Jamala w zdjęciach Oleny i Wołodymyra Zełenskich dla „Vogue’a” dostrzegła coś szczególnego. Ciekawa interpretacja gwiazdy

Jamala o Olenie i Wołodymyrze Zełenskich

Jamala o Olenie i Wołodymyrze Zełenskich

Jamala o sesji Oleny i Wołodymyra Zełenskich w amerykańskim Vogue'u. Gwiazda dostrzega w zdjęciach pierwszej pary symbolikę, która w czasie wojny ma szczególne znacznie dla Ukraińców.

Jamala jest jedną z uczestniczek nowej edycji Tańca z gwiazdami. Jej udział w programie to swego rodzaju ukłon w stronę ukraińskiej diaspory w Polsce, która w czasie wojny znacznie wzrosła. Szacuje się, że w naszym kraju mieszka obecnie ok. 4 mln Ukraińców.

W swojej ojczyźnie Jamala jest jedną z czołowych gwiazd. Po tym jak wygrała Eurowizję w 2016 roku, jej kariera poszybowała w górę, a jej twarz nie schodzi z czołówek kolorowej prasy. W czasie wojny, która wybuchła 24 lutego po ataku Rosjan, piosenkarka stała się głosem ukraińskich kobiet. Jej wywiady odbijają się szerokim echem, a ona występuje w najróżniejszych programach telewizyjnych za granicą, gdzie opowiada o dramacie, z jakim mierzą się jej krajanki.

Podobną aktywność – co oczywiste – przejawia Pierwsza Dama Ukrainy Olena Zełenska. Żona prezydenta ostatnio opowiedziała o sytuacji w swojej ojczyźnie w rozmowie z amerykańską edycją magazynu Vogue. Całej rozmowie towarzyszy sesja kobiety w towarzystwie męża. Co Jamala sądzi o tych zdjęciach?

Jamala o sesji Oleny i Wołodymyra Zełenskich w amerykańskim Vogue’u

Jamala w zdjęciach Oleny i Wołodymyra dostrzega pewną symbolikę:

Bardzo mi się podobała. Jest to bardzo współczesne, odważne, wolne na tyle na ile może być teraz wolna Ukraina. I to wszystko razem. W tym jest swoboda, odwaga i nowoczesność. Jestem zachwycona.

Gwiazda jest pod wrażeniem Zełenskich, których ona, jak i reszta Ukraińców, stawia sobie za wzór:

Tak, oczywiście. Jestem zainspirowana i prezydentem, i Pierwszą Damą, tym jak oni się wspierają i jak nas wszystkich podtrzymują. Oni nas wszystkich inspirują. Są dla nas przykładem.

Cała rozmowa poniżej.


Olena Zełenska – Vogue

Olena Zełenska – Vogue

Olena i Wołodymyr Zełenscy w sesji dla Vogue'a

Olena i Wołodymyr Zełenscy w sesji dla Vogue'a

Olena i Wołodymyr Zełenscy w sesji dla Vogue'a

Olena i Wołodymyr Zełenscy w sesji dla Vogue'a

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×