Książę Karol skompromitowany! Do sieci trafił zapis nagrania, na którym następca brytyjskiego tronu świńtuszy z Camillą! Reakcja Diany była mistrzowska

Księżna Diana, książę Karol, Camilla

Księżna Diana, książę Karol, Camilla

Książę Karol, będąc z Dianą, świntuszył z kochanką. Ta taśma prawie rozbiła rodzinę królewską! Kontrowersyjne nagranie po wielu latach wstrząsnęło nie tylko Wielką Brytanią. Reakcja Diany zwróciła uwagę całego świata.

Książę Karol nie był do końca wierny swojej małżonce. Nagranie z 1989 roku rzuciło cień na ich małżeństwo i pokazało światu prawdziwe oblicze syna Elżbiety II, który będąc związany z Dianą, świntuszył w rozmowie telefonicznej z kochanką. Słynna rozmowa księcia Karola z jego przyjaciółką, a obecną żoną, obiegła cały świat. Książę Walii schował się w toalecie, aby wymienić naprawdę pikantne słówka z Camillą. Po latach na czołówkach tabloidów wylądowało jedno, szczególnie ostre zdanie:

Chciałbym być twoim tamponem – miał powiedzieć książę.

Oryginalną rozmowę w języku angielskim możecie odsłuchać poniżej:

To było dla Diany prawdziwym upokorzeniem. Postanowiła w ramach zemsty w błyskach fleszy pokazać, kto jest ofiarą. Taśmy księżnej Diany zostały opublikowane w 1993 roku, po tym, jak para się rozstała. Nagrania prawie rozbiły rodzinę królewską. Według Kena Warfe, który w tym czasie był osobistym oficerem ochrony księżnej, Diana określiła nagrania między jej mężem a Camillą, jako „chore”:

To jest po prostu chore – miała ciągle powtarzać Diana, stwierdził Warfe, w swojej książce „Guarding Diana: Protecting the Princess Around the World”, dodając: Powiedziała mi, że była autentycznie zszokowana niektórymi komentarzami, zwłaszcza odniesieniem do tamponu.

Wyznanie Diany o tym, że nakryła męża na intymnej rozmowie z przyjaciółką, to tylko jedno z niewielu bulwersujących wyznań księżnej na słynnych taśmach. Film dokumentalny Diana: Własnymi słowami powstał właśnie na podstawie wypowiedzi samej księżnej, która była uczestniczką nagrań wykonanych przez swojego trenera od wystąpień publicznych w latach 1992-1993. Materiał obejmował aż 21 godzin na 20 kasetach.

Reakcja Diany na aferę z tamponem

Rodzina Królewska nabrała wody w usta i w żaden sposób nie skomentowała tych nagrań. A jak zareagowała Diana? Jeszcze tego samego dnia, gdy zapis rozmowy trafił do tabloidu, pojawiła się na gali magazynu Vanity Fair, gdzie wystąpiła w tzw. sukience zemsty. To czarna kreacja greckiej projektantki, która na swój moment czekała aż trzy lata w szafie księżnej.

Dlaczego nazywana jest sukienką zemsty? Przede wszystkim dlatego, że łamie wszystkie zasady protokołu – jest przed kolano, odsłania ramiona i dekolt, a do tego ma zdobienia (czarna falbana z boku), których członkinie rodziny królewskich nie mogą wykorzystywać podczas publicznych wystąpień.

Wspomniany wątek poruszono w 5. sezonie serialu The Crown.


Waren Warfe Guarding Diana - okładka książki

Waren Warfe Guarding Diana - okładka książki

Księżna Diana i książę Karol rozstali się w 1992 roku, czyli 4 lata przed oficjalnym ogłoszeniem rozwodu

Księżna Diana i książę Karol rozstali się w 1992 roku, czyli 4 lata przed oficjalnym ogłoszeniem rozwodu

Księżna Diana rozbiła butelkę na głowie księcia Karola

Księżna Diana rozbiła butelkę na głowie księcia Karola

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×