Szukaj

Żona Jana Lityńskiego walczyła o życie w lodowatej wodzie razem z nim. Jego ciało zaginęło. Opisała szczegóły dramatu

Jan Lityński

Jan Lityński

Cały czas trwają poszukiwania ciała Jana Lityńskiego. Żona polityka zamieściła w sieci bardzo poruszający wpis. Opisała szczegółowo dramat, jaki rozegrał się w lodowatej wodzie, do której razem wskoczyli, by ratować psa. Do ostatniej chwili starała się go ratować.

Jan Lityński nie żyje. Polityk w czasach PRL był działaczem opozycji antykomunistycznej. Po 1989 roku trzykrotnie otrzymał mandat poselski. W latach 2010-2015 był doradcą prezydenta RP. W 2015 roku Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Solidarności i Wolności. Wczoraj o jego śmierci jako pierwszy poinformował dziennikarz Eugeniusz Smolar. Zamieścił w social mediach, krótkie pożegnanie.

Z potwornym bólem. Nie żyje Janek Lityński, przyjaciel od zawsze – napisał.

Zasłużonego polityka pożegnało wiele znanych osobistości. Wspomnienia o nim i kondolencje na swoich profilach zamieścili między innymi: Rafał Trzaskowski, Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Szymon Hołowina, Władysław Frasyniuk oraz wielu innych.

Lityński zginął, ratując psa. Mężczyzna wszedł do przerębla, by wyciągnąć z niej tonące zwierzę. Niestety on sam już nie zdołał wydostać się na powierzchnię. Jako pierwsza poinformowała o tym europosłanka, Lena Kolarska-Bobińska:

Janek Lityński utonął, ratując psa. Janek, kochany, mądry, bojowy przyjaciel. Walczył o demokrację, prawdę, godność robotników. Straszny smutek – taki wpis zamieściła na Twitterze.

Jan Lityński nie żyje. Trwają poszukiwania ciała

Informacja o śmierci Lityńskiego wstrząsnęła całym światem polityki. Od wczoraj trwają poszukiwania jego ciała. Nocą służby przerwały swoje działania, jednak w poniedziałkowy poranek nastąpiła pełna mobilizacja. Jak podaje młodsza aspirant Anna Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, w poszukiwania ciała polityka zaangażowane są jednostki z Płocka, Radomia i Pułtuska. Na miejscu tragedii pojawił się także helikopter, drony, oraz quady.

Bardzo przejmujący wpis pojawił się także na Facebooku żony opozycjonisty. Elżbieta Bogucka kilka godzin temu podzieliła się koszmarnymi przeżyciami. Opisała, jak doszło do całego zdarzenia. Kobieta do ostatniej chwili starała się ratować tonącego męża. Razem z nim walczyła o życie w lodowatej wodzie.

Drodzy, Janek nie wypłynął z przerębli, ratując psa. W przerębli znaleźliśmy się razem bo pobiegłam go ratować. My żyjemy. Janka szuka straż, helikoptery. Stracilam wczoraj swoje życie, Serce. Wszystko. Był w znakomitej formie, acz nie na tyle, by się stamtąd wydostać.

Drodzy, Janek nie wyplynął z przerębli ratując psa. W przerębli znaleźliśmy się razem bo pobiegłam go ratować. My żyjemy…

Posted by Elzbieta Bogucka on Monday, February 22, 2021

Pod postem natychmiast pojawiły się słowa współczucia dla rodziny i mnóstwo kondolencji. My również się do nich przyłączamy.


Jan Lityński nie żyje

Jan Lityński nie żyje

Jan Lityński nie żyje

Jan Lityński nie żyje

Jan Lityński - pogrzeb Kory

Jan Lityński - pogrzeb Kory

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  A czy to istotne czy męskiego czy żeńskiego? Czy to naprawdę ważne w obliczu takiej tragedii? Włącz myślenie🙈🤔

  • Gość pisze:

   Walczył o godność robotników ?! Niestety nic nie wywalczył dla ludzi pracujących !

 • Meryspolsky pisze:

  Co ma piernik do wiatraka!! Jak jesteście takimi purystami językowymi i znawcami, to do biblioteki doktoraty pisać. Interpunkcja też we wpisie kuleje, no i co?? Zlinczować kobietę? Tutaj chodzi o ludzki żal i stratę, więc skupmy się na kondolencjach. Wdowie i zmarłemu jest wszystko jedno czy utonął w przerębli czy przeręblu czy po prostu pod wodą.

 • nonie pisze:

  Pani autorko! Przerębel jest rodzaju męskiego!

  • Gość pisze:

   Ot mądrości.

  • Anja pisze:

   Taki blad jest wybaczalny w momencie kiedy tracisz meza.

  • Gość pisze:

   DOBRY CZŁOWIEK STRACIŁ ŻYCIE RATUJĄC PSA.TRAKTOWAŁ PSA JAK NAJBLIŻSZĄ ISTOTĘ,POŚWIĘCAJĄC SWOJE ŻYCIE.Niech ta wstrządająca wiadomość poruszy sumienia zwyrodnialców dręczących zwierzęta.Oby ta śmierć nie poszła na marne,zadając ból najbliższym.

  • językoznawca pisze:

   Pani/-e autorko/-ze! Jest ta przerębla (rodzaju żeńskiego) i ten przerębel (rodzaju męskiego). Obie formy są prawidłowe i tyczą tego samego: otworu wydrążonego w lodzie.

  • Gość pisze:

   Serio, mi co ty nie powiesz.!!!! I teraz kiedy straciła męża to akurat jest najważniejsze????
   Ludzie to durnie!!!

  • Gość pisze:

   Jesteś durna w takim momencie, bredzić, że przerębel jest rodzaju męskiego

  • Gość pisze:

   Juz lepiej pisac niepoprawnie jiz byc dzbanem

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×