Czy przymierzanie ubrań w sklepach jest teraz bezpieczne? Zara, H&M, Reserved… Każda marka działa na innych zasadach

Centra handlowe

Centra handlowe

Galerie handlowe od 4 maja ponownie są otwarte. Na jakich zasadach odbywają się zakupy w butikach? Czy można korzystać z przymierzalni? Czy drogerie pozwalają na testowanie kosmetyków? Sprawdziliśmy.

Po dwóch miesiącach przestoju rząd zezwolił na ponowne otwarcie centrów handlowych. Zakupy można robić już od 4 maja, jednak wszystko odbywa się w nowym reżimie sanitarnym. Po ponownym otwarciu sklepów zakupy nie wyglądają tak samo, jak miało to miejsce przed epidemią koronawirusa. Oczywiście na terenie galerii obowiązkowe będzie przebywanie w maseczce oraz rękawiczkach jednorazowych. Ale to dopiero początek obostrzeń…

Jak przymierzać ubrania i buty w sklepach podczas pandemii?

Na ponowne otwarcie swoich butików znajdujących się w galeriach handlowych zdecydowały się już największe marki odzieżowe. Jedną z tych, która uruchomiła dla klientów przymierzalnie, jest ZARA. Po każdorazowym użyciu kabina jest dezynfekowana przez pracowników sklepu, a przymierzane ubrania trafiają do specjalnego magazynu, w którym przechodzą dezynfekcję, zanim ponownie trafią na sklepowe wieszaki. Na stronie wprost.pl możemy przeczytać oświadczenie marki w tej sprawie.

Stosując się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, wdrożyliśmy środki bezpieczeństwa i prewencji, aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze doświadczenie podczas zakupów na etapie przywracania działalności sklepów. Klienci mogą korzystać z przymierzalni przygotowanych tak, aby zapewnić zachowanie bezpiecznej odległości. Ponadto przymierzalnie (w tym kotary) są dezynfekowane po każdym użyciu. Odzież przymierzana i pochodząca ze zwrotów jest dezynfekowana wysoką temperaturą przez zastosowanie parownicy do ubrań (steamera). W przypadku obuwia przeprowadzane są specjalne zabiegi dostosowane do każdego z nich – czytamy w oświadczeniu przedstawicieli sklepów ZARA.

Podobnie do ponownego otwarcia sklepów przygotowały się marki wchodzące w skład Koncernu LPP. Reserved, Mohito, House, Cropp i Sinsay wprowadziły reżim sanitarny zgodny z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz rządowymi obostrzeniami.

Zgodnie z nimi dopuszcza się w sklepach korzystanie z przymierzalni pod warunkiem ich regularnego odkażania po każdym kliencie. W salonach, w których nasze obsady będą wystarczające do wypełnienia tego wymogu, będziemy udostępniali nasze przymierzalnie. W przeciwnym wypadku klienci będą proszeni o przymierzanie ubrań wyłącznie w domu. W takich sytuacjach oczywiście zachowujemy procedury zwrotów i każdy ewentualnie nietrafiony zakup, będzie mógł zostać swobodnie oddany – komentują przedstawiciele koncernu.

Marki H&M i KappAhl nie udostępnią przymierzalni dla klientów, a ubrania i dodatki będzie można zmierzyć jedynie w domu. Jeżeli nie będą pasowały, to klientowi przysługuje oczywiście prawo zwrotu zakupionych rzeczy.

H&M

Tęskniliście? Bo my bardzo! ❤️Dlatego otworzyliśmy sklepy stacjonarne H&M, stosując się do obowiązujących wytycznych i przepisów sanitarnych.Wasze zdrowie oraz zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze. Dlatego prosimy o:- dezynfekcję rąk przed wejściem do sklepu- zachowanie dystansu min. 2 m od innych osób- realizację płatności bezgotówkowych (płatność gotówką jest jednak możliwa).Ze względów bezpieczeństwa na jakiś czas zawieszamy Program Recyklingu Tekstyliów. Również przymierzalnie będą na razie zamknięte. Przypominamy jednak o możliwości skorzystania z 30-dniowego okresu zwrotu.Dziękujemy za stosowanie się do wytycznych.Do zobaczenia w H&M!

Opublikowany przez H&M Poniedziałek, 4 maja 2020

Marka CCC również ponownie otworzyła swoje sklepy dla klientów i zezwoliła na mierzenie obuwia. Jednak będzie to możliwe jedynie w jednorazowych skarpetkach dostępnych na ternie butików. Na chcących zrobić zakupy w sklepie będą czekały maseczki, oraz jednorazowe rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Marka informuje również, że terminale płatnicze, sklepowe półki oraz inne miejsca, z którymi mają styczność klienci, są dezynfekowane co godzinę. Przedstawiciele marki zapewniają, że pracownicy sklepu zostali przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa. Marka dodatkowo zdecydowała się na przedłużenie możliwości zwrotu zakupionego obuwia do 60 dni.

Sephora i Douglas: nowe zasady zakupów

Kłopotliwą kwestią jest również testowanie kosmetyków. Wiele osób zastanawia się, czy będzie to nadal możliwe na dotychczasowych zasadach. W drogeriach Sephora testowanie kosmetyków będzie nadal możliwe, ale jedynie przy udziale pracownika sklepu. Testery do makijażu zostały zakryte do samodzielnego użytku klientów. Inaczej ma się sytuacja w drogeriach Douglas. Tam testery nadal są dostępne bez żadnych ograniczeń dla klientów.


Zara - nowe zasady

Zara - nowe zasady

Sklep H&M Zakopane – ul. Krupówki 49

Sklep H&M Zakopane – ul. Krupówki 49

Reserved

15-12-2017 Warszawa Otwarcie sklepu Reserved w Zlotych Tarasach fot. P.Kibitlewski fot. P.Kibitlewski/ONS

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×