Zapytali Błaszczykowskiego o nowego trenera reprezentacji. Skwitował wybór Michniewicza w trzech słowach. Wymownie

Błaszczykowski, Michniewicz

Błaszczykowski, Michniewicz

Jakub Błaszczykowski skomentował decyzje PZPN na temat wyboru nowego selekcjonera. Co sądzi o Czesławie Michniewiczu na tym stanowisku?

Po zerwaniu przez Paulo Sousę kontraktu z naszą reprezentacją, PZPN i Cezary Kulesza głowili się nad tym, kto powinien zostać jego następcą. Z nagłej rezygnacji selekcjonera zadowolony nie był nie tylko związek, ale także kibice i zawodnicy na czele z Robertem Lewandowskim. Kapitan reprezentacji nie ukrywał, że nie pochwala tego, jak Sousa doprowadził do zakończenia współpracy. Jednak mamy już jego następcę – 31 stycznia prezes ogłosił, że nowym selekcjonerem kadry został Czesław Michniewicz. Wybór wzbudził mieszane odczucia. Co na ten temat sądzi Jakub Błaszczykowski?

Jak Jakub Błaszczykowski skomentował wybór Michniewicza na nowego trenera reprezentacji?

Jakub Błaszczykowski jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych piłkarzy. W latach 2006–2019 reprezentant Polski w piłce nożnej. W latach 2010–2014 kapitan narodówki. Uczestnik Mistrzostw Świata 2018, Mistrzostw Europy 2012 i 2016. Członek Klubu Wybitnego Reprezentanta, jeden z czterech polskich piłkarzy, obok Grzegorza Laty, Michała Żewłakowa i Roberta Lewandowskiego, mających na koncie co najmniej 100 występów w reprezentacji narodowej. Jego zasługi dla futbolu w naszym kraju są wielkie, a lista osiągnięć naprawdę imponująca, nic dziwnego więc, że z jego zdaniem liczą się kibice.

Wybór następcy Paulo Sousy zdominował przekazy medialne na przełomie stycznia i lutego. Opinie są podzielone, a reakcje pytanych o decyzje PZPN różne. Jedną z osób zapytanych o to, co myśli o tym kroku, jest Jakub Błaszczykowski, wieloletni kapitan reprezentacji i wybitny piłkarz.

Kuba podczas ostatniego wywiadu dla TVP Sport opowiadał między innymi o tym, jak przygotowuje się do powrotu na boisko po ciężkiej kontuzji. Nie zabrakło pytania o nowego selekcjonera reprezentacji Polski. W pewnym momencie dziennikarze zapytali Błaszczykowskiego, czy skomentuje zatrudnienie Michniewicza na stanowisku selekcjonera.

Nie, dziękuję bardzo – odpowiedział krótko.

Jego odpowiedź może zaskoczyć wielu kibiców. A wy co myślicie o nowym trenerze reprezentacji? 24 marca o godzinie 18:00 Polska zmierzy się z Rosją na Łużnikach w Moskwie w ramach baraży o mundial 2022. Wówczas przekonamy się, jak poradzi sobie Michniewicz.


Czesław Michniewicz - nowy trener reprezentacji Polski

Czesław Michniewicz - nowy trener reprezentacji Polski

Czesław Michniewicz - nowy trener reprezentacji Polski

Czesław Michniewicz - nowy trener reprezentacji Polski

Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×