Kamila Szczawińska jest w trzeciej ciąży. Podzieliła się swoim sposobem na uniknięcie rozstępów na brzuchu. Jest prosty i skuteczny

Kamila Szczawińska

Kamila Szczawińska

Kamila Szczawińska jest w ciąży. Modelka spodziewa się trzeciego dziecka. Odkąd poinformowała, że zostanie mamą, chętnie udostępnia zdjęcia, na których widoczne są jej krągłości. Zdradziła, co robi, aby nie mieć rozstępów na brzuchu. Ten sposób wymaga regularności, ale daje stuprocentową skuteczność.

Kamila Szczawińska jest modelką, która karierę rozpoczęła w 2001 roku, podpisując kontrakt z dużą agencją modelingową. Podczas Poznańskich Targów Mody została zauważona przez przedstawicielkę jednej z mediolańskich firm, która namówiła ją na wyjazd do Włoch i udział w tamtejszym Fashion Weeku. W krótkim czasie wyrobiła sobie renomę, dzięki której miała okazję chodzić po wybiegach, prezentując kolekcje największych domów mody.

Gdy Szczawińska podbiła Mediolan, ruszyła do Paryża, gdzie współpracowała między innymi z Chanel, Yves Saint Laurent oraz domem mody Christian Dior. Przez długi czas obowiązywały ją kontrakty podpisane w Nowym Jorku, gdzie pracowała dla Marca Jacobsa czy Ralpha Laurena. Podczas jednego z pokazów Stelli McCartney podjęła decyzję o zakończeniu międzynarodowej kariery.

Modelka na kilka lat zrezygnowała z pracy zawodowej i poświęciła się życiu rodzinnemu. Wyszła za mąż i doczekała się dwojga dzieci. Najpierw na świat przyszedł Julek, a później Kalinka. Teraz Kamila oczekuje przyjścia na świat trzeciej pociechy.

Mimo kilku ciąż nadal może pochwalić się idealną sylwetką. W najnowszym poście na Instagramie zdradziła, jak dba o skórę w zaawansowanej ciąży.

Kamila Szczawińska zdradziła, jak zapobiega występowaniu rozstępów na brzuchu

Kamila w 2008 roku zdecydowała, że nie chce dłużej podróżować. Powodem, dla którego wróciła do Polski, był przede wszystkim jej mąż, którego poznała rok wcześniej. Para szybko podjęła decyzję o tym, że chcą zostać rodzicami. Modelka zapisała się na studia, a krótko po tym okazało się, że jest w ciąży.

Zapisałam się na studia, a w wkrótce po tym okazało się, że jestem w ciąży. To był najcudowniejszy pretekst, aby wreszcie się ustatkować i nie musieć nigdzie latać! Najpierw urodził się Julek, a półtora roku później Kalinka. Moje życie było bardzo poukładane i przewidywalne. Przez prawie dwa lata zajmowałam się dziećmi i uprawiałam rekreacyjnie sport – napisała na swojej stronie internetowej.

Po dwóch latach przerwy podjęła decyzję, że chce wrócić na wybieg. Zaczęła trenować m.in. taniec na rurze, dzięki któremu w krótkim czasie udało jej się wrócić do dawnej figury. Na szczęście już na początku ciąży zaczęła zwracać uwagę na to, jak powinna pielęgnować skórę brzucha.

W najnowszym poście, który udostępniła na Instagramie, zdradziła, jak udało się jej uniknąć rozstępów:

W mojej pracy ciało, jest najważniejszym elementem, dlatego obawy takie pojawiały się i pojawiają w każdej mojej ciąży. Jem bardzo zdrowo, dużo się ruszam, regularnie ćwiczę i dzięki temu udaje mi się uniknąć np. bólu pleców, albo zbyt szybkiego przybierania wagi. Niestety najtrudniej jest zapanować nad rozstępami i to o rozstępy zawsze najbardziej się obawiam. Od kiedy tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży natychmiast wprowadziłam dyscyplinę smarowania ciała, ale przede wszystkim brzucha.

Żeby nie zapominać o swoim rytuale, Kamila porozstawiała po domu tubki z kremem, który za każdym razem ma na wyciągnięcie ręki:

W całym domu mam porozstawiane kremy i staram się nawilżać i natłuszczać skórę minimum 4-5 razy dziennie. Stosuję różne kosmetyki, o rożnym składzie i staram się wybrać najlepsze, bo bardzo mi zależy, żeby moja skóra wróciła do stanu sprzed ciąży.

Wpis został opatrzony zdjęciem, na którym Szczawińska stoi przed lustrem w łazience ubrana w biały dres. Modelka odsłania zaokrąglony brzuszek, który czule smaruje kremem zapobiegającym powstawaniu rozstępów.

Macie jakieś sprawdzone sposoby na to, jak uniknąć rozstępów w ciąży?


Kamila Szczawińska zdradziła,jak dbać o skórę w ciąży

Kamila Szczawińska zdradziła, jak dbać o skórę w ciąży

Kamila Szczawińska zdradziła,jak dbać o skórę w ciąży

Kamila Szczawińska zdradziła,jak dbać o skórę w ciąży

Kamila Szczawińska zdradziła,jak dbać o skórę w ciąży

Kamila Szczawińska zdradziła,jak dbać o skórę w ciąży

Komentarze

  • Hmmm pisze:

    Od genetyki mówisz to jak wytłumaczyć to, że moja Babcia ma rozstępy , moja Mama ma rozstępy po 2 dzieci, a ja po 2 maluchów ich nie mam. Moja pielęgnacja wyglądała tak jak opisała to wyżej wymieniona modelka kremy/olejki różnych marek z różnymi składami partia na parterze, partia na piętrze i smarowanie kilka razy dziennie do tego nie objadanie się i picie dużej ilości wody. Moja mama natomiast ma tak zwane tygrysie pręgi na brzuchu. Także z tą genetyka różnie bywa p.s nie jestem adoptowana.

  • A. J. pisze:

    Skróciła nos. Ładna babka.

  • Gość pisze:

    wszystko zależy od genetyki..a nie od kremów

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×