Jean-Marc Vallée nie żyje. Zmarła legenda kina. Miał 58 lat

Jean-Marc Vallée

Jean-Marc Vallée

Zmarł nagradzany reżyser Jean-Marc Vallée. Mężczyzna miał zaledwie 58 lat. Tragiczną informację o śmierci przekazał jego długoletni współpracownik. Poznajcie szczegóły.

Jean-Marc Vallée to kanadyjski reżyser, scenarzysta, producent filmowy i aktor. Mężczyzna urodził się 9 marca 1963 roku w Montrealu. Zadebiutował jako reżyser i scenarzysta filmu krótkometrażowego Stereotypy. Zainteresowanie wzbudził za sprawą nakręcenia dramatu Czarna lista. Wydany w 1998 roku Magiczne słowa, otrzymał nagrodę Jutra w kategorii Najlepszy film krótkometrażowy.

Prawdziwa popularność spadła na niego jednak w momencie, gdy światło dzienne ujrzał film Witaj w klubie. Produkcja została nagrodzona trzema Oscarami. Również wielkim sukcesem okazał się serial Wielkie kłamstewka, który został wyprodukowany dla HBO. Zdobył wtedy nagrodę Emmy w kategorii Najlepsza reżyseria serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego. Zdobył również statuetkę Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych.

Reżyser starał się łączyć pracę zawodową z życiem prywatnym. W 1990 roku ożenił się z Chantal Cadieux, która jest autorką serialu Powrót do Providence. Ich uczucie jednak nie przetrwało. Wzięli rozwód i ułożyli swoje życia na nowo. Na drodze 58-latka stanęła Nadia Liva. Para wiodła szczęśliwe życie. Wkrótce później zostali rodzicami. Na świat wydali dwóch synów Émile i Alexa.

Jean-Marc Vallée nie żyje

Dziś obiegła media przykra wiadomość. Jean-Marc nie żyje. Mężczyzna został znaleziony w pobliżu swojego domu, który mieści się na obrzeżach miasta Québec w Kanadzie. Informacja o jego śmierci została przekazana przez Nathana Rossa, z którym przez wiele lat współpracował:

Jean-Marc wspierał kreatywność, autentyczność i próby robienia rzeczy po swojemu. Był prawdziwym artystą i hojnym, kochającym facetem. Każdy, kto z nim pracował, dostrzegał jego talent i fakt, że miał wizję. Był dla mnie przyjacielem, partnerem kreatywnym i starszym bratem. Będziemy tęsknić za mistrzem, ale pociesza to, że jego piękny styl i praca, której efektami się z nami podzielił, będą wciąż żywe – napisał Nathan Ross w oficjalnym oświadczeniu.

Reżyser zmarł, mając 58 lat. Zostawił żonę oraz dwóch synów. Jak na razie nieznana jest przyczyna zgonu.


Jean-Marc Vallée

Jean-Marc Vallée

Jean-Marc Vallée

Jean-Marc Vallée

Jean-Marc Vallée

Jean-Marc Vallée

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×