Szukaj

Kolejny intrygujący mit dotyczący rodziny królewskiej został obalony! Królowa Elżbieta II jednak nie jest taka perfekcyjna

Rodzina Królewska, królowa Elżbieta II

Jak królowa Elżbieta II pije herbatę?

Obsesja Brytyjczyków na punkcie herbaty to absolutna prawda! Każdego dnia poddani Elżbiety II wypijają hektolitry tego naparu, mieszając go uprzednio z mlekiem i często też dosładzając.

Okazuje się, że od wieków mieszkańców Imperium Brytyjskiego dzielił spór o właściwe przyrządzanie ich ulubionego narodowego napoju. Jedni twierdzili, że do filiżanki najpierw należy wlać mleko, a potem dopiero herbatę. Inni przekonywali, że kolejność powinna być odwrotna.

Nareszcie, dzięki królowej, konflikt zostanie zażegnany! Kamerdyner Elżbiety II ujawnił, jak królowa przyrządza i popija swoją herbatkę. Przy okazji Grant Harrold zdradził, że broniony przez wielu tradycjonalistów zwyczaj nalewania do filiżanki najpierw mleka wziął się z kiepskiego rodzaju porcelany.

W XVIII wieku Josiah Spode stworzył nowy rodzaj porcelany, która wytrzymywała wysokie temperatury. Wcześniej, w zetknięciu z wrzątkiem, filiżanki po prostu pękały. Dlatego chcąc się napić herbaty, Brytyjczycy najpierw wlewali do nich chłodne mleko. Rodzinę królewską stać było na ulepszone porcelanowe filiżanki Spode’a i od XVIII wieku wszyscy jej członkowie najpierw nalewają do filiżanki herbatę, a potem mleko.

A jak Elżbieta II pije swoją herbatę?

Królowa lubi pić swoją herbatę Assam lub Earl Grey przygotowaną w tradycyjny sposób – z liśćmi w imbryczku zalanymi wrzątkiem, i przelaną do filiżanki z cieniutkiej porcelany. Ona używa też sitka. – tłumaczy Grant Harrold. – I to mit, że członkowie rodziny królewskiej piją herbatę z małym palcem u dłoni uniesionym do góry. To nigdy nie miało miejsca.

Uwaga, ważna porada dla wszystkich, którzy spodziewają się kiedykolwiek zasiąść do herbatki z brytyjską monarchinią – mieszając rozpuszczający się w naparze cukier, nie wolno robić tego kolistymi ruchami, ani dotykać łyżeczką ścianek filiżanki. Królowa tego podobno nie znosi! 😉

https://jastrzabpost.pl/newsy/karolowa-elzbieta-ii-sklamala-by-ratowac-karola-po-smierci-diany-jak_647878.html

Zobacz: Dramatyczne wieści z Wielkiej Brytanii! Książę Filip w ostatniej chwili zrezygnował z udziału w oficjalnej uroczystości! “Nie jest dobrze”

Zobacz: Królowa Elżbieta II wypiła za dużo alkoholu i powiedziała co myśli o Camilli! Bolesna prawda wyszła na jaw! Jednak wolała Dianę?

 


Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta

Królowa Elżbieta

Królowa Elżbieta II podróżuje pociągiem

Królowa Elżbieta II podróżuje pociągiem

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×