Gigantyczny mural Kory nową ozdobą Warszawy. Jest piękny, ale to niejedyne upamiętnienie gwiazdy

Odsłonięto mural upamiętniający Korę

Odsłonięto mural upamiętniający Korę

Kora 8 czerwca świętowałaby swoje 70. urodziny. Z tej okazji na fasadzie jednego z budynków powstał mural upamiętniający wokalistkę. Gdzie można go zobaczyć?

Kora była jedną z najpopularniejszych wokalistek polskiej estrady. Na scenie pojawiła się po raz pierwszy w 1976 roku i od tamtej pory zachwycała wszystkich swoim wyjątkowym głosem. Uważana jest powszechnie za jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiego rocka oraz stała się ikoną tego gatunku muzycznego w Polsce.

Wokalistka przez ponad 40 lat była w związku z Kamilem Sipowiczem. Zakochani dopiero po czterech dekadach wspólnego życia zdecydowali się na sformalizowanie swojego związku. Do podjęcia tej decyzji popchnęła ich informacja o śmiertelnej chorobie gwiazdy. Kora zmarła 28 lipca 2018 roku w wieku 67 lat.

W tym roku artystka obchodziłaby 70. urodziny. Mąż postanowił uczcić okrągły jubileusz ukochanej w wielkim stylu.

Odsłonięto mural upamiętniający Korę

Wczoraj na łamach Faktu ukazał się wywiad z Sipowiczem. Mąż Kory zdradził w nim, że na jednym z bloków w Warszawie zostanie odsłonięty mural przedstawiający gwiazdę oraz zostanie zasadzonych 70 róż.

Będziemy świętować w Warszawie na Bielanach. W rocznicę jej urodzin, czyli 8 czerwca odbędzie się odsłonięcie muralu z podobizną Kory na ścianie jednego z bloków w pobliżu ulicy Płatniczej. Poza tym zostanie zasadzonych 70 róż, a w naszym ogrodzie odbędzie się małe przyjęcie. Może minikoncert.

Ku zaskoczeniu fanów, dzieło zostało odsłonięte przed czasem, o czym poinformował Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany:

Mural KORA gotowy. Symboliczne odsłonięcie 8 czerwca w 70. rocznicę urodzin artystki.

Z dalszej części opisu możemy dowiedzieć się, iż w dniu urodzin artystki w tej dzielnicy zostanie zasadzonych aż 320 krzewów róż.

Wpis został opatrzony zdjęciem budynku znajdującego się w pobliżu ulicy Płatniczej, na którym spoczęło dzieło. Mural został wykonany z niezwykłą starannością, a gwiazda wygląda na nim dokładnie tak, jak zapamiętali ją fani.

Mural KORA gotowy ❤️Symboliczne odsłonięcie 8 czerwca w 70. rocznicę urodzin artystki. Wtedy też, przy budynku gdzie…

Posted by Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany on Saturday, May 29, 2021

Internauci są pod ogromnym wrażeniem realistycznego dzieła, czemu dają wyraz w komentarzach pod fotografią:

  • Efekt wow! Wygląda super!
  • Wspaniały prezent dla wszystkich!
  • Wygląda jak żywa. Cudne to
  • WOW, powiedzieć przepięknie to za mało.
  • Koniecznie trzeba zobaczyć na żywo… fenomenalne!

Pomysł od początku wydawał się świetny, jednak wykonanie zapiera dech w piersiach. Chcielibyście zobaczyć mural na żywo?


Mural upamiętniający korę

Mural upamiętniający korę

Na grobie Kory nie brakuje świeżych kwiatów

Na grobie Kory nie brakuje świeżych kwiatów

Kamil Sipowicz pokazał archiwalne zdjęcia Kory

Kamil Sipowicz pokazał archiwalne zdjęcia Kory

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×