Magda Gessler opowiedziała o swoich świętach. To nie ona króluje w kuchni. Zastępują ją aż dwie osoby

Magda Gessler

Magda Gessler

Magda Gessler udzieliła wywiadu. Opowiedziała w nim o swoich planach na Boże Narodzenie. W święta w kuchni zastąpi ją ktoś inny.

Magda Gessler urodziła się w 1953 roku. Jest córką dziennikarza czasów Polski Ludowej – Mirosława Ikonowicza. Wraz z nim spędziła dużą część dzieciństwa i młodości za granicą. Przebywała m.in. na Kubie, w Bułgarii i w Hiszpanii. W tym ostatnim kraju ukończyła szkołę wyższą. Studiowała w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych im. św. Ferdynanda. Pierwsze restauracje otworzyła pod koniec lat 80. Ogólnopolską sławę przyniosły jej występy w telewizji, w tym prowadzenie programu Kuchenne rewolucje.

Pierwszym mężem Magdy był Volkhart Müller. Ze związku z nim ma syna Tadeusza. Jej następnym partnerem życiowym był Jacek Gessler, z którym ma córkę Larę. Obecnie jest związana z lekarzem medycyny rodzinnej i i estetycznej, Waldemarem Kozerawskim, który na co dzień przebywa i pracuje w mieście Toronto w Kanadzie.

Obecnie Magda przygotowuje się do świąt. Co ciekawe, może ona obchodzić Boże Narodzenie dwukrotnie. Dlaczego? Jest prawosławna – w tej wierze święta wypadają na początku stycznia.

Jak wyglądają święta w domu Magdy Gessler? Kto zastępuje ją w kuchni?

Magda Gessler więcej o swoim sposobie obchodzenia Bożego Narodzenia powiedziała w rozmowie z pismem Na żywo. Okazuje się, że jest ona świąteczną internacjonalistką:

Są (święta – przyp. red.) tradycyjne, rodzinne i pełne magii, ale też nie brakuje w nich szczypty szaleństwa. Wychowywałam się za granicą, dlatego święta zawsze były u nas multikulturowe, a na stole pojawiały się nie tylko polskie potrawy. Wszystkie dania przygotowuję z wyprzedzeniem, dlatego w Wigilię już nie gotuję – powiedziała.

Kto zastąpi ją w kuchni na czas świąt?

Tego dnia kuchnię przejmują Lara i Tadeusz, którzy wyręczają mnie, żebym mogła odpocząć. Moim popisowym daniem jest barszcz wigilijny bez mięsa, którego nigdy nie może zabraknąć. A przed samą Wigilią nie wolno niczego podjadać, bo do uroczystej kolacji musimy zasiąść głodni.

Lara i Tadeusz to oczywiście jedyne dzieci Magdy. Spodziewaliście się, że to oni wyręczają swoją mamę w tym ważnym czasie?

Lara Gessler wzięła drugi ślub z Piotrem Szelągiem. Dlaczego?

W ostatnim czasie Magda może się cieszyć szczęściem córki. Lara wzięła po raz drugi ślubPiotrem Szelągiem i wychowuję uroczą córeczkę: Nenę. W powtórnej ceremonii Lary wzięli udział m.in.: jej brat, Piotr Kupisz, Natalia Klimas, Rafał Michalak, Krzysztof Jankowski Jankes, Kasia Borkowska, Mateusz Gessler, Edyta Gessler i Jagoda Downar.

Lara szczegółowo wytłumaczyła, dlaczego zdecydowała się na zawarcie ślubu po raz drugi:

Pierwszy ślub był cywilny. Chcieliśmy dopiąć formalności przed porodem. Nie było na nim naszych bliskich. Nawet mojej mamy, bo dostaliśmy termin poza Warszawą i to jakimś cudem. Dla nas to ten ślub teraz był tym pierwszym. Z ludźmi, którzy nas kochają i dobrze nam życzą.

Magdzie, Larze, Tadeuszowi i reszcie rodziny życzymy wesołych świąt!


Magda Gessler

Magda Gessler

Magda Gessler

Magda Gessler

Magda Gessler w restauracji

Magda Gessler w restauracji

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×