Szukaj

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku Janusza Dzięcioła. Wiadomo co się wydarzyło

Janusz Dzięcioł - Big Brother

Janusz Dzięcioł - Big Brother

Janusz Dzięcioł zginął w tragicznym w skutkach wypadku na przejeździe kolejowym. Do tej pory prokuratura prowadziła śledztwo. Właśnie zostało zakończone. Co ustalono?

Janusz Dzięcioł był zwycięzcą pierwszej edycji Big Brothera. Po wyjściu z Domu Wielkiego Brata stał się osobą publiczną. Zrezygnował ze swojego zawodu i zajął się polityką. Został posłem na Sejm V i VI kadencji. W 2016 został rzecznikiem prasowym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świeciu. Zaczął bywać w programach telewizyjnych. W Dzień Dobry TVN zdradził, na co wydał wygraną. Niemałe pieniądze poszły na zaledwie 3 rzeczy. Na dom, który wybudował dla swojej rodziny, nowy samochód oraz na piękne wesele, które wyprawił swojej jedynej córce.

Zmarł 6 grudnia, w tragicznym w skutkach wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem – 100 metrów od domu:

Ten przejazd przez tory kolejowe jest bardzo niewygodny, bo jest to lewoskręt od drogi krajowej nr. 55 i on jest nieco pod górkę. Widoczność w tym miejscu jest utrudniona. Dzięki temu przejazdowi można dojechać do domów, które są po drugiej stronie torów – poinformował PAP sołtys Białego Boru, Jerzy Czapla.

Dzięcioł doznał rozległego urazu głowy, co było bezpośrednią przyczyną śmierci. Osobowy citroen, którym jechał, znalazł się na przejeździe bez szlabanów, ale z sygnalizacją świetlną. Zwycięzca pierwszej polskiej edycji Big Brothera wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Od tego czasu Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu prowadziła śledztwo, w którym próbowano ustalić przyczyny tragedii. Właśnie się zakończyło.

Jakie były przyczyny wypadku, w którym zginął Janusz Dzięcioł z Big Brothera?

Prokuratura Okręgowa w Grudziądzu zakończyła śledztwo, które trwało od grudnia 2019 roku. Co ustalono?

Do wypadku doszło w wyniku niezachowania ostrożności kierowcy i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu – powiedziała Agnieszka Reniecka, prokurator rejonowa z Grudziądza, a jej słowa cytuje serwis Polska Times.

Ustalono także, że pojazdy, które tamtego dnia brały udział w zdarzeniu, były sprawne, a kierujący trzeźwi.


Janusz Dzięcioł, zwycięzca Big Brothera nie żyje

Janusz Dzięcioł, zwycięzca Big Brothera nie żyje

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w tragicznym wypadku samochodowym

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w tragicznym wypadku samochodowym

Janusz Dzięcioł nie żyje

Janusz Dzięcioł nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×