Walentynki 2021: Jak poznały się najpopularniejsze polskie pary? Wybraliśmy 10 najpiękniejszych historii miłosnych

Walentynki. Jak poznały się najpopularniejsze pary?

Walentynki. Jak poznały się najpopularniejsze pary?

Walentynki 2021: Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan, Anna i Robert Lewandowscy, Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel... Jak poznały się najpopularniejsze pary polskiego show-biznesu?

Walentynki 2021, to dzień, który chętnie celebrują gwiazdy. Każdego roku już od rana publikują zdjęcia, na których chwalą się romantycznymi prezentami lub wracają wspomnieniami do przeszłości. Sprawdziliśmy, jak poznały się najpopularniejsze pary polskiego show-biznesu.

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan

Małgorzata RozenekRadosław Majdan poznali się w 2013 roku na premierze filmu Mój biegun. Już podczas pierwszego spotkania zaczęło kiełkować między nimi uczucie. Perfekcyjna Pani domu w wywiadzie udzielonym w programie Kobiecym Okiem zdradziła, że nieświadomie przewidziała, że to on będzie jej mężem:

Ja pamiętam, jak my się spotkaliśmy na premierze. On podszedł do mnie, zaczęliśmy rozmawiać i zauważyłam, że zaczęli podchodzić fotoreporterzy. Ja mu wtedy powiedziałam: Radosław nie podchodź do mnie, bo za chwilę będziesz moim trzecim mężem, a on do mnie: Dobra, ja też miałem dwie żony, więc do trzech razy sztuka.

Tego samego wieczoru Radosław poprosił Małgorzatę o numer telefonu. To on wykonał pierwszy krok, wykorzystując zamieszanie, jakie powstało w kinie.

Zaczęło się tak, że ja robiąc pierwszy krok, chciałem od Małgosi numer telefon. Wymyśliłem sobie, że jeżeli zapyta się mnie: »Po co ci mój numer«, to powiem, że to będzie jakiś biznesowy aspekt. Natomiast miałem nadzieję, że nie zapyta się, jaki. A że było duże zamieszanie, fotografowie, bo to było w kinie, więc nie miała czasu zapytać się, po co mi jej numer, więc dała mi go. A ja nie musiałem wymyślać i pocić się, żeby wymyślić jakieś sensowne wytłumaczenie – powiedział Radosław Majdan w rozmowie z Vivą.

Oboje zgodnie przyznali, że zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Mimo mijających lat nadal łączy ich płomienne uczucie. W ubiegłym roku powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, Henia.

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan

Anna i Robert Lewandowscy

Anna i Robert Lewandowscy są małżeństwem od 8 lat. Poznali się w 2007 roku podczas obozu integracyjnego organizowanego w ramach studiów na Mazurach. Piłkarz nie krył zaskoczenia, gdy dowiedział się, że Anna trenuje karate oraz osiąga sukcesy na arenie międzynarodowej.

Myślałem bardziej, że ćwiczy balet. Była taka drobniutka – powiedział Robert w swojej biografii Pogromca Realu. Moja prawdziwa historia

Już po powrocie do domu najlepszy piłkarz na świecie próbował namówić Annę na randkę, jednak ta długo odrzucała jego zaloty. Gdy doszło do kolejnego spotkania, szybko zrodziło się między nimi uczucie. W 2010 roku Robert przeprowadził się do Dortmundu, a ona bez wahania pojechała za nim. Jak zdradziła w późniejszych wywiadach:

Mój dom jest tam, gdzie jest Robert.

Para w 2013 roku stanęła na ślubnym kobiercu. W 2017 roku powitali na świecie swoją pierwszą córeczkę, Klarę, a 6 maja 2020 roku dołączyła do nich Laura.

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska na gali Globe Soccer Awards 2020

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska na gali Globe Soccer Awards 2020

Marina i Wojciech Szczęśni

O związku Mariny ŁuczenkoWojciecha Szczęsnego zaczęto plotkować w połowie 2013 roku, jednak poznali się znacznie wcześniej. Po latach wyznali, że gdy Szczęsny mieszkał w Londynie, ujrzał w sieci zdjęcie Mariny i zdecydował się nawiązać z nią kontakt:

Okropnie mi się spodobała, zastanawiałem się, jak zdobyć jej numer telefonu. Jakoś mi się to udało. Trochę jednak musiałem o nią powalczyć. Nie ukrywam tego – wyjawił w wywiadzie dla Vivy!

Łuczenko nie interesowała się sportem, więc gdy odebrała od niego telefon, nie wiedziała, z kim rozmawia. Mimo tego przyjęła od niego zaproszenie na randkę, by porozmawiać o przyjacielu bramkarza, który potrzebował pomocy artystów. Wystarczyło jedno spotkanie, aby po stronie Wojtka zrodziło się poważne uczucie. Szybko obwieścił jej, że uczyni wszystko, aby byli razem:

Wojtek czuł mój dystans i po kilku randkach powiedział: Ty jeszcze o tym nie wiesz, ale my będziemy razem. Cały czas mnie zaskakiwał. Śmieszyło mnie, że jest taki pewny swego, a kompletnie mnie nie znał – powiedziała Marina w wywiadzie z Vivą!

