Szukaj

Nie żyje Janusz Leśniewski. Zagrał w najpopularniejszych serialach. „Serce nie wytrzymało”

Janusz Leśniewski nie żyje

Janusz Leśniewski nie żyje

Janusz Leśniewski nie żyje. Zmarł aktor, który zagrał niemal we wszystkich najpopularniejszych polskich serialach. Dał się poznać fanom takich hitów jak Barwy szczęścia, Na dobre i na złe czy M jak miłość. Po raz ostatni wcielił się w jednego z bohaterów w Na Wspólnej.

Świat filmu pogrążył się w żałobie. W niedzielę zmarł Witold Sodowy. Miał 100 lat. Tego samego dnia pożegnaliśmy jedną z największych gwiazd polskich seriali. Nie żyje Janusz Leśniewski.

Janusz Leśniewski nie żyje. Żegnają go artyści

Wiadomość o śmierci Janusza Leśniewskiego jest szczególnie smutna dla fanów takich produkcji jak Leśniczówka, Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe, Kasia i Tomek, M jak miłość i Barwy szczęścia. Aktora mogliśmy oglądać również w Na Wspólnej, Blondynce i W rytmie serca.

W niedzielę, 15 listopada, Super Express przekazał, że artysta cieszący się ogromną sympatią w branży nie żyje. Miał 69 lat. Od lat zmagał się z problemami natury kardiologicznej.

Leśniewskiego pożegnał jego serdeczny przyjaciel, kolega z pracy – Wiktor Zborowski. Aktor, a prywatnie ojciec Zosi Zborowskiej, zamieścił na Facebooku pożegnalny wpis:

Odszedł Janusz Leśniewski. Aktor. Kumpel. Kochał teatr. Kochał wolność. Nie wiem co napisać. Chorował na serce, które nie wytrzymało. Śpij spokojnie Januszku.

Na kilka poruszających słów zdobył się również Jerzy Antczak, reżyser wielu popularnych produkcji, takich jak Noce i dnie oraz Chopin, pragnienie miłości:

Odszedł człowiek, artysta, którego bardzo kochałem… Odpoczywaj Januszu i miej dobre sny – napisał.

Data i miejsce pogrzebu, jak również oficjalna przyczyna śmierci Leśniewskiego nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Kim był Janusz Leśniewski?

Janusz Leśniewski na scenie zadebiutował 16 listopada 1973 roku w spektaklu Wyzwolenie Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Zygmunta Hübnera. Był absolwentem wydział aktorskiego PWST w Warszawie. Studia ukończył rok po swoim teatralnym debiucie. Współpracował z wieloma teatrami w Warszawie: Komedia, Popularnym, Ochoty, Powszechnym, Sabat, Rampa oraz z Teatrem na Barce w Bydgoszczy. W 2020 roku zagrał w Na Wspólnej, gdzie wcielił się w postać biegłego 3117. odcinku.


Janusz Leśniewski nie żyje

Janusz Leśniewski nie żyje

Janusz Leśniewski nie żyje

Janusz Leśniewski nie żyje

Janusz Leśniewski nie żyje

Janusz Leśniewski nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×