Eurowizja 2021. Występ Rafała Brzozowskiego pod znakiem zapytania. COVID-19 w reprezentacji Polski

Rafał Brzozowski

Rafał Brzozowski

Na stronie organizatora 65. Konkursu Piosenki Eurowizji opublikowano oficjalny komunikat, z którego wynika, że Rafał Brzozowski może nie wystąpić podczas drugiego półfinału. Sytuacja jest poważna.

20 maja w Rotterdamie odbędzie się drugi półfinał Eurowizji 2021. W konkursie wezmą udział reprezentanci z 17 państw. Wśród uczestników jest Rafał Brzozowski, który wykona swój premierowy utwór The Ride, który został skomponowany przez szwedzkich producentów.

Reprezentant naszego kraju już w sobotę 8 maja poleciał do Rotterdamu. W podróży towarzyszył mu Agustin Egurrola, który odpowiada za choreografię oraz zespół taneczny. Występ muzyka niestety stoi pod znakiem zapytania, co potwierdził organizator wydarzenia.

Eurowizja 2021: jeden z członków polskiej delegacji ma koronawirusa

W Rotterdamie już od kilku dni trwają próby, podczas których uczestnicy dopracowują każdy detal swojego występu. Z uwagi na pandemię, wszyscy muszą być poddani rutynowym testom. Właśnie wyszło na jaw, że jeden z członków polskiej delegacji ma koronawirusa, o czym poinformowało Infe Poland – Eurowizja:

PILNE: Członek polskiej delegacji ma pozytywny wynik testu. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

EDIT: To potwierdzona informacja. Polski zabraknie na jutrzejszej ceremonii otwarcia! Wszyscy członkowie delegacji zostaną teraz przebadani pod kątem obecności wirusa w ich organizmach. Dalsze decyzje będą zapadać po wynikach.

🔴 PILNE 🔴 Członek polskiej delegacji ma pozytywny wynik testu. O szczegółach będziemy informować wkrótceEDIT: To…

Posted by INFE Poland – Eurowizja on Saturday, May 15, 2021

Fanpage udostępnił w komentarzu oświadczenie, które zostało opublikowane na oficjalnej stronie organizatora Eurowizji 2021. Możemy w nim przeczytać, że test został wykonany 15 maja:

Podczas rutynowych testów wykonanych 15 maja po przybyciu na Konkurs Eurowizji, jeden z członków polskiej delegacji otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Okazuje się, że jeszcze w czwartek wszyscy członkowie delegacji byli zdrowi. Zgodnie z protokołem BHP wszyscy zostali objęci kwarantanną.

Po raz ostatni na miejscu byli w czwartek, kiedy cała delegacja miała negatywny wynik testu COVID-19. Zgodnie z naszym protokołem BHP osoba ta została odizolowana. Jako środek ostrożności pozostali członkowie ich delegacji przejdą teraz test PCR i zostaną objęci kwarantanną.

W niedzielne popołudnie odbędzie się ceremonia otwarcia 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, jednak w związku z regulacjami zawartymi w protokole bezpieczeństwa Rafał Brzozowski oraz pozostałe osoby mające wystąpić z nim na scenie, nie pojawią się na turkusowym dywanie.

Eurowizja 2021: Co z występem Rafała Brzozowskiego?

Niewykluczone jednak, że muzyk będzie miał okazję pojawić się na scenie. Jeśli dana osoba nie ma objawów COVID-19, jej izolacja trwa zaledwie pięć dni, a dokładnie tyle czasu pozostało do drugiego półfinału. Istnieją duże szanse na to, że grupa wystąpi w niezmienionym składzie.

Organizatorzy przewidzieli jednak i taką ewentualność. Europejska Unia Nadawców jest przed wydarzeniem przygotowała nagrania live-on-tape, które zostaną wyemitowane podczas półfinału. Nasz reprezentant wziął w nich udział 20 marca w podwarszawskiej hali Transcolor.

Miejmy nadzieję, że już 20 maja zobaczymy Rafała na scenie.


Rafał Brzozowski – Eurowizja 2021, pierwsza próba (fot. eurovision.tv)

Rafał Brzozowski – Eurowizja 2021, pierwsza próba (fot. eurovision.tv)

Rafał Brzozowski – Eurowizja 2021, pierwsza próba

Rafał Brzozowski – Eurowizja 2021, pierwsza próba

Rafał Brzozowski, Agustin Egurrola na lotnisku przed wylotem na Eurowizję 2021

Rafał Brzozowski, Agustin Egurrola na lotnisku przed wylotem na Eurowizję 2021

Komentarze

 • Gość pisze:

  By nie było że przegraliśmy przez piosenkę

 • Gość pisze:

  Sanah na Eurowizje.

 • Gość pisze:

  Sanah na Eurowizje. A nie stary grzyb.