W 2013 roku piłkarz zamieścił na Instagramie kadr przedstawiający kobietę siedzącą tyłem ubraną w koszulkę z jego nazwiskiem. Zdjęcie zostało opatrzone wymownym podpisem:

Moja nowa największa pasja ubrana w moją odwieczną pasję…

Kilka dni później Szczęsny pojawił się w towarzystwie Mariny na koncercie Open’er w Gdyni.

W lipcu 2015 roku, podczas urodzin Łuczenko, piłkarz po dwóch latach związku, zdecydował się poprosić ją o rękę. 21 maja 2016 roku para powiedziała sobie sakramentalne „tak”.

Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko - Sylwester 2018

Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko – Sylwester 2018

Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan

Para po raz pierwszy spotkała się w 2010 roku podczas pracy w Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Oboje pracowali przy spektaklu Hair. Rafał od razu wpadł Basi w oko, która zaraz po powrocie do domu znalazła go w Internecie. Nie przeszkadzało jej to, że jest od niej młodszy o dwa lata, jednak w tym czasie spotykał się z inną kobietą.

Barbara szybko zapomniała o poznanym przystojniaku, jednak wówczas to on przejął inicjatywę. Rafał bez problemu zdobył jej numer telefonu i wysłał  pierwszego SMS-a. Nie musiał długo czekać na odpowiedź. Już po kilku zdaniach zrozumieli, że są sobie bliscy. Po pięciu miesiącach związku zaręczyli się.

Para wzięła ślub cywilny w 2011 roku. Wówczas aktorka była w ciąży z pierwszym dzieckiem, Hanią. Gwiazda M jak miłość po raz drugi została mamą 23 września 2020 roku.

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan - nowe mieszkanie

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan – nowe mieszkanie

Grażyna Torbicka i Andrzej Torbicki

Początki znajomości Grażyny Torbickiej i jej męża nie były tak miłe, jak w przypadku poprzednich par, jednak i tak było romantycznie. Dziennikarka poznała Andrzeja Torbickiego ponad 40 lat temu w szpitalu, do którego trafiła przez poważne problemy zdrowotne. Na początku trafiła pod opiekę przyszłego teścia, jednak ten skierował ją na dalsze leczenie do swojego syna, Andrzeja.

Torbicka trafiła pod opiekę przyszłego męża, ponieważ miała kłopoty z sercem. Gdy tylko zobaczyła przystojnego lekarza, od razu poczuła motyle w brzuchu, a on odwzajemnił jej uczucie. Po latach śmiała się, że choć pod względem medycznym uleczył jej serce, to pod względem uczuciowym zainfekował je miłością:

A właściwie to powiedziałabym raczej, że on mi to serce zainfekował – wyjawiła w wywiadzie dla Gali.

Grażyna Torbicka z mężem Andrzejem

Grażyna Torbicka z mężem Andrzejem

Agata i Andrzej Dudowie

Andrzej Duda poznał Agatę Kornhauser pod koniec trzeciej klasy liceum. Niczego nieświadomi nastolatkowie poznali się podczas przyjęcia urodzinowego kolegi. Szybko zrodziło się między nimi uczucie. W 1990 roku ogłosili, że są parą, a w 1994 roku, jeszcze w czasie studiów, zdecydowali się wziąć ślub. Przed ukończeniem studiów na świat przyszła ich córka, Kinga.

Od dawna wiadomo, że małżonkowie mają zupełnie inne charaktery, jednak to nie stanęło na przeszkodzie w stworzeniu zgranego związku.

Oni są przykładem, że różnice charakterów dobrze wpływają na związek. Agata jest bardziej introwertyczna, prezydent elekt jest ekstrawertykiem, ale u nich dobrze to współgra. Agata ceni prywatność. Wrażenie pewnego dystansu w sytuacjach publicznych nie ma odzwierciedlenia w serdeczności i radości podczas spotkań prywatnych – zdradził PAP Wojciech Kolarski, współpracownik i przyjaciel Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda - Narodowe Czytanie 2020

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda – Narodowe Czytanie 2020

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel

Katarzyna Cichopek poznała Marcina Hakiela w 2005 roku podczas przygotowań do udziału w programie Taniec z gwiazdami. Już na parkiecie udowodnili, że tworzą zgraną parę. Bez większych problemów udało im się zdobyć Kryształową Kulę.

Podczas treningów zaczęło rodzić się między nimi płomienne uczucie. Szybko okazało się, że to nie tylko chwilowe zauroczenie. Po programie od razu zostali parą, a w 2008 roku wzięli ślub. Rok później na świat przyszedł ich syn, Adaś, a pod koniec 2013 roku córka Helena.

