Jeffrey Dahmer – wszystkie ofiary. Ile miały lat i jak wyglądały? Netflix nakręcił o nich miniserial

Jeffrey Dahmer – wszystkie ofiary

Jeffrey Dahmer – wszystkie ofiary

Wszystkie ofiary Jeffreya Dahmera. Ile osób zamordował? Kim były? Ile miały lat? Ich historię przedstawiono w miniserialu Netflixa Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera.

Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera, to nowy miniserial Netflixa, który swoją premierę miał 21 września. W 10 odcinkach przedstawiono historię seryjnego mordercy, nekrofila i kanibala Jeffreya Dahmera, opowiedzianą z perspektywy ofiar. Akcja obejmuje okres od dzieciństwa do śmierci głównego bohatera (w tej roli Evan Peters), czyli lata 60. – 90.

Ile osób zamordował Jeffrey Dahmer? Kim były jego ofiary? Ile miały lat? Jak wyglądały?

Jeffrey Dahmer – wszystkie ofiary

Dahmer, przedstawiany w lokalnej prasie jako potwór z Milwaukee lub kanibal, zabił 17 osób między 1978 rokiem a datą schwytania w 1991 roku. Wszyscy byli młodymi mężczyznami.

Jego pierwszą ofiarą był 18-letni Steven Hicks, autostopowicz, z którym się zaprzyjaźnił. 18 czerwca 1978 roku zaprosił go do domu swoich rodziców w Ohio na piwo. Obiecał, że po wspólnie spędzonym czasie odwiezie go do znajomych, którzy czekali na niego, by wspólnie wybrać się na koncert. Gdy Hicks chciał opuścić mieszkanie, Jeffrey ogłuszył go hantlami, udusił, rozciął ciało, a szczątki zakopał w płytkim grobie w ogrodzie.

Steven Tuomi był jego drugą ofiarą. Został zabity 9 lat po Stevenie – 20 listopada 1987 roku – w wynajętym pokoju w hotelu Ambassador w Milwalkee. W późniejszych zeznaniach Dahmer twierdził, że nie miał zamiaru pozbawiać życia 25-latka. Nie pamiętał, jak doszło do tragedii. Prawdopodobnie wypił przygotowany dla niego koktajl, w którym znajdował się środek odurzający.

Gdy obudziłem się, on już nie żył – powiedział podczas przesłuchań.

Jego trzecią ofiarą był 14-letni James Doxtator, którego poznał przed gejowskim barem w Wisconsin 16 stycznia 1988 roku. Dahmer zwabił go do domu swojej babci w West Allis, gdzie go udusił. Jego ciało trzymał w piwnicy przez dwa dni, zanim poćwiartował je i wyrzucił ze śmieciami. Nigdy nie znaleziono żadnych szczątków.

24 marca tego samego roku Dahmer odurzył i udusił 22-letniego Richarda Guerrero w jego sypialni w West Allis. Po rozczłonkowaniu i wyrzuceniu ciała trzymał jego czaszkę przez kilka miesięcy.

Rok później, 25 marca, Dahmer odurzył i udusił Anthony’ego Searsa w domu swojej babci. Czaszkę i genitalia 24-latka znaleziono w szafce na akta w domu Dahmera, kiedy został aresztowany w 1991 roku.

W 1990 roku Dahmer odebrał życie czterem mężczyznom na przestrzeni wielu miesięcy, mieszkając w swoim mieszkaniu w Milwaukee.

20 maja udusił Raymonda Smitha, odurzając go tabletkami nasennymi. Później pomalował sprayem czaszkę 32-latka i trzymał ją w szafce na akta.

Miesiąc później, 14 czerwca, odurzył i udusił byłego znajomego Edwarda Smitha. Przypadkowo zniszczył wszystkie szczątki i dlatego nie był w stanie zatrzymać żadnych części ciała.

Kolejną ofiarą był Ernest Miller, którego Dahmer spotkał przed księgarnią 2 września 1990 roku. Odurzył go, a następnie dźgnął nożem w szyję w jego mieszkaniu.

Trzy tygodnie później, 24 września, udusił Davida Thomasa w swoim mieszkaniu, a następnie poćwiartował go. Nigdy nie znaleziono żadnych szczątków.

W 1991 roku Dahmer odebrał życie ośmiu mężczyznom.

18 lutego zwabił 17-letniego Curtisa Straughtera do swojego mieszkania, gdzie go odurzył i udusił. Dahmer zachował jego czaszkę, ręce i genitalia.

Errol Lindsey został zabity 7 kwietnia po tym, jak Dahmer przewiercił mu czaszkę, chcąc zrobić z niego zombie.

W następnym miesiącu 24 maja odebrał życie głuchemu Tony’emu Hughesowi, a 27 maja 14-letniemu Konerak Sinthasomphone. Chłopcu nago udało się uciec z mieszkania. Zaniepokojone jego stanem kobiety zaalarmowały policję, ale Dahmer przekonał funkcjonariuszy, że Konerak ma 19 lat i jego partnerem, który przesadził z ilością alkoholu (był pod wpływem środków odurzających).

Matt Turner był jedną z ostatnich ofiar Dahmera. Poznali się 30 czerwca na paradzie równości Chicago Pride Parade. Po wydarzeniu zaprosił go do swojego mieszkania, gdzie go odurzył i udusił.

5 lipca zamordował Jeremiaha Weinbergera po przewierceniu mu czaszki. Następnie 15 lipca zabił Olivera Lacy’ego, odurzając go i dusząc.

Ostatnią zamordowaną ofiarą Dajmera był Joseph Bradehoft, ojciec trojga dzieci.

Jeffrey Dahmer – wszystkie ofiary

Jeffrey Dahmer – wszystkie ofiary

Kiedy Jeffrey Dahmer został schwytany?

Dahmer został w końcu schwytany przez policję po tym, jak 22 lipca 1991 roku zaprosił Tracy’ego Edwardsa do swojego mieszkania. Jeffrey zakuł 32-latka w kajdanki i groził mu nożem. Okazał się fizycznie słabszy od ciemnoskórego mężczyzny, któremu udało się uciec z mieszkania, a następnie wezwać policję. Zobacz: Jak potoczyło się życie Tracy’ego Edwardsa?

Funkcjonariusze wrócili do mieszkania, w którym aresztowano seryjnego mordercę. Został skazany za 15 z 17 zabójstw, które popełnił w Wisconsin i skazany na 15 kar dożywotniego pozbawienia wolności (937 lat).

W więzieniu nawrócił się i przyjął chrzest. Podczas sprzątania siłowni został pobity na śmierć przez współwięźnia w zakładzie karnym Columbia w Wisconsin w dniu 28 listopada 1994 roku.


Jeffrey Dahmer – wszystkie ofiary

Jeffrey Dahmer – wszystkie ofiary

Tracy Edwards (ocalała ofiara Jeffreya Dahmera)

Tracy Edwards (ocalała ofiara Jeffreya Dahmera)

Jeffrey Dahmer

Jeffrey Dahmer

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×