Szukaj

Choroba zniszczyła życie Jarosława Kreta. Dopiero teraz opowiedział o walce z każdym dniem

Jarosław Kret choroba

Jarosław Kret choroba

Jarosław Kret o walce z depresją

Jarosław Kret miał depresję. Po miesiącach walki zaczął głośno mówić o swojej chorobie. Dlaczego zdecydował się na to dopiero teraz? 

Jeszcze rok temu wydawać mogłoby się, że w życiu Jarosława Kreta układa się doskonale. Dziennikarz nie tylko był w związku z Beatą Tadlą, ale także pracował w jednej ze stacji telewizyjnych. Para wspólnie wzięła udział w Tańcu z Gwiazdami, gdzie doszło do ich rozstania.

Chociaż po czasie Jarosław robił co w jego mocy by partnerkę odzyskać, ta pozostawała nieugięta. Kret usunął się więc w cień, znikając nie tylko z życia publicznego, ale także bardzo ograniczając media społecznościowe. Mało kto wiedział, że za wszystkim stała choroba.

W życiu dziennikarza zagościła depresja. Dopiero teraz, kiedy Kret stanął na nogi, o swoich problemach zaczął mówić głośno. Udzielił wywiadu dla jednego z tygodników, teraz przyszedł czas także na telewizję.

Na antenie Dzień Dobry TVN dziennikarz zdobył się na niezwykłą szczerość. Przyznał, że depresja sprawiała, że nie ma się na nic energii. Zamiast żyć, ucieka się w ciemny kąt. Jego uratowało dziecko:

Mnie przede wszystkim dziecko trzymało przy życiu i jakoś tak kazało jeszcze stawać na nogi. (…) Ta prawdziwa depresja to było jakby ktoś walną mnie kijem w łeb i wtedy zacząłem odczuwać, że jest coś bardzo niedobrego.

Na szczęście wokół Kreta zaczęli się pojawiać ludzie, który wyciągnęli do niego pomocną dłoń:

Nagle odnaleźli się wokół mnie ludzie, gdy ja zacząłem szukać kontaktu z ludźmi. Słuchajcie gdy człowiek jest w takiej depresji, czarnej dziurze to złapanie za rękę jest już zbawieniem, autentycznie. Gdy ktoś ci poda ciepłą herbatę, tak od serca, to ktoś jest kto chce ci pomóc, a z drugiej strony dalej się chowasz.

Jak przyznał Jarosław, kiedy stanął na nogi na temat choroby mówi po to, by pomóc ludziom wokół siebie:

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nas też może dopaść i druga sprawa musimy sobie zdawać sprawę, bo kogoś bliskiego też może dopaść. To jest bardzo ważne, bo stosunek naszych do bliskich i naszej znajomej do nas wtedy gdy mamy obniżony nastrój, dziwnie się zachowujemy jest takim bardzo silnym czynnikiem warunkującym to co będzie dalej.

Zwracacie uwagę na takie sygnały wokół was?

Jarosław Kret przerywa milczenie. “Zapadałem się w sobie”. Opowiedział o walce z ciężką chorobą

Jarosław Kret zmagał się z bardzo poważną chorobą. “Zostałem sam…”

Odrodzony Jarosław Kret już zapomniał o Beacie Tadli?! Pogodynek znalazł sobie dużo młodszą dziewczynę w popularnym show TVN!


Jarosław Kret na wręczeniu nagród dla najlepszych SPA

Jarosław Kret na wręczeniu nagród dla najlepszych SPA

Jarosław Kret w Agent Gwiazdy 2 - lista uczestników

Jarosław Kret w Agent Gwiazdy 2 - lista uczestników

Jarosław Kret w SPA

Jarosław Kret w SPA

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×