Jan Borysewicz ostatecznie rozlicza się z Pawłem Kukizem. Znaczącym gestem kończy temat byłego kolegi

Paweł Kukiz i Jan Borysewicz

Paweł Kukiz i Jan Borysewicz

Jan Borysewicz wytłumaczył w najnowszym wywiadzie, dlaczego skreślił Pawła Kukiza. Co powiedział lider Lady Pank?

Paweł Kukiz narobił wielkiego szumu przy okazji głosowania nad tzw. ustawą lex TVN (więcej tutaj). Chociaż początkowo były wokalista Piersi i dwóch posłów z jego ugrupowania głosowało za odroczeniem prac, zmienili zdanie po przerwie ogłoszonej przez Marszałek Sejmu. Gdy zdecydowano o reasumpcji głosowania, wsparli Prawo i Sprawiedliwość.

Kukiz przez długi czas nie komentował swojej decyzji. Niedawno jednak przerwał milczenie. W nowym wywiadzie przeprosił za zamieszanie. Powiedział, że za jego zachowaniem kryły się „wyższe cele”.

Zachowanie Pawła Kukiza podczas głosowania w Sejmie nie spodobało się wielu znanym osobom. Swojego niezadowolenia nie ukrywał m.in. lider Lady Pank, Jan Borysewicz. Zamieścił w social mediach okładkę płyty z wymazanym nazwiskiem muzyka.

Niestety ja nie jestem tym zaskoczony, bo nawet jak był moim kolegą to i tak nigdy nie można było na niego liczyć… Boję się o moją Polskę.

W najnowszym wywiadzie tłumaczy, dlaczego to zrobił.

Jan Borysewicz wyjaśnia, dlaczego skreślił Pawła Kukiza ze wspólnej płyty

W rozmowie z Beatą Tadlą w Onet Rano Jan Borysewicz opowiadał o swojej najnowszej płycie, ale wytłumaczył też, dlaczego wykreślił Pawła Kukiza, dawnego kolegę ze wspólnej płyty. Dziennikarka przypomniała muzykowi, że kiedy ten komentował postawę byłego lidera Piersi podczas głosowania w sprawie Lex TVN, napisał, że boi się o Polskę.

Jeżeli chodzi o sprawy polityczne, to my się wypowiadamy w tekstach. Natomiast to, co się ostatnio wydarzyło, to jest sprawa, w której nie mogłem spokojnie usiedzieć. Więc ja w taki sposób zamanifestowałem, wykreślając Pawła (Kukiza – przyp. red.) z naszej wspólnej płyty. I to jest w zasadzie wszystko. Ja nie chcę więcej na ten temat nic mówić – powiedział Jan Borysewicz.

Nie chciał skomentować wypowiedzi Pawła Kukiza pod adresem swoim i innych członków zespołu Lady Pank, że nie znają się na ustroju.

Ja tego nie potrzebuję, ja chcę sobie spokojnie pracować i wyrażać swoje poglądy w tym, co jest w moich utworach – zakończył polityczną dyskusję Borysewicz.

Przypomnijmy. Jan Borysewicz i Paweł Kukiz tworzyli przed laty zgrany duet i pozostawili po sobie jedną płytę – Borysewicz & Kukiz. Wydany w 2003 r. album szybko zyskał status złotej płyty. Znalazły się na nim m.in. takie przeboje jak m.in. Bo tutaj jest jak jest, Jest taki dzień, Niby jestem niby nie czy Jeśli tylko chcesz.


Jan Borysewicz o zachowaniu Pawła Kukiza

Jan Borysewicz o zachowaniu Pawła Kukiza

Jan Borysewicz i Paweł Kukiz

Jan Borysewicz i Paweł Kukiz

Jan Borysewicz i Paweł Kukiz

Jan Borysewicz i Paweł Kukiz

Komentarze

 • Urzędnik pisze:

  Że Borysewicz nie jest „święty” to wiemy a że Kukiz to PADALEC to inna sprawa. Za ile Kukiz kupił mieszkanie, niech powie publicznie!

 • Gość pisze:

  Córka dorosła jest więc robi co chce co do tego ma Janek Borysewicz?no może się wstydzi i tyle może

 • Gość pisze:

  Taki lajf pólityka to kur..stwo ale ktos za fraj..ra musi robic waźne źe dają pic palic i pierd..lic oczywiscie za uczciwie zarobione a inni za kradzione ale ksiądz wybaczy w koncu tez korzysta jak mówi klasyk sami dają za te gó..no warte kazania a jak dają to trzeba brać i to tyle

 • Gość pisze:

  Borysewicz pajacuje! Jak tam córeczka i Dubaj w tej kwesti się wypowiada czy nie

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×