsburg nie żyje

Ruth Bader Ginsburg nie żyje

Jennifer Lopez pogrążona w żałobie. Pisze na Instagramie o śmierci wyjątkowej osoby. Żegna ją pięknymi słowami.

Jennifer Lopez w sobotę podzieliła się z fanami bardzo przykrą informacją. Nie żyje niezwykła kobieta, która swoją postawą odcisnęła piętno nie tylko na gwieździe popu, ale także na wielu ludziach, których spotkała na swojej drodze. Artystka oddała jej piękny hołd na swoim Instagramie.

Jennifer Lopez w żałobie. Nie żyje Ruth Bader Ginsburg

W piątek wieczorem 18 września zmarła Ruth Bader Ginsburg, najstarsza liberalna sędzia Sądu Najwyższego USA, prawdziwa ikona sądownictwa i feminizmu oraz walki o prawa dla mniejszości. Portal wiadomosci.gazeta.pl podaje, że była drugą kobietą, która została sędzią amerykańskiego Sądu Najwyższego. Swoją funkcję pełniła przez 27 lat, aż do samej śmierci.

W pięknych słowach żegnają ją Bill Clinton, który mianował ją na to stanowisko:

Straciliśmy jednego z najbardziej niezwykłych sędziów, którzy kiedykolwiek zasiadali w Sądzie Najwyższym. Życie i przełomowe opinie Ruth Bader Ginsburg zbliżyły nas do doskonalszego ustroju. Jej dobitny bunt zaś przypominał nam, że odchodzimy od konstytucji na własne ryzyko – napisał na Twitterze.

Donald Trump o jej śmierci dowiedział się podczas telekonferencji i powiedział:

Była niesamowitą kobietą, która wiodła niesamowite życie.

Miała 87 lat. Jej odejście, to ogromna strata dla całego świata. Ludzie na zawsze zapamiętają jej dokonania. Odcisnęła swoje piętno także na ikonie pop kultury, Jennifer Lopez, która pożegnała ją wzruszającymi słowami.

Ze złamanym sercem słyszę o śmierci sędzi Ruth Bader Ginsburg. Była prawdziwą mistrzynią równości płci i była silną kobietą – autorytetem, dla mnie i wszystkich małych dziewczynek na świecie.

Przez całe życie miałam szczęście spotkać tak wielu niesamowitych ludzi… ale są tacy, którzy są wybrani, na których instynkt każe ci uważać. I poczułam to. Kiedy ją spotkałam, trzymałam się jej każdego słowa…

Zawsze będę pamiętała, co powiedziała nam w dniu, w którym ją spotkaliśmy: „Bądź najlepszą wersją siebie”. To było proste, ale głębokie. Dziękuję RBG za te wszystkie lata walki. Będziemy Cię szanować, kontynuując walkę o równość, empatię i sprawiedliwość dla wszystkich – napisała wzruszona.

View this post on Instagram

I am heartbroken to hear of the passing of Justice Ruth Bader Ginsburg. She was a true champion of gender equality and was a strong woman for me and all the little girls of the world to look up to. Throughout my life, I’ve been fortunate to meet so many amazing people … but there’s those select few where there’s an instinct inside you that tells you to pay close attention. And I did. When I met her I was hanging on to her every word… I will always remember what she said to us the day we met her: “Be the best you.” It was simple yet profound. Thank you RBG for fighting all these years. We will honor you by continuing to fight for equality, empathy and justice for all. 💔 #RIPRBG ✨❤️✨ 📷: Fred Schilling

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Kondolencje płyną z całego świata.


Jennifer Lopez w żałobie. Ruth Bader Ginsburg nie żyje

Jennifer Lopez w żałobie. Ruth Bader Ginsburg nie żyje

Jennifer Lopez w żałobie. Ruth Bader Ginsburg nie żyje

Jennifer Lopez w żałobie. Ruth Bader Ginsburg nie żyje

Jennifer Lopez w żałobie. Ruth Bader Ginsburg nie żyje

Jennifer Lopez w żałobie. Ruth Bader Ginsburg nie żyje

Dodaj komentarz

  • Jola pisze:

    Geniusz bo lewak, jak zawsze niestety. Za rok nikt nie będzie jej pamiętać. Też fakt.

  • Gość pisze:

    To jest najbardziej debilny artykuł roku. Jak można napisać o śmierci tak wielkiej osoby jak Ruth Bader Ginsburg przez pryzmat Jennifer Lopez? To jakaś kpina.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×