Szukaj

Jarosław Kaczyński oddał hołd Katarzynie Łaniewskiej. Dopiero teraz widać, jak bardzo byli ze sobą zżyci

Jarosław Kaczyński Katarzyna Łaniewska

Jarosław Kaczyński Katarzyna Łaniewska

Jarosław Kaczyński nie zapomniał o Katarzynie Łaniewskiej podczas mszy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Podczas przemówienia oddał hołd zmarłej aktorce. Co powiedział?

Katarzyna Łaniewska zmarła 7 grudnia w wieku 87 lat. Za swoje dokonania artystyczne gwiazda została wyróżniona m.in. Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a przez swoje Stowarzyszenie, za działalność na rzecz środowiska, Medalem 100-lecia ZASP-u. Zasłynęła między innymi dzięki roli w filmie Kogel-Mogel, gdzie zagrała matkę głównej bohaterki oraz serialu Plebania, gdzie wcielała się w gosposię, występowała także na scenach największych warszawskich teatrów.

O śmierci aktorki poinformowała między innymi rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska. Na Twitterze udostępniła jej zdjęcie i napisała:

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Katarzynę Łaniewską. Droga Pani Kasiu, dziękujemy za wszystko. Pozostanie Pani w naszych sercach na zawsze. R.I.P

Nie jest tajemnicą, że w ostatnich latach Łaniewska sympatyzowała z partią rządzącą. Brała udział w artystycznej części obchodów rocznic smoleńskich, była blisko prezesa Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński wspomina Katarzynę Łaniewską

10 stycznia w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie odbyła się msza święta upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej. Przed śmiercią Katarzyna Łaniewska zawsze w nich uczestniczyła. Aktorka zmarła w grudniu, ale zaprzyjaźniony z nią Jarosław Kaczyński nie był na jej pogrzebie.

Nie zapomniał o niej jednak, gdy przemawiał na ostatniej miesięcznicy smoleńskiej. Część wystąpienia to był hołd oddany aktorce. Prezes partii rządzącej podkreślał związek Łaniewskiej z PiS-em, nazywając ją, między innymi, wybitną obywatelką.

Była aktorką, wybitną aktorką, i była, co za tym idzie, artystą. Była kimś, kto wybrał dobro i trwał w tej szczególnej dla aktora działalności przez całe dziesięciolecia. I mówię tutaj nie tylko o tym dziesięcioleciu, a dokładnie to jest 10 lat i dziewięć miesięcy od katastrofy, ale także chodzi o ten czas, który przyszedł przynajmniej po 1980 roku. To był wybór piękny, który czyni z pani Katarzyny Łaniewskiej nie tylko wybitną artystkę, ale także wybitną obywatelkę – kogoś, kto służy – mówił Jarosław Kaczyński.

Przypomniał także wszystkim zebranym w kościele, że Katarzyna Łaniewska swoje umiejętności prezentowała także podczas organizacji miesięcznic, kiedy to czytała wiersze. Kaczyński podkreślił, że czuje się dłużnikiem aktorki. Zapewne mało kto spodziewał się takiego peanu z ust prezesa, zwłaszcza podczas mszy rocznicowej.


Jarosław Kaczyński i Katarzyna Łaniewska - 11.10.2013

Jarosław Kaczyński i Katarzyna Łaniewska - 11.10.2013

Katarzyna Łaniewska nie żyje

Katarzyna Łaniewska nie żyje

Katarzyna Łaniewska na planie Kogel Mogel

Katarzyna Łaniewska na planie Kogel Mogel

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×