Szukaj

Ojciec Pawła Królikowskiego przerwał milczenie po roku. Opowiedział, jak wyglądały ostatnie godziny życia jego syna

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Jan, ojciec Pawła Królikowskiego, przerwał milczenie i wspomniał swojego syna. Zdobył się na poruszające słowa. Trudno opanować łzy.  

Paweł Królikowski zyskał sympatię widzów dzięki serialowi Ranczo, w którym wcielał się w Kusego, męża Amerykanki Lucy, która przyjechała do wsi Wilkowyje. Wspomnianą postać odgrywał przez niemal dekadę. Na planie po raz ostatni pojawił się w 2016 roku. Wówczas zakończono produkcję.

W mediach pojawiały się informację o tym, że powstanie kontynuacja serialu, tym razem w formie pełnometrażowego filmu, który opowiadałby losy mieszkańców wsi Wilkowyje. W 2018 roku prace były na bardzo zaawansowanym etapie. Gdy wydawało się, że nagrania ruszą lada moment, tak się nie stało. 27 lutego 2020 roku media obiegły smutne wieści. Zmarł Paweł Królikowski. Podjęto decyzję, by na razie wycofać się z tego projektu.

W tej sytuacji jest to niemożliwe, żebyśmy ruszyli ze zdjęciami. Ta smutna wiadomość, która nami wszystkimi wstrząsnęła, spowodowała, że możliwość nakręcenia filmu praktycznie upadła na zawsze — stwierdził Wojciech Adamczyk w rozmowie z Onetem.

Jan Królikowski, ojciec Pawła Królikowskiego, o śmierci syna

W sobotę przypadła pierwsza rocznica śmierci Pawła Królikowskiego. Pamięć o aktorze w mediach społecznościowych uczcili jego bliscy. Brat Rafał opublikował poruszające zdjęcie z dzieciństwa, żona Małgorzata dodała post, który skruszył najtwardsze serca, syn Antek oddał ojcu cześć wzruszającym wpisem.

Pawła Królikowskiego upamiętnił też jego ojciec, Jan. Pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej w rodzinnym mieście aktora, w Zduńskiej Woli. Mężczyzna przerwał milczenie i powiedział, jak wyglądały ostatnie chwile życia syna. Nie potrafił przy tym powstrzymać łez:

Ja byłem u niego w szpitali bródnowskim w Warszawie. Już wtedy nie mówił. Dzień później o godzinie 9.41 już nie żył – cytuje wypowiedź mężczyzny portal zdunskawola.naszemiasto.pl.

Lokalni samorządowcy chcą zadbać, by pamięć o aktorze w jego rodzinnym mieście była wiecznie żywa. W Ratuszu można oglądać specjalną wystawę poświęconą serialowemu Kusemu, jego imieniem i nazwiskiem został nazwany miejski skwer. Przez kilka dni na jednym z budynków jest wyświetlana wyjątkowa iluminacja, która ma upamiętnić pamięć Pawła.

Wczoraj kamienica tonęła w deszczu.Dzisiaj aura jest bardziej sprzyjającą spacerom.Świetlne wspomnienie o Pawle Królikowskim zdobić będzie fasadę budynku jeszcze przez kilka dni.

Posted by Zduńska Wola on Saturday, February 27, 2021

Paweł Królikowski miał 58 lat.


Paweł Królikowski – ostatnie zdjęcie

Paweł Królikowski – ostatnie zdjęcie

Paweł Królikowski – Międzyzdroje 2015

Paweł Królikowski – Międzyzdroje 2015

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×