Jan Szyszko nie żyje. Zmarł jeden z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości

Jan Szyszko nie żyje. Były minister środowiska zmarł w środę, 9 października. O jego śmierci poinformował prezydent Andrzej Duda. 

Jan Szyszko nie żyje. Polityk, który w latach 2005–2007 oraz 2015–2018 pełnił funkcję ministra środowiska, zmarł w środę, 9 października, przed południem. O jego śmierci na Twitterze poinformował prezydent Andrzej Duda:

Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua… RiP.

Zobacz: Nie żyje gwiazda filmu o przygodach „Kevina”. Miał 84 lata

Jan Szyszko nie żyje. Co było przyczyną śmierci?

Chociaż oficjalny powód zgonu nie został podany do wiadomości publicznej, to jak informuje Polsat News nieoficjalnie mówi się, że przyczyną śmierci Jana Szyszko była zatorowość płucna. Polityk PiS-u miał 75 lat.

Zobacz: Janusz Kondratiuk nie żyje. Zmarł jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów

Jan Szyszko nie żyje

Jan Szyszko nie żyje

Kim był Jan Szyszko?

Jan Szyszko był nauczycielem akademickim, profesorem nauk leśnych i politykiem. W tej ostatniej dziedzinie karierę rozpoczął pod koniec lat 80., kiedy działał m.in. w samorządzie podwarszawskiej gminy Wesoła. Do Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w 2001 roku. W latach 1997–1999 minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005–2007 minister środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, w latach 2015–2018 minister środowiska w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.

W nadchodzących wyborach parlamentarnych Szyszko ubiegał się o mandat poselski. Kandydował z okręgu nr 20 tzw. obwarzanka warszawskiego.

Zobacz: Nie żyje gwiazda „Dynastii”. Przegrała walkę z rakiem


Jan Szyszko nie żyje

Jan Szyszko nie żyje

Jan Szyszko nie żyje

Jan Szyszko nie żyje

Jan Szyszko zmarł 9 października

Jan Szyszko zmarł 9 października

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×