Szukaj

Księżna Diana przed ślubem znalazła w szafie księcia Karola coś obrzydliwego. Wtedy dowiedziała się o zdradzie

Księżna Diana, książę Karol

Księżna Diana, książę Karol

Co wydało księcia Karola, że ma romans z Camillą?

Małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola od początku było skazane na porażkę. Następca brytyjskiego tronu wybrał Dianę Spencer za żonę ze względu na jej niewinność, sympatię, którą wzbudzała w opinii publicznej i pochodzenie. Wyglądali na szczęśliwych i nic nie wskazywało na to, że ich związek doprowadzi do nieszczęścia i tragedii, która będzie ciągnąć się za rodziną królewską przez kolejnych 21 lat. A wszystko przez romans.

Księżna Diana w serii wywiadów, których udzieliła dla królewskiego biografisty Andre Mortona wyznała, że przegapiła kilka ostrzegawczych znaków, które skazały jej małżeństwo na porażkę. Najgorszym był jednak ten, który odkryła na tydzień przed własnym ślubem. Mogła go wtedy odwołać, ale wbrew instynktowi postanowiła zaufać przyszłemu mężowi. Zignorowała fakt, że jej odkrycie świadczyło o tym, że Camilla Parker-Bowles wciąż miała specjalne miejsce w sercu księcia Karola. Co znalazła?

W gabinecie swojego męża, poszukując czegoś zupełnie innego, znalazła w szafie złotą bransoletkę z medalionem, na którym wygrawerowany litery „F” i „G”. Kryły się za nimi imiona Fred i Gladys, którymi książę Karol i (obecnie już księżna) Camilla określali się w rozmowach ze znajomymi, aby ich romans nie wyszedł na jaw. W wywiadzie nagranym w 1997 roku, kilka miesięcy przed śmiercią, Diana mówiła gorzko:

Byłam zbyt niedojrzała by zrozumieć co zmierza w moją stronę, by zrozumieć to, co próbowali przekazać mi ludzie. Ktoś z biura męża wyjawił mi, przypadkiem, że zamówił dla niej bransoletkę. Weszłam do gabinetu i natknęłam się tam na pracownika z paczką. Spytałam o to, co jest w środku i usłyszałam: „Naprawdę nie powinnaś na to patrzeć” – wspominała księżna.

Do ślubu doszło i wszyscy doskonale wiemy, jak dalej potoczyła się ta historia…

Książę Karol miał w zwyczaju poniżać księżną Dianę przy każdej okazji. Robił to w niewybredny sposób

Życie księżnej Camilli było zagrożone! Mogła zginąć zaraz po Dianie! Ujawniono okrutną historię

Co się stało z trzecią suknią ślubną księżnej Diany? Projektanci załamują ręce. „Po prostu zniknęła”

W Wielkiej Brytanii zawrzało. Księżna Diana miała trzecie dziecko?! Książę William może stracić tron!


Diana i Karol ślub

Diana i Karol ślub

Zaręczyny księżnej Diany i księcia Karola – 1981 rok

Zaręczyny księżnej Diany i księcia Karola – 1981 rok

Księżna Diana rozbiła butelkę na głowie księcia Karola

Księżna Diana rozbiła butelkę na głowie księcia Karola

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×