Jak głosować na Eurowizję 2022? Numer telefonu i treść SMS, zasady i lista kandydatów

Eurowizja 2022 - preselekcje

Eurowizja 2022 - preselekcje

Jak głosować na Eurowizji 2022? Na jaki numer wysłać SMS i o jakiej treści? Lista kandydatów polskich preselekcji. Sprawdź zasady i szczegóły dotyczące transmisji. Czy można głosować przez aplikację?

Eurowizja 2022 odbędzie się w tym roku we Włoszech, a dokładniej w Turynie. Reprezentanci 41 krajów, w tym Polski, zaprezentują się na jednej scenie już w maju. Chętnych jest wielu, ponieważ wydarzenie ogląda miliony ludzi na całym świecie. Jest to więc świetna okazja, by pokazać swój talent szerszej publiczności. Szczególnie skorzystać mogą na tym debiutanci.

W ubiegłym roku Polskę reprezentował Rafał Brzozowski. Nie do końca jasne było, dlaczego to właśnie on jedzie, skoro rok wcześniej krajowe eliminacje wygrała Alicja Szemplińska. Młoda artystka ze względu na wybuch pandemii koronawirusa nie miała okazji wystąpić na eurowizyjnej scenie. Wszyscy spodziewali się, że pojedzie rok później. Tak się nie stało, czym zaskoczona była sama zainteresowana.

Eurowizja 2022 preselekcje. Lista kandydatów

Już dziś odbędą się publiczne preselekcje do Eurowizji. Podczas koncertu Tu bije serce Europy! Wybieramy hity na Eurowizję!, artyści wykonają utwory, które stworzyli z myślą o konkursie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00 i będzie transmitowane na trzech kanałach: TVP2, TVP Rozrywka i TVP Polonia. O zwycięstwo, a tym samym reprezentowanie Polski powalczy dziesięciu kandydatów. Oto lista kandydatów na Eurowizję 2022 według kolejności stratowej:

  1. Kuba Szmajkowski – Lovesick
  2. Ania Byrcyn – Dokąd?
  3. Siostry Szlachta – Drogowskazy
  4. Lidia Kopania – Why does it hurt?
  5. Karolina Stanisławczyk feat. Chika Toro – Move
  6. Karolina Lizer – Czysta woda
  7. Unmute – Głośniej niż decybele
  8. Mila – All I Need
  9. Krystian Ochman – River
  10. Daria – Paranoia

Wydarzenie podzielone zostanie na dwie części. Reprezentanta Polski poznamy ok. godziny 22:15. Show poprowadzą: Rafał Brzozowski, Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, Marek Sierocki Olek Sikora. Nie zabraknie także gości specjalnych, którzy zaśpiewają dla widzów. Będą nimi gwiazdy, które występowały już na eurowizyjnej scenie: Viki Gabor, Sara James, Kasia Moś czy Justyna Steczkowska.

Jak głosować na Eurowizję 2022? Na jaki numer wysłać SMS?

W tym roku o wyborze reprezentanta decyduje specjalnie powołane jury: Halina Frąckowiak, Marek Sierocki, dyrektor programowy TVP Krystian Kuczkowski, kompozytor Szymon Orłowski, dyrektor programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy. Każde z nich będzie miało do rozłożenia po 100 punktów, które później zostaną przeliczone na procenty. Będą one stanowiły 50% wyniku. Drugie pół zależy od widzów.

Jak głosować na Eurowizję 2022? Na jaki numer wysłać SMS? To proste. Wystarczy wpisać numer kandydata