Katarzyna i Marcin od lat tworzą zgraną parę. Tancerz zaszczepił w żonie pasję do tańca i obecnie wspólnie pracują w Hakiel Akademia Tańca.

Katarzyna Cichopek podbija górskie szlaki - styczeń 2021, zima u gwiazd

Katarzyna Cichopek podbija górskie szlaki – styczeń 2021, zima u gwiazd

Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski

Martyna Wojciechowska Przemysław Kossakowski są znanymi podróżnikami pracującymi dla stacji TVN. Po raz pierwszy spotkali się w studiu Dzień Dobry TVN, gdzie Kosa realizował jeden z odcinków swoich programów. W wywiadzie udzielonym dla miesięcznika Twój Styl, zdradził, co poczuł, gdy poznał Martynę:

Podaliśmy sobie dłonie, spojrzeliśmy w oczy i wyraziliśmy zdziwienie, że przez pięć lat się nie poznaliśmy. Dałem Martynie swój numer telefonu, licząc, że zrewanżuje się tym samym, ale ona, zdaje się, miała inne zdanie na ten temat. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Potem wróciłem na Podlasie i przez pół roku nie mieliśmy kontaktu.

Na szczęście po pół roku otrzymał pierwszą wiadomość od Martyny, która nie była miła. Wojciechowska po obejrzeniu odcinka, w którym Kossakowski jadł zupę z płetwy rekina, wysłała mu SMS-a pełnego złości i oburzenia:

[…] Zarzuciła mi skrajną nieodpowiedzialność. Branie udziału w nagannych praktykach dewastujących ekosystem. Ten SMS mnie zachwycił. Postanowiłem udowodnić jej, że zjadanie zagrożonych gatunków to najmniejsza z moich wad. Ten proces trwa do dzisiaj…

Martyna nie kryła, że od dawna była zafascynowana Kossakowskim, który realizował interesujące tematy. Dopiero, jak usłyszała, że Przemek mieszka w chacie na Podlasiu, zdecydowała się nawiązać z nim bliższy kontakt. To tam odbyła się jedna z pierwszych randek.

Para długo ukrywała, co ich łączy. Choć zaręczyli się w 2019 roku, poinformowali o tym dopiero 12. miesięcy później. Podobnie było ze ślubem, który odbył się 16 października 2020 roku.

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski - 3 miesiące po ślubie

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski – 3 miesiące po ślubie

Magda Gessler i Waldemar Kozerawski

Magda Gessler po raz pierwszy spotkała Waldemara Kozerawskiego podczas prywatki organizowanej przez Andrzeja Szpilmana. Przyjęcie to odbyło się 35 lat temu, jednak wspomnienie z tego wydarzenia wciąż pozostaje w pamięci męża restauratorki:

Poszedłem na prywatkę do Andrzeja Szpilmana. Był tłum. I kątem oka w tym tłumie zobaczyłem Magdę. Stała, rozglądała się, inna niż wszystko i wszyscy. Ja czułem się tam samotnie – zdradził w jednym z wywiadów.

Wówczas relacja zakończyła się po trzech namiętnych miesiącach. Waldemar zmuszony był wyjechać do Kanady, a Magda wróciła na studia do Hiszpanii. Po 20 latach ponownie natknęli się na siebie. To spotkanie wywróciło świat Gessler do góry nogami:

Nie mogłam wejść. Miałam całkiem miękkie nogi. Chodziłam naokoło Fukiera przez godzinę, zanim odważyłam się otworzyć drzwi. A on siedział tuż przy wejściu, w rogu stołu. […] Podał mi te róże i przytulił. I w tym momencie zostałam odczarowana. Jednym pocałunkiem wyleczył mnie z Mariusza (przyp. red. Mariusz Diakowski). Wiedziałam, że to ten właściwy mężczyzna i że nic się nie zmieniło. Powiedział: „Już nie uciekniesz mi drugi raz”. Wziął mnie za rękę.

To jedna z najromantyczniejszych historii miłosnych polskiego show-biznesu. Mimo upływu lat i odległości, para nadal jest w sobie zakochana tak, jak 35 lat temu.

Magda Gessler i Waldemar Kozerawski – Wielkanoc 2019

Magda Gessler i Waldemar Kozerawski – Wielkanoc 2019

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach

Aleksandra Kwaśniewska poznała Kubę Badacha dzięki wspólnym znajomym. Córka byłego prezydenta po raz pierwszy spotkała przyszłego męża w mieszkaniu Doroty Szelągowskiej Adama Sztaby. Para bardzo chciała ich ze sobą poznać, dlatego też zaprosili ich do siebie. Podczas rozmów prowadzonych na balkonie, zaczęło między nimi iskrzyć. Zauroczenie szybko przerodziło się w miłość i 22 września 2012 roku pobrali się. Od tamtego czasu są nierozłączni.

Kuba Badach i Ola Kwaśniewska – najpiękniejsze pary na Balu TVN 2019

Kuba Badach i Ola Kwaśniewska – najpiękniejsze pary na Balu TVN 2019

Wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×