Apartament Dawida Wolińskiego. Jedynych zachwyca, innych przeraża. Tak urządził się słynny projektant

Jak mieszka Dawid Woliński?

Jak mieszka Dawid Woliński?

Jak mieszka Dawid Woliński? W trakcie pandemii zaprojektował swoje nowe mieszkanie. Jest minimalistyczne i monochromatyczne.

Dawid Woliński uważnie śledzi trendy nie tylko w modzie, ale i w aranżacji wnętrz. Nie próżnował w trakcie kwarantanny. W wolnym czasie zajął się projektowaniem swojego nowego mieszkania. W tak minimalistycznych pomieszczeniach każde niedociągnięcie rzuca się w oczy.

Jak mieszka Dawid Woliński?

Dawid zaledwie kilka miesięcy temu pochwalił się na swoim Instagramie, że prace nad jego nowym mieszkaniem powoli dobiegają końca:

Mój nowy projekt prawie gotowy.
Zdecydowanie prościej i więcej przestrzeni…
Monochromatyczne wnętrza nie są dla każdego. Ja zawsze o takim marzyłem. Jedyny akcent to czerń i ciemna kawa. To dopiero początek… […]

Mieszkanie jest olbrzymie, a w każdym pomieszczeniu znajduje się wyłącznie niezbędne minimum wyposażenia. Ściany zostały wykonane z szarego betonu, a podłoga z żywicy w tym samym kolorze. Inspiracją do stworzenia takich wnętrz był Vincent Van Duysen, znany belgijski architekt. Jego projekty charakteryzują się monochromatyzmem i minimalizmem, który jest widoczny w mieszkaniu Dawida. Od początku do końca wzorował się na jego projektach, do czego przyznał się fanom:

To była moja największa inspiracja, od kolorystyki na porcelanie kończąc.

W salonie znajdują się dwie duże kanapy oraz prosty fotel. Wszystko jest w odcieniu kremowej bieli. Oprócz tego znajduje się tam jeszcze duży telewizor. Uwagę przykuwają olbrzymie okna, przez które pomieszczenie wypełnia naturalne światło. Za przeszkleniem znajduje się taras, na który można wyjść bezpośrednio z salonu.

Dawid Woliński

Dawid Woliński – salon

Łazienka i WC również utrzymane są w tych samych kolorach. W pierwszym pomieszczeniu znajduje się  prosta deszczownica, liniowy odpływ i jasny szlafrok. Tutaj szarości zostały przełamane czernią urządzeń sanitarnych. W WC projektant również postawił na czarne akcenty i delikatne, punktowe światło.

Dawid Woliński

Dawid Woliński – łazienka

Uwagę przykuwa sypialnia, w której znajduje się wielkie łoże z wysokim wezgłowiem. Z obu stron umieszczone zostały długie, srebrne lampy, które dają ciepłe światło. Pomieszczenie sprawia wrażenie przytulnego.

Dawid Woliński

Dawid Woliński – sypialnia

Fani Dawida Wolińskiego zareagowali bardzo pozytywnie na widok nowego mieszkania. Pojawiły się również porównania do domu Kim KardashianKanye Westa:

  • Wyrafinowana prostota, miękki minimalizm , oaza spokoju . Świadomość. Uwielbiamy.
  • Pełny minimalizm i te kolory. Taki „powrót do przeszłości”. Naturalność.
  • Minimalizm w stylu chatki Kim Kardashian.

Niestety nie zabrakło również mniej przychylnych komentarzy, w których podkreślano, że pomieszczenia są zbyt surowe i brakuje w nim kolorów. Projektant nie pozostał obojętny na te słowa i szybko dodał, że w końcu znalazł dla siebie idealne mieszkanie:

Sorry nie zobaczycie tu zapełniaczy przestrzeni ani tanich fascynatorów, nie będzie słoneczników ani tulipanów i to z prostego powodu, bo nie pasują moim zdaniem.
Nie będzie też bzdur ani świecidełek . Będzie to co kocham i cenie. Sorry jestem na innym etapie życia.

A jak Wam podoba się mieszkanie Dawida Wolińskiego? Zdecydowalibyście się na tak minimalistyczne rozwiązania?


Dawid Woliński

Dawid Woliński

Dawid Woliński

Dawid Woliński

Dawid Woliński

Dawid Woliński - salon

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×