Jan Borysewicz o transpłciowym wnuku. Choć nie mają bliskich relacji, to zabrał głos ws. jego coming outu

Jan Borysewicz

Jan Borysewicz

Jan Borysewicz z Lady Pank ma transpłciowego wnuka. Po raz pierwszy tak bardzo się otworzył. Jak przyjął jego coming out? Ma jasno wyrobione zdanie na ten temat.

Jan Borysewicz to współzałożyciel zespołu Lady Pank. To on skomponował takie hity dla swojego zespołu jak: Mniej niż zeroKryzysowa narzeczona, Marchewkowe pole czy Zostawcie Titanica. Napisał też wiele utworów dla innych artystów. 67-latek doczekał się dwóch córek: Joannę i Alicję. Niestety muzyk nie ma zbyt częstego kontaktu z tą pierwszą i dwojgiem jej dzieci– Aleksem (urodzonym jako Sara) i Nicolą.

Aleks jest osobą transpłciową, o czym Borysewicz opowiedział w rozmowie z Marcinem Prokopem, przeprowadzonej na potrzeby książki Mniej obcy. Rockman opowiedział o kontaktach z wnukiem i stosunku do osób LGBT.

Jan Borysewicz o transpłciowym wnuku. Co powiedział?

Rozmówca Prokopa zdradził, że niestety nie ma z chłopakiem zbyt bliskich relacji.

Nie za bardzo, skoro nie mam z własną córką bliskich kontaktów, to z wnukami też średnio – wytłumaczył.

Jan jest jednak bardzo tolerancyjną osobą i w pełni popiera decyzję Aleksa.

Uważam, że jeżeli ktoś ma silne pragnienie, żeby uzgodnić płeć, to znaczy, że tego realnie potrzebuje, ja to uważam za naturalne. Dlaczego człowiek ma się męczyć w obcej skórze? Śmieję się tylko czasami, że jeszcze niedawno, gdy Aleks dzwonił, to wyświetlało mi się imię, pod którym wcześniej go znaliśmy, bo nie zmieniałem opisu w telefonie. Dopiero niedawno Aleks przyjechał do mnie na koncert i wypiliśmy później po drinku – pochwalił się.

Dodał, że przez te wszystkie lata wnuk nie był szczęśliwy, co zmieniło się dopiero po jego coming oucie. Dlatego też Jan popiera walkę o prawa społeczności LGBT.

Ale kiedy spotkałem go po korekcie płci, nagle jakby ktoś z tej osoby zdjął wielki ciężar. Uważam, że takich decyzji nie powinno się blokować, ale – tak jak mówisz – strasznie dużo ludzi jest niewyedukowanych i to jeszcze zajmie lata, żeby większość dorosła do pewnych spraw – zaznaczył.

Zgadzacie się ze stanowiskiem lidera Lady Pank?


Jan Borysewicz. Festiwal w Sopocie

Jan Borysewicz. Festiwal w Sopocie

Jan Borysewicz. Gwiazdy na Top of the Top Sopot Festival 2022

Jan Borysewicz. Gwiazdy na Top of the Top Sopot Festival 2022

Jan Borysewicz - Gwiazdy na konferencji Fryderyki 2020

Jan Borysewicz - Gwiazdy na konferencji Fryderyki 2020

Komentarze

 • Gość pisze:

  Jezeli ktos twierdzi ze urodzil sie w „nieprawiflowym ” ciele, to raczej wymaga terapii, aby pogodzic sie z tym.
  To ze wezmie hormony, pozbedzie sie piersi i nawet jak jej doszyją „penisa” to i tak ciagle nie bedzie mezczyzna !!
  Tylko ciagle bedzie mezczyzna z okaleczonym cialem.
  Ja tez bym chciala byc dlugonoga modelka, bo zle sie czuje w ciele jakie mam.Ale czy to znaczy ze mam teraz zrobic operacje wydluzenia nòg ??
  Nie, niestety to tak nie dziala.

  • Gość pisze:

   Tak, zrób sobie operacje wydłużania nóg i jeszcze poproś o wlanie oleju do głowy.

 • Gość pisze:

  Popieram !!!!!

 • martencja pisze:

  To nie jest widzimisię. U nas w miasteczku też była dziewczyna, która zmieniła się w chłopaka. Ona mówiła, że Bóg się pomylił. Podczas dojrzewania organizm się buntował. Takim ludziom trzeba pomóc. Nie było nigdy negatywnych komentarzy

 • Margot pisze:

  👏👏👏

 • Gość pisze:

  Jeżeli ktoś ma silne pragnienie, żeby uzgodnić płeć, to znaczy, że tego realnie potrzebuje, ja to uważam za naturalne. Panie Borysewicz, dziękuję za te słowa.

 • Dorina pisze:

  Taki tolerancyjny dziadek to skarb! Cóż osoba transpłciowa może za to, że taka się urodziła!!!!! Osobom innym niż większość spoełczeństwa należy się pomoc a nie hejt lub publiczne opowiadanie bzdur!!!!!!!!!!!!!!!!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×