Na Charlotte czeka nowy tytuł. Tylko jedna osoba w rodzinie królewskiej dostąpiła podobnego zaszczytu

Charlotte

Charlotte

Na księżniczkę Charlotte czeka wyjątkowy tytuł. Nosi go tylko jedna osoba w rodzinie królewskiej. Kto go nadaje i jak brzmi?

Księżniczka Charlotte jest pierwszą osobą płci żeńskiej w historii monarchii brytyjskiej, która będzie w bezpośredniej linii sukcesji, ponieważ w 2013 roku stworzono zapis „Succession to the Crown Act”, który zniósł panującą od dawna zasadę związaną z trojgiem dzieci monarchy, wśród których drugim byłaby dziewczynka. Do tej pory jeśli królowa lub księżna doczekała się trojga następców tronu, z czego drugie z potomstwa było dziewczynką, to niestety mała księżniczka traciła swoje miejsce w kolejce do tronu na rzecz młodszego brata. Nad zmianami czuwali William i Kate, tym samym upewnili się, że ich córka jest czwarta w kolejce po tron, zaraz po dziadku Karolu, tacie i starszym bracie, George’u.

Czeka na nią jeszcze wyjątkowy tytuł. Jaki?

Jaki tytuł otrzyma księżniczka Charlotte?

Kiedy jej tata zostanie królem, księżniczka Charlotte będzie znana jako Księżniczka Królewska – tytuł, który obecnie posiada jedyna córka królowej, księżniczka Anna, która od urodzenia nosiła tytuł Jej Królewskiej Wysokości Księżniczki Edynburga. W 1952, kiedy jej matka, Elżbieta, wstąpiła na tron, znana była jako księżniczka Anna, a po ślubie dodatkowo pani Mark Phillips. W 1987 otrzymała tytuł Księżniczki Królewskiej, przysługujący najstarszej córce brytyjskiego monarchy.

Brytyjska gazeta Daily Express w zeszłym tygodniu ujawniła, że chociaż nie jest to automatyczne prawo, oczekuje się, że książę William obdarzy nim swoją sześcioletnią córkę.

To tytuł, który pozostaje na całe życie – mówi królewski ekspert Duncan Larcombe – Księżniczka Charlotte będzie musiała poczekać przynajmniej do śmierci obecnej Księżniczki Królewskiej.

Osoba z otoczenia rodziny królewskiej mówi:

William i Kate ciężko walczyli o zmianę zasad, aby upewnić się, że ich pierworodne dziecko, jeśli byłoby córką, mogłoby zostać królową, nawet jeśli miałaby młodszych braci. A teraz, mimo że książę George jest pierwszy, chcą się upewnić, że Charlotte poczuje się częścią monarchii, gdy będzie starsza.

William i Kate od początku myślą perspektywicznie i dbają o to, żeby ich dzieci jak najlepiej odnalazły się w rzeczywistości rodziny królewskiej.


Księżniczka Charlotte na nowym zdjęciu udostępnionym przez Kate i Williama

Księżniczka Charlotte na nowym zdjęciu udostępnionym przez Kate i Williama

Księżniczka Charlotte skończyła 5 lat

Księżniczka Charlotte skończyła 5 lat

Księżniczka Charlotte świętuje 6. urodziny

Księżniczka Charlotte świętuje 6. urodziny

Komentarze

 • Gośćgłupota pisze:

  A kto widział aby farbować włosy dziecku w tym wieku

 • kość pisze:

  Charlotte jest podobna do Elżbiety II. w ogóle sprawia wrażenie dosyć rozgarniętej w przeciwieństwie do starszego brata.

 • Gość pisze:

  Księżniczek Królewskich to już kilka było, więc tytuł baitowy. Anna nie jest pierwsza i jedyna, jest obecna 😂

 • Kicia 123 pisze:

  Taki tytuł nosiła córka Ludwika XVI i Marii Antoniny. Słodko brzmi, gdy nosi go male dziecko. Tytuły są po to, by przysłowiowo rzucać na kolana, a ten akurat tytuł niestety, nie robi żadnego wrażenia. Jak powinny brzmieć tytuły, można zobaczyć oglądając relacje sprzed Krypty Kapucyńskiej we Wiedniu, gdy w 1989 r. składano tam do grobu Zytę Burbon- Parmeńską, wdowę po ostatnim cesarzu Austrii Karolu I Habsburgu. To był dopiero tytularny rozmach. Całe piękno imperialnej Austrii m.in Królowa Galicji, Wielka Księżna Krakowa, Księżna Cieszyna, Księżna Górnego i Dolnego Śląska, Księżna Oświęcimia, Margrabini Dolnych i Górnych Łużyc (wymieniam tylko tytuły dotyczące obszaru Polski, a tytuły, które nosiła
  zmarła cesarzowaa Żyta von Habsburg, odnosiły się do obszarów całego kontynentu europejskiego i nie tylko jego). Na tym tle to, co proponują temu dziecku, to żenada, tym bardziej, że nie prędko ten tytuł otrzyma. Naprawdę nie ma się czym ekscytować.

 • GośćAdam pisze:

  Dupa tam! Co to nas obchodzi? I tak są to lenie i pustaki !!!

 • Iza pisze:

  Ale bzdury. O co mieli walczyć. Ten tytuł jest od wieków przyznaway. Tylko zależy od panującego że się zgadza bo może się też i nie zgodzić.

 • Gość Beata pisze:

  Nowy tytul:super nierob z zadeciem

 • Gość pisze:

  Aby Charlotta została Księżniczką Krölewską najpierw musi umrzeć księżniczka Anna. Nie może być dwóch księżniczek królewskich jednocześnie.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×