Syn Grzegorza Ciechowskiego robi się coraz bardziej podobny do ojca. Bruno skończył 25 lat

Bruno Ciechowski

Bruno Ciechowski

Bruno Ciechowski to jedyny syn zmarłego 20 lat temu lidera Republiki. Mężczyzna był gościem Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedział, jak wygląda bycie dzieckiem prawdziwej legendy. 

Grzegorz Ciechowski był muzykiem rockowym, kompozytorem, autorem tekstów oraz liderem i wokalistą zespołu Republika. Występował też jako solista pod pseudonimami Obywatel G.C, czy Grzegorz z Ciechowa i wydał 10 albumów. Był autorem tekstów m.in. dla zespołu Lady Pank.

Artysta zmarł nagle w 22 grudnia w szpitalu w Warszawie, po operacji tętniaka aorty. Pogrzeb Ciechowskiego odbył się 4 stycznia 2002 roku, a urnę z jego prochami złożono na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Ciechowski był dwukrotnie żonaty. W latach 70. ożenił się z Jolantą Muchlińską, ale rozwiódł się z nią, gdy poznał aktorkę Małgorzatę Potocką, z którą ma córkę Weronikę. Kobieta właśnie spodziewa się swojego pierwszego dziecka. W 1994 roku poślubił Annę Wędrowską. Doczekali się trojga dzieci: Heleny, która przyszła na świat w 1995 roku, Bruna, który urodził się rok później, oraz Józefiny, którą żona artysty urodziła kilka tygodni po jego śmierci.

Bruno Ciechowski to kopia swojego ojca

Bruno Ciechowski w tym roku skończy 25 lat. Jedyny syn muzyka gościł w Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedział o tym, jak zapamiętał ojca. Gdy artysta umierał, mężczyzna miał zaledwie 5 lat. Przez to większość jego wspomnień ogranicza się do tego, co opowiedzieli mu najbliżsi:

Pamięć jest ze zdjęć głównie, z opowieści. Oczywiście gdzieś tam pamiętam jakieś dziecięce chwile, ale raczej jest to taka pamięć właśnie z legend .

Gdy chodził jeszcze do szkoły, bycie dzieckiem legendy sceny muzycznej nie zawsze było łatwe. Nie czuł się zbyt komfortowo, gdy nauczyciele poruszali temat jego ojca. Wiele osób nie wiedziało nawet, że artysta nie żyje i proszono go nawet o autografy.

Nazwisko w szkole na pewno ciążyło. Po śmierci taty nie było to dla mnie łatwe jako dziecko chodzić do szkoły i słyszeć: „O, Ciechowski, Ciechowski”. Też dzieciaki zazwyczaj wiedziały od rodziców. Więc jakby nie znały całej historii, nie wiedziały, że tata już nie żyje, więc były różne komentarze. (…) To nie było łatwe, ale z czasem przywykłem – zdradził na antenie.

Teraz Bruno jest już dorosłym mężczyzną i kopią muzyka. Jest do niego bardzo podobny, co można zauważyć zwłaszcza na tych fotografiach, na których widzimy go pozującego przy portretach ojca. Wygląda zupełnie, jak Grzegorz Ciechowski w młodości. Zdjęcia Bruna możecie zobaczyć w naszej galerii.

Bruno Ciechowski nie związał swojej przyszłości z muzyką. Obecnie pracuje w marketingu i zajmuje się prowadzeniem kampanii dla dużych firm finansowych. Cały czas jednak angażuje się w różnego rodzaju akcje, które mają na celu wspierać pamięć o Grzegorzu Ciechowskim.


Bruno Ciechowski w Dzień Dobry TVN

Bruno Ciechowski w Dzień Dobry TVN

Bruno Ciechowski i Joanna Scheuring-Wielgus

Bruno Bruno Ciechowski i Joanna Scheuring-Wielgus

Bruno Ciechowski

Bruno Ciechowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×