Szukaj

Otylia Jędrzejczak w żałobie: „W mojej pamięci zostanie na zawsze”. Jan Wiederek nie żyje

Otylia Jędrzejczak

Otylia Jędrzejczak

Nie żyje wieloletni szkoleniowiec kadry polskich pływaków. O śmierci Jana Wiederka poinformował PZP. Mężczyznę w pięknych słowach pożegnała także Otylia Jędrzejczak.

Jan Wiederek nie żyje. Zmarł w poniedziałek, 25 stycznia. Całe życie mężczyzny było związane z pływaniem. Karierę w sporcie rozpoczynał jako zawodnik. Najpierw związany był z klubem KSZO Ostrowiec, a później AZS AWF Warszawa. Był też jednym z zawodników piłki wodnej w drużynie Legii Warszawa. Gdy podjął decyzję o zakończeniu kariery jako zawodnik, postanowił, że będzie pracował jako trener. Polski Związek Pływacki poinformował o jego śmierci.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 stycznia 2021 zmarł nagle Jan Wiederek bardzo zasłużony dla Polskiego Związku Pływackiego zawodnik, trener, działacz – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 stycznia 2021 r. zmarł nagle Jan Wiederek bardzo zasłużony dla Polskiego…

Posted by Polski Związek Pływacki on Tuesday, January 26, 2021

Otylia Jędrzejczak żegna swojego trenera

Utytułowany sportowiec, który wielokrotnie sięgał po medale, swoją wiedzę chciał przekazać kolejnym zawodnikom. Do 1996 roku pracował jako trener oraz wykładowca AZS AWF Warszawa. W latach 1996-2018 był szkoleniowcem kadry narodowej i kadry olimpijskiej. Pod jego skrzydłami wyrosło wielu medalistów, między innymi najbardziej utytułowana polska pływaczka, czyli Otylia Jędrzejczak. Zawodniczka postanowiła pożegnać trenera w bardzo wzruszających słowach.

Żegnaj Trenerze [*][*][*]
Smutna wiadomość dotarła do środowiska pływackiego, odszedł wybitny trener SMS Racibórz, AZS AWF Warszawa, przez wiele lat trener wyszkolenia PZP, mąż, tata i dziadek. Gdy zostałam powołana do pierwszych zawodów kadry, wystawił mnie 200 motylkiem, powiedziałam, że nie będę tego pływała, a on powiedział bedziesz. Usłyszałam wtedy pamiętaj „pierwszą setkę pływa się z głową a drugą z sercem” i tak zawsze to moje 200 pływałam !!!W mojej pamięci zostanie trener na zawsze!

Żegnaj Trenerze [*][*][*]Smutna wiadomość dotarła do środowiska pływackiego, odszedł wybitny trener SMS Racibórz, AZS…

Posted by Otylia Jędrzejczak on Tuesday, January 26, 2021

Jan Wiederek zmarł w wieku 72 lat. Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.


Jan Wiederek

Jan Wiederek

Otylia Jędrzejczak pokazała zdjęcie córki

Otylia Jędrzejczak pokazała zdjęcie córki

Otylia Jędrzejczak pokazała zdjęcie córki

Otylia Jędrzejczak pokazała zdjęcie córki

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×