Zakazy i nakazy niani dzieci Kate i Williama. Od tak długiej listy może rozboleć głowa. Jak ona to wszystko spamiętała?

Maria Teresa Turrion Borrallo, Kate i William z dziećmi

Maria Teresa Turrion Borrallo, Kate i William z dziećmi

Królewskie nianie są skarbnicą wiedzy na temat dzieci poszczególnych członków rodziny królewskiej. Maria Teresa Turrion Borrallo postanowiła podzielić się kilkoma szczegółami ze swojej pracy i przy okazji zdradziła, jacy są George, Charlotte i Louise. Oni są najlepszym dowodem na to, że pozory mylą.

Księżna Kateksiążę William są jednym z najbardziej zgranych małżeństw w Wielkiej Brytanii. Od lat wypełniają obowiązki wynikające z przynależności do rodziny królewskiej, łączą z wychowywaniem dzieci: George’a, Charlotte i Louisa. Z uwagi na to, że praca pochłania sporą część ich dnia, w opiece nad dziećmi pomaga im wykwalifikowana niania – Maria Teresa Turrion Borrallo.

Jaką nianią jest Maria Teresa Turrion Borrallo?

Niewiele wiadomo na temat tego, co dzieje się za murami pałacu Kensington, jednak od czasu do czasu w mediach pojawia się kilka ciekawostek, które zdradzają biografowie, historycy lub osoby z bliskiego otoczenia rodziny królewskiej. Taki wyjątek zrobiła Louise Heren, historyczka i autorka, która przez rok przyglądała się, jak wyglądało szkolenie Marii w Norland College.

Maria jest świadoma tego, że na dzieci Kate i Williama zwrócone są oczy całego świata, dlatego też uczy ich, w jaki sposób mają zachowywać się w miejscach publicznych.

Maria będzie świadoma, że ​​kiedy wysiadają z samolotów, trzymając się za ręce mamy, uśmiechając się i machając do tłumu, nie może być żadnego płaczu ani napadów złości. Powie:„ To twoja okazja, aby pokazać mamie i tacie, jacy jesteście wspaniali, i musisz się uśmiechać i być dla nich naprawdę dobry, a potem możemy wejść do środka i się bawić” – powiedziała Louise.

Na czym polega praca królewskiej niani?

Jej praca polega na tym, aby byli szczęśliwi, bezpieczni i czuli się dobrze, ale w równym stopniu muszą być reprezentacyjni i dobrze się zachowywać, gdy są na spotkaniach. Jeżeli dzieci podróżowały na królewskie zaręczyny, będzie bardzo trudno położyć je spać z powodu podekscytowania i harmonogramu wydarzeń. Kiedy zobaczycie, jak William i Kate wychodzą na przyjęcie, a dzieci nie ma z nimi, będą miały drzemkę – zdradziła Heren.

Maria dba o to, aby dzieci spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu i nie boi się tego, że wrócą do domu brudne.

Będzie mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu, to jedyna rzecz, o której można powiedzieć, że Norland jest staromodna. […] Wiele wycieczek rowerowych, zabawy z psami, potencjalnie trochę prac w ogrodzie. Norland bardzo lubi uczyć dzieci poprzez zabawę. Tak, brudzisz ręce w ziemi, ale uczysz się sadzić. […] Deszczowa pogoda to po prostu [unikanie] nieodpowiedniego ubrania; musisz założyć właściwe rzeczy.

Cambridge’owie są bardzo zapracowani, mimo to nie dają swoim dzieciom odczuć tego, że często przebywają poza domem lub spędzają dużo czasu nad pełnieniem powierzonych im funkcji.

Kate często podrzuca dzieci do szkoły i widać, w jaki sposób Cambridges współdziałają jako rodzina, że ​​są ze sobą bardzo blisko. Podczas gdy Kate i William traktują priorytetowo bycie rodzicami, nie zaniedbują swoich królewskich obowiązków, a to będzie możliwe tylko dzięki najbardziej fachowej pomocy ich niani. Ulga, którą zapewnia, jest nieoceniona i pozwala im wypełniać swoje obowiązki, wiedząc, że dzieci są bezpieczne i zadowolone – powiedziała Sarajane Ambrose, założycielka wiodącej agencji niań i guwernantek Imperial Nannies w rozmowie z Royals Monthly.

Choć czas spędzony z nianią obfituje w zabawy, muszą one przestrzegać pewnych rygorystycznych zasad. Jakich?

Zdjęcia są surowo zabronione, podobnie jak konta w mediach społecznościowych – powiedziała Sarajane.

Nie wyklucza to jednak możliwości posiadania przez nianię prywatnego konta w social mediach, jednak nie można na nich publikować zdjęć małych royalsów.

