Szukaj

Janusz Dzięcioł przed śmiercią złożył żonie obietnicę. Wreszcie miało być po jej myśli. Chwilę później zmarł

Janusz Dzięcioł

Janusz Dzięcioł

Janusz Dzięcioł tuż przed śmiercią złożył żonie obietnicę, której nie zdążył spełnić. W grudniu zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowym. Miał zaledwie 65 lat.

Janusz Dzięcioł był uczestnikiem pierwszej edycji programu Big Brother, która emitowano w 2001 roku. Uwielbiali go zarówno mieszkańcy domu Wielkiego Brata, jak i widzowie, którzy zdecydowali o jego zwycięstwie. Dzięki nim mógł spełnić swoje marzenie – wybudował dom, na który przeznaczył wygrane w programie 500 tysięcy złotych. Wcześniej mieszkał w trzypokojowym mieszkaniu w bloku.

Zwycięzca telewizyjnego show nie tylko dostał czek, o który walczył przez trzy miesiące, ale także stał się niesamowicie rozpoznawalny. Woda sodowa nie uderzyła mu jednak do głowy. Do końca życia pozostał skromnym człowiekiem:

Mieszkaliśmy na jednym osiedlu. Widywaliśmy się często w sklepie, na ulicy. To było już po programie „Big Brother”. Woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Był zwykłym, miłym człowiekiem. Do każdego się uśmiechał – wspomina Beata Gahr z Grudziądza w rozmowie z Faktem.

Co Janusz Dzięcioł obiecał żonie przed śmiercią?

Po zakończeniu Big Brothera Dzięcioł zaangażował się w politykę. Przez dwie kadencje był posłem z ramienia Platformy Obywatelskiej. Potem pracował w ośrodku pomocy społecznej w Świeciu. W 2019 roku chciał wrócić do Sejmu. Wystartował jako niezależny kandydat z list PSL, niestety bez powodzenia.

Jak donosi Fakt, zwycięzca pierwszej edycji popularnego reality-show po długich namowach obiecał żonie, że skończy z polityką i pracą. Chciał w pełni poświęcić się rodzinie. Niestety nie zdążył dotrzymać danego słowa.

Janusz Dzięcioł zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło w Białym Borze pod Grudziądzem. Wjechał na niezabezpieczony przejazd kolejowy tuż pod nadjeżdżający pociąg. Informację o jego śmierci potwierdziła Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu:

Otrzymałam informację ustną od prokuratora pracującego na miejscu, że ofiarą wypadku jest były poseł Janusz Dzięcioł – powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Agnieszka Reniecka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.

Dzięcioł zmarł 6 grudnia 2019 roku. Pięć dni później miał świętować swoje 66. urodziny.


Janusz Dzięcioł wygrał pierwszą edycję Big Brothera

Janusz Dzięcioł wygrał pierwszą edycję Big Brothera

Janusz Dzięcioł nie żyje

Janusz Dzięcioł nie żyje

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w tragicznym wypadku samochodowym

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w tragicznym wypadku samochodowym

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×