Akademia podjęła decyzję ws. Willa Smitha. Kara za uderzenie Chrisa Rocka jest bolesna

Will Smith

Will Smith

Prawie dwa tygodnie po tym, jak Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie podczas rozdania Oskarów, Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zdecydowała, jakie podejmie kroki w sprawie.

O sprawie uderzenia Chrisa Rocka przez Willa Smitha nadal jest głośno. Choć laureat Oscara za rolę w filmie King Richard. Zwycięska rodzina sam zrezygnował z członkostwa w Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, to organizacja wciąż zastanawia się nad tym, jak go ukarać. Właśnie pojawiła się decyzja. Jakie konsekwencje poniesie aktor?

Jaka kara spotka Willa Smitha za uderzenie Chrisa Rocka?

Gala rozdania Oscarów w tym roku budzi wiele kontrowersji. Mowa oczywiście o akcie agresji Willa Smitha. Aktor po wysłuchaniu kilku żartów komika Chrisa Rocka na temat jego żony, nie wytrzymał, nieoczekiwanie wszedł na scenę i uderzył mężczyznę w twarz. Później także trudno było mu się uspokoić i wykrzykiwał w kierunku mężczyzny obraźliwe słowa.

Przestań do k***y mówić o mojej żonie! (z ang. „Keep my wife’s name out of your fu****g mouth”) – krzyczał.

Skandal odbił się szerokim echem na całym świecie. Niektórzy starali się tłumaczyć zachowanie aktora, który stanął w obronie żony, ale nikt nie pochwala przemocy. Sam Smith podobno bardzo przeżył całą sytuację:

Czuje się okropnie i stara się nie wpadać w panikę, ale fakt, że jego role zostały zamrożone, był dla niego gorzką pigułką do przełknięcia – twierdzi informator US Magazine.

Smith przeprosił Chrisa Rocka za swoje zachowanie, ale najwyraźniej to za mało, aby odpokutować winę w oczach branży filmowej. Aktor mierzy się z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami, w tym wstrzymaniem produkcji Bad Boys 4 i Fast and Loose. To nie koniec konsekwencji, jakie poniesie. Decyzję w jego sprawie podjęła Akademia.

Przez okres 10 lat od 8 kwietnia 2022 r. pan Smith nie będzie mógł uczestniczyć w żadnych wydarzeniach ani programach Akademii, osobiście lub wirtualnie, w tym między innymi w Oskarach — podaje People fragment listu wysłanego przez prezesa Akademii.

Pojawiły się także podziękowania dla Chrisa Rocka, za to, że zachował zimną krew w tak stresującej sytuacji.


Will Smith z żoną. Jak poradzili sobie w sondzie? Oscary 2022

Will Smith z żoną. Jak poradzili sobie w sondzie? Oscary 2022

Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie - Oscary 2022

Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie - Oscary 2022

Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie - Oscary 2022

Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie - Oscary 2022

Komentarze

 • Kakadu pisze:

  Na poważnej Gali ktoś komuś dał w pysk, zasłużenie i jest afera. Ale że na poważnej gali, która jest najważniejszym wydarzeniem kulturalnym w roku. Jeden Gość obraża personalnie jakąkolwiek osobę. I o tym już nie ma dymu. Jego nikt nie potepi że dopuścił się czegoś co na gali rozdania Oscarów nie powinno mieć miejsc. Możemy żartować o kimś pozytywnie i to może być zabawne. Ale obrażać kogoś, to świadczy tylko o tym jak niski poziom swej intelektualnie i przedstawił Pan ROCK. I to jego postawa powinna być negowan. A nie osoby ktora staje w obronie kobiet. Gdzie feministki są ja się pytam.

  • GośćMarika pisze:

   Masz zupełną rację ,jest granica żartu.Ten komik powinien być przkładnie ukarany.My też mamy swojego komimika,który nawiązując do katastrofy smoleńskiej powiedział że mamy tu polew.Gdybym była na widowni ,która zarykiwała sie ze śmiechu ,też bym mu dała w pysk,bez względu na konsekwencje.

  • Sasza pisze:

   Zgadzam sie w 💯

  • Gość pisze:

   też tak myślę ,masz rację

 • Johnny pisze:

  A o prowokacyjnych żartach na temat jego żony cisza. Cel był jasny, sprowokować Smitha i zrobić z niego napastnika i barbarzyńcę, co się komuś udało. Natomiast Rock miał w tym jakiś konkretny cel. Nie jeden mężczyzna i nie jedna kobieta nie wytrzymała by gdyby słuchała głupie i obraźliwe żarty na temat swojego ukochanego partnera życiowego.

 • Gosia pisze:

  Pomysł na Antka K

 • Gość pisze:

  Szkoda ze mu dali tego oskara

 • Gość pisze:

  Mozna moźna wpuscic bydło na salony ha ha źdejmij okulary jak do mnie mówisz to jak przepustka w wojsku nie wiem nie gustuje w trepowniach ani 1minuty a jakie było pytanie ha ha wrócił na stare śmieci do agi a nie lalki z insta ale rewolucja dla idi..tów supcio byle hajs s4ę zgadzał i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×