Groby gwiazd — Jedne skromne, inne oblegane przez fanów: Kora, Violetta Villas, Paweł Adamowicz

Jak wyglądają groby gwiazd?

Jak wyglądają groby gwiazd?

Anna Przybylska, Zbigniew Wodecki, Kora, Violetta Villas... Jak wyglądały groby gwiazd 1 listopada w poprzednich latach? Zobacz galerię zdjęć. 

1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, rozpoczyna moment zadumy i refleksji nad tymi, których nie ma z nami. To czas, w którym odwiedzamy groby bliskich zmarłych, a także upamiętniamy ich pamięć, zapalając znicze, symbolizujące wiarę w życie wieczne.

Tegoroczne święto różni się od poprzednich. Rząd Mateusza Morawieckiego w związku z epidemią koronawirusa wprowadził nowe obostrzenia. Jednym z nich jest zakaz odwiedzania cmentarzy, który obowiązuje od 31 października do 2 listopada. Jak tłumaczono podczas konferencji prasowej, takie rozwiązanie pozwoli uniknąć spotkań w tłumie, w którym ryzyko zachorowania na COVID-19 jest większe.

W tym szczególnym dniu przypominamy, jak groby gwiazd wyglądały między innymi 1 listopada w poprzednich latach.

Jak wyglądały groby gwiazd? Jedne skromne, inne oblegane przez fanów

Podczas wizyty na cmentarzach fani pamiętają nie tylko o swoich bliskich, ale także o gwiazdach. Przybywają w miejsce ich pochówku, zapalają symboliczne znicze, kupują bukiety kwiatów. W zeszłym roku wśród nich był m.in. Czesław Niemen, którego pamięć uczciło wiele osób.

Niemen to niejedyna znana postać, która zmarła w ciągu ostatnich kilku lat. Oprócz niego, 1 listopada w poprzednich latach upamiętniono znane osobistości takie jak m.in. Anna Przybylska, Zbigniew Wodecki, Olga Sipowicz, Agnieszka Kotulanka, Violetta Villas, Kalina Jędrusik, Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Marek Perepeczko, Paweł Adamowicz, Witold Pyrkosz, Józef Oleksy, Adam Hanuszkiewicz, Wojciech Młynarski, Maria Czubaszek, Edward Gierek.

Jak wyglądały groby znanych osób 1 listopada? Zdjęcia w galerii.

 


Paweł Adamowicz - grób, 1 listopada 2019

Paweł Adamowicz - grób, 1 listopada 2019

Grób Kory na Powązkach w drugą rocznicę śmierci (fot. Jastrząb Post)

Grób Kory na Powązkach w drugą rocznicę śmierci (fot. Jastrząb Post)

Kalina Jędrusik - grób, 1 listopada 2019

Kalina Jędrusik - grób, 1 listopada 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×