Maria Teresa Turrion Borrallo jednak musi poświęcić dla pracy swoje życie prywatne. Jej praca wyklucza możliwość spotykania się z koleżankami po fachu. Oczekuje się od niej tego, by zachowała poufność w stosunku do rodziny i nie może opowiadać o tym, jak wyglądał jej dzień w pracy.

Borrallo nie może używać w pałacu słowa dziecko, ponieważ jest to oznaka jej braku szacunku dla dzieci, jako jednostek.

W przypadku kłótni między maluchami lub niewłaściwego zachowania niewymierzane są im kary. Jak zatem rozwiązywane są konflikty między nimi?

Niegrzeczne dziecko zostaje zabrane ze sceny [kłótni] lub zakłócenia i spokojnie rozmawia z Kate lub Williamem […] Takie sytuacje są wyjaśniane, nakreśla się konsekwencje i nigdy na nie nie krzyczy. Krzyki są dla dzieci absolutnie „zakazane”, a wszelkie ślady wzajemnego krzyczenia na siebie są rozwiązywane przez usunięcie z danego pomieszczenia – powiedział The Sun królewski informator.

Niestety Meghan książę Harry nie mieli tak dużego szczęścia i obecnie najprawdopodobniej zajmują się dziećmi sami. Jakiś czas temu zatrudnili nianię, która miała opiekować się ich dziećmi w nocy, jednak nie spełniła się w tej roli. Sarajane z Imperial Nannies stworzyła niejako profil idealnej kandydatki na opiekunkę dla Archiego i Lilibet:

Wyobrażam sobie, że będą potrzebować niani, która jest radosna, aktywna i zainteresowana uspokajającymi czynnościami medytacyjnymi, takimi jak joga i uważność. Będą potrzebować kogoś, kto doceni ich praktyczne podejście do Archiego, ale przejmą stery, gdy Meghan i Harry mają spotkania lub inne sprawy do załatwienia. Teraz z Lilibet Meghan prawdopodobnie będzie musiała się zrelaksować, wiedząc, że Archie jest bezpieczny.

Jak widać, rola królewskiej niani jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca. Z pewnością niewiele osób byłoby gotowych na tak duże poświęcenie.

Jakie są dzieci księcia Williama i księżnej Kate?

Niezależnie od tego, czy dzieci wychowują się w normalnym domu, czy też wśród członków rodziny królewskiej, są one po prostu żądnymi przygód maluchami, które z ochotą poznają otaczający je świat.

Choć dzieci Cambridge’ów na wszystkich oficjalnych spotkaniach starają się zachowywać powagę, w murach swojego domu są prawdziwymi wulkanami energii, co tylko potwierdzają ich rodzice.

Przyglądają się znalezionym robakom oraz uwielbiają obserwować, jak pszczoły tworzą miód. Zwłaszcza George, jeśli nie przebywa na dworze, jest jak zwierzę w klatce. Musi wyjść na zewnątrz – powiedział książę w filmie Planeta dla wszystkich.

George ma 7 lat, Charlotte 6, a Louis skończył w tym roku 3 lata. Najbardziej wygadana jest księżniczka, która potrafi być bardzo zaborcza oraz uważa, że jest już dużą dziewczynką, więc może decydować o sobie sama.

Jeśli ją zapytasz, powie, że ma 16 lat… Charlotte mówi: „Mam teraz sześć lat, zrobię, co chcę – powiedział William.

Najmłodszy z trójki jest prawdziwym wulkanem energii. Księżna Kate w tym samym materiale zdradziła, że nie raz miewa trudności z tym, by za nim nadążyć.

Louis stał się teraz taki duży – bardzo szybko biega dookoła. On też jedzie na swoim małym skuterze. Jest bardzo szybki. Nie mogę za nim nadążyć! – wyjawiła.

Księżna bardzo dba o to, aby jej pociechy miały mnóstwo dobrych wspomnień z okresu dzieciństwa.

To właśnie chcę, żeby zapamiętali. Te chwile ze mną jako matką, ale także rodzinę chodząca na plażę, moczącą się w deszczu, napełniającym nasze buty wodą, to jest to, co chciałabym, aby zapamiętali, a nie stresujące gospodarstwo domowe, w którym próbujesz zrobić wszystko, ale tak naprawdę nie udaje ci się nic.

Spodziewaliście się tego, że dzieci Kate i Williama mogą zachowywać się w taki sposób?


Maria Teresa Turrion Borrallo – niania dzieci Kate i Williama

Maria Teresa Turrion Borrallo – niania dzieci Kate i Williama

książę William, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis

książę William, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis

książę Filip i książę George

książę Filip i książę George

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×