Monika Olejnik to tak naprawdę nie Olejnik… Jakim nazwiskiem gwiazda TVN podpisuje się na dokumentach?

Monika Olejnik

Monika Olejnik

Monika Olejnik legitymuje się innym nazwiskiem niż to, którym posługuje się w mediach. Jak wobec tego oficjalnie się nazywa gwiazda TVN?

Monika Olejnik od dawna zalicza się do najpopularniejszych polskich dziennikarek publicystycznych. Na jej widok polscy politycy dostają gęsiej skórki, bo wszyscy doskonale wiedzą, że podczas wywiadu z nią, nie ma żadnej taryfy ulgowej i trzeba być cały czas w gotowości. Trafne pytania potrafią zmieszać najwytrawniejszych graczy.

Od 2006 roku prowadzi rozmowy w swoim programie Kropka nad i na antenie TVN24. Jest zawsze perfekcyjnie przygotowana do programu, o rozmówcach wie prawie wszystko. Publikuje także znakomite felietony w Gazecie Wyborczej, w których celnie komentuje aktualne tematy polityczne.

Monika Olejnik często bywa na branżowych imprezach, nie stroni od ścianek, ale mimo wszystko niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym. Nie wszyscy zdają sobie sprawę na przykład, że dziennikarka w dowodzie ma inne nazwisko niż to, którym przestawia się w mediach i przede wszystkim na antenie TVN. Jak więc nazywa się wobec prawa?

Jakie nazwisko figuruje w dowodzie Moniki Olejnik?

Wszyscy znamy dziennikarkę jako Monikę Olejnik, okazuje się jednak, że gwiazda TVN to oficjalnie Monika Ewa Wasowska. Olejnik to panieńskie nazwisko dziennikarki.

Monika Olejnik przed laty wyszła za dziennikarza muzycznego i satyryka Grzegorza Wasowskiego. Mają syna Jerzego, który przyszedł na świat w 1985 roku. Małżonkowie rozwiedli się i ułożyli sobie życia na nowo. Dziennikarka obecnie spotyka się z dziennikarzem sportowym Tomaszem Ziółkowskim i to właśnie z nim widujemy ją na czerwonych dywanach i na imprezach branżowych. Wasowski z kolei w 2004 roku ponownie się ożenił.

Dziennikarka po rozwodzie nie powróciła do panieńskiego nazwiska. Cały czas posługuje się jednak nim w pracy, co nie powinno nikogo dziwić, bo pracowała na nie ciężko przez wiele lat i jest jej znakiem firmowym jeśli chodzi o karierę.


Piotr Kraśko, Monika Olejnik

Piotr Kraśko, Monika Olejnik

Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski - 10. urodziny Vitkaca

Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski - 10. urodziny Vitkaca

Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski - gala zamknięcia 46. FPFF w Gdyni

Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski - gala zamknięcia 46. FPFF w Gdyni

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować