Szukaj

Ostatnie chwile i miejsce śmierci Kory. Najbliżsi ujawnili, jak umierała gwiazda: „Ona już właściwie nie mówiła” [WIDEO]

Kora jak umierała gwiazda?

Kora jak umierała gwiazda?

Jak umierała Kora?

Kamil Sipowicz i Magdalena Środa w programie Uwaga! opowiedzieli o śmierci Kory. Jak umierała gwiazda? Jak wyglądały jej ostatnie chwile życia i z kim je spędziła? Zobacz materiał wideo.

Śmierć Kory wstrząsnęła całym krajem. Odeszła wybitna artystka, postać ceniona przez miliony słuchaczy. Swoją postawą stanowiła wzór dla kolejnych pokoleń Polaków, którzy do dzisiaj przywołują fragmenty tekstów jej piosenek w walce o swoje prawa i lepsze jutro. Choć Olgi Sipowicz od ośmiu miesięcy nie ma już wśród nas, pamięć o niej jest wciąż żywa.

Reporterzy Uwagi! odwiedzili dom Kory w Bliżowie na Roztoczu. W programie pokazano, jak obecnie wygląda azyl gwiazdy, w którym spędziła ostatnie chwile swojego życia. Kamil Sipowicz, mąż artystki, oprowadził kamerę TVN-u po szczególnie ważnych dla Kory miejscach, takich jak jej pracownia, w której zatrzymał się czas i wszystko wygląda dokładnie tak, jak w ostatnim dniu, w którym gwiazda spędzała w niej czas. Widzowie mogli zobaczyć również kuchnię i salon, miejsca spotkań z przyjaciółmi, a także łóżko, na którym wokalistka zmarła:

Tu było to łóżko, tu umierała. Łoże boleści i śmierci. Wisiała taka… do podnoszenia się, żeby Kora się podnosiła – wyznał Sipowicz.

W reportażu Uwagi! wypowiedziała się także bliska przyjaciółka Kory, Magdalena Środa. Etyczka i publicystka nawiązała bliską relację z gwiazdą Maanamu, do tego stopnia, że towarzyszyła jej nawet w ostatnich chwilach życia:

Miałam wrażenie, że na mnie czekała. Ona już właściwie nie mówiła. Gdy przyjechałam, łapałyśmy się za ręce. Trudno powiedzieć, żeśmy pogadały, ale na pewno to był ten moment, na który ona czekała i ja czekałam, chociaż myślałam, że będzie to trochę inaczej wyglądało. Ta końcówka była niesłychanie szybka i łagodna. Na pewno czuła tę atmosferę. Ta atmosfera była rewelacyjna.

W chwili śmierci Kory na podłodze w jej pokoju ustawione były świecie, a na dworze paliło się ognisko. Olga Sipowicz zmarła w nocy, w której trwało historyczne zaćmienie księżyca. Jak twierdzi Środa – „odeszła bogini”.

Gdy Kora odchodziła miała 67 lat…

Kamil Sipowicz pokazał dom po śmierci Kory. Wzruszycie się na widok jej pracowni

Ostatnie dramatyczne chwile z życia Kory ujawnione. Było naprawdę źle: „Wszystko, co możesz sobie wyobrazić najgorszego”

Dom Kory przed świętami został ozdobiony wielkim neonem. Ten widok wyciska łzy z oczu


Kanapa na której zmarła Kora

Kanapa na której zmarła Kora

Domy Kory po śmierci

Domy Kory po śmierci

Kamil Sipowicz w programie Uwaga!

Kamil Sipowicz w programie Uwaga!

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×