 • Patriotka pisze:

  I to piszą Polacy,zastanówcie się ludzie czy nie powinniście mieszkać w innym kraju.Zamiast wspierać Polaków i Polskę robicie wszystko na odwrót.Nieważne czy ta piosenka jest fajna czy nie,Rafał Brzozowski wygra czy nie,powinniśmy być solidarni nawet w takich sprawach jak konkurs eurowizji.Pamiętajmy, że to nie pierwszy nasz konkurs,w poprzednich latach piosenki były średnie a mimo wszystko nie było takiego hejtu.Co z wami Polakami???

  • Gość pisze:

   Oczywiście, że tak, pod warunkiem, że zgadzamy się z decyzją lub rzeczywiście jest to kwestia tylko i wyłącznie naszego gustu. Ale w momencie, gdy nasz rząd podejmuje decyzje niezgodne z naszym sumieniem i poczuciem bezpieczeństwa mamy prawo się odezwać, nie powinnismy zgadzać się na coś co odbiera nam dotychczasową swobodę, tylko dlatego, że ktoś wyżej postawiony tak powiedział. Solidarność nie znaczy jednomyślność i zgoda na wszystko co przyjdzie z góry. Tak samo tutaj – fajnie by było wspierać Polaka na Eurowizji i życzyć mu jak najlepszego miejsca i tak tez do tej pory było ale zarząd telewizji sam podjął decyzje o wyborze reprezentanta z którym stacja jest związana, pozbawiając tym samym inną zdolną Polkę, która nie wyskakuje z lodówki (prowadząc co chwila jakiś inny program, lecąc w radiu), tylko skromnej dziewczyny z ogromnym potencjałem na rzecz piosenki napisanej przez Szwedów, której Rafał ma problem podołać, już pominę kwestie wizualne jakie podejmuje zespół polskiego reprezentanta odnośnie występu scenicznego. Na to mamy się zgodzić? Pluć na dobra narodowe na rzecz pupilków stacji telewizyjnej? W moich oczach to jest sprzeciw przeciwko działaniom szkodliwym dla nas jako kraju, który aktualnie nie jest na tyle godnie reprezentowany na ile mógłby być. I to nie my powinnismy czuć się źle, to nie my nie jesteśmy patriotami to stacja telewizyjna, która w poszanowaniu ma opinię obywateli i urządza sobie samowolkę powinna się wstydzić. Ja nie mówię o hejcie, tego nie popieram i sam nie napisałem ani pół komentarza – ten jest pierwszy w tej sprawie, ale nie umiem przejść obojętnie. Trzeba umieć rozróżnić konstruktywną krytykę dzieła od hejtu – czyli opinii opartej na bezpodstawnym fundamencie. Jeżeli coś wykracza poza tę kwestie to warto, żeby taka osoba się nie wypowiadała ale dopóki dotyczy to treści, wykonania i jakości pracy, którą artysta sam poddaje ocenie jadąc na Eurowizję, myślę że możemy się spokojnie pochylić i wypowiedzieć. A Pani może z ręką na sercu powiedzieć, że ten utwór to najlepsza decyzja dla naszego kraju? Patriotyzm to postawa wspierająca kraj w dążeniu w dobrym kierunku ale również zdolność zauważania jego ułomności połączona z chęcią ich naprawy.

 • Gość pisze:

  Kto mi odpowie.. Skąd tyle jadu w ludziach? Skąd tyle nienawiści??? Kto pisze tak negatywne komentarze??? Czy twórcami tych wszystkich negujących opinii są ludzie niedowartościowani, smutni, nieszczęśli, samotni, odrzuceni, słabi, bez perspektywy rozwoju, bez pasji siedzący z komóreczką i kometujacy zdolnego, inteligentnego artysty????

 • Gość pisze:

  Dzięki bogu

 • Gość pisze:

  Piosenka i wykonawca totalna tragedia!!!!

 • Gość pisze:

  Chcą wszystko zwalić na koronowirusa. Wiadomo, że jeśli nie wystąpią, to będą mieli usprawiedliwienie na zajęcie ostatniego miejsca w półfinale. TVP będzie mogło stworzyć ich swój własny reportaż na temat tego jaką cudowna piosenkę miał Rafał a pomimo tego nie mogliśmy jej zaprezentować w Rotterdamie. Już widzę Danutę holecka jak czyta…

 • GośćJerzy30. pisze:

  Brzozowski cieszę się że wystąpią tam i pokażesz światu jak pada na pysk przedstawiciel TV Pisuary BRAWO Rafałku ale będzie CYRK.

 • Gość pisze:

  Wcale się tym nie martwię .

 • Gość pisze:

  Nie dość że wylewa się hektolitrami hejt na polskiego reprezentanta , nie dość że próby dyszki kiepsko, nie dość że nie mamy szans na awans , niw dość że obrazek z naszego występu w tv będzie na tle innych państw wyglądał słabo to jeszcze cios od tej strony.

  Nie zazdroszczę. Niech wystąpi i niech na przekór i na złość chociaż wejdzie do finału. Chociaż wiem że to będzie baaaardzo ciężko.

 • Gość pisze:

  Ściema totalna grunt to on i jego pseudo piosenka

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×