Wentworth Miller rozkochał w sobie miliony rolą w „Skazany na śmierć”. Potem zrobił coming out i zniknął. Jak dziś wygląda?

Wentworth Miller

Wentworth Miller

Wentworth Miller w krótkim czasie zyskał międzynarodową popularność oraz rozkochał w sobie tysiące kobiet. Mimo wielkiego talentu i uroku osobistego, na lata zniknął z show-biznesu. Czym się obecnie zajmuje i jak wygląda? Sprawdziliśmy.

Wentworth Miller stał się sławny dzięki roli w serialu Skazany na śmierć. Produkcja w krótkim czasie okazała się być komercyjnym hitem, a aktor stał się ulubieńcem widzów na całym świecie. Dopiero wówczas zaczął opowiadać o tym, jaki jest prywatnie oraz zdradził kilka szczegółów na temat swojej przeszłości. Okazało się, że nie była łatwa, a on ma na swoim koncie próbę samobójczą.

Wentworth Miller – młodość

Wentworth urodził się 2 czerwca 1972 roku w Chipping Northon w hrabstwie Oxfordshire w Wielkiej Brytanii. Krótko po tym, jak przyszedł na świat, jego rodzice przeprowadzili się do Nowego Jorku. Tam, na Brooklynie, wychowywał się wraz z dwiema młodszymi siostrami – Gillian i Leigh. Jego ojciec był prawnikiem, a matka nauczycielką edukacji specjalnej. Jak się okazało, gwiazdor ma polskie korzenie.

Miller w 1990 roku ukończył Quaker Valley High School w Pensylwanii. Następnie studiował na Uniwersytecie w Princeton, gdzie ukończył literaturę angielską.

Wentworth Miller – kariera

Aktor był utalentowanym młodzieńcem. Zaraz po ukończeniu studiów wybrał się w podróż po świecie z grupą The Princeton Tigertones. W 1995 roku przeprowadził się do Los Angeles. Trzy lata później udało mu się zadebiutować w serialu Buffy – postrach wampirów. Jego talent został doceniony i już dwa lata później wystąpił w adaptacji filmowej sztuki Romeo i Julia. W tym samym roku pokazał się w znanym serialu emitowanym na antenie BBC – Ostry dyżur. Dwa lata później wcielał się w jedną z ról w formacie Dinotopia. W 2003 roku otrzymał niepowtarzalną szansę zagrania u boku Nicole Kidman. Po występie w melodramacie Piętno otworzyły się przed nim drzwi do prawdziwego świata show-biznesu.

Serial Skazany na śmierć emitowany był w latach 2005-2009. Wentworth wcielił się w nim w rolę inżyniera, który dokonał napadu na bank, aby trafić do więzienia, w którym przebywał jego brat skazany na karę śmierci. W krótkim czasie okazało się, że produkcja jest międzynarodowym hitem, który bije rekordy oglądalności na całym świecie. Już w 2006 roku otrzymał nominację do Złotego Globu oraz Saturna.

Wentworth Miller – problemy z akceptacją, coming out i próba samobójcza

Miller od najmłodszych lat walczył z depresją oraz brakiem akceptacji swojej orientacji seksualnej, co przez lata ukrywał. Dopiero 21 sierpnia 2013 roku publicznie oświadczył, że jest gejem.

Gwiazdor w wieku 15 lat próbował popełnić samobójstwo, ponieważ nie mógł zaakceptować swojej odmienności. Gdy jego rodzice wyjechali na weekend, zostawiając go samego w domu, targnął się na swoje życie. Zażył całe opakowanie tabletek. Na szczęście udało się go uratować, a konsekwencją jego zachowania było to, że spał nieprzerwanie przez dwa dni.

Duża popularność aktora sprawiła, że prezydenci państw na całym świecie ochoczo zapraszali go do siebie. Aktor był między innymi w Polsce podczas Off Plus Camera Festival. Miał on także pojawić się w Rosji, jednak po tym, jak wyjawił, że jest gejem, zrezygnował z wizyty w tym kraju.

Jako osoba, która w przeszłości z radością odwiedzała Rosję, jak również posiadająca częściowo rosyjskie korzenie, chciałbym przyjąć [Pani zaproszenie]. Jednak jako gej muszę odmówić. Jestem głęboko zaniepokojony postawą rosyjskiego rządu wobec homoseksualnych kobiet i mężczyzn. Sytuacja taka jest nie do zaakceptowania, nie mogę więc z czystym sumieniem uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym w kraju, w którym ludziom takim jak ja systematycznie odmawia się podstawowych praw do otwartego okazywania miłości – powiedział aktor.

Aktor również ze względu na swoją odmienną orientację płciową zapowiedział, że nigdy nie wróci do Skazanego na śmierć, ponieważ nie chce po raz kolejny grać postaci heteroseksualnych.

Kończę z PB. Oficjalnie. Po prostu nie chcę już grać postaci heteroseksualnych. Ich historie zostały już opowiedziane (i dopowiedziane). Więc… koniec z Michaelem – napisał na Instagramie.

Wentworth Miller – czym się obecnie zajmuje?

Miller do 2019 roku regularnie pojawiał się w serialach. Można było zobaczyć go w produkcji DC’s Legends of Tomorrow, gdzie wcielał się w rolę Leonarda Snarta oraz w Madam Secretary. Ostatni film, w jakim wziął udział, to Law & Order: Special Victims Unit.

Gwiazdor w międzyczasie został scenarzystą. W 2013 roku jako Ted Foulke napisał scenariusz do thrillera Stoker.

Wentworth zniknął na jakiś czas ze świata show-biznesu, jednak nadal aktywnie walczy o prawa osób ze środowiska LGBTQ+. Wielokrotnie poruszał także temat depresji oraz akceptacji ciała.

Wentworth Miller – jak obecnie wygląda?

Ostatnie aktualne zdjęcia Millera pochodzą z 2017 roku. Mimo upływu lat nie zmienił się. Włosy ma przyprószone siwizną, jednak nadal ma to samo tajemnicze spojrzenie, do którego niegdyś wzdychały kobiety na całym świecie.

Wentworth Miller - obecnie

Wentworth Miller – obecnie

Oglądaliście kiedyś Skazanego na śmierć?


Wentworth Miller - Skazany na śmierć

Wentworth Miller - Skazany na śmierć

Wentworth Miller - Skazany na śmierć

Wentworth Miller - Skazany na śmierć

Wentworth Miller - Skazany na śmierć

Wentworth Miller - Skazany na śmierć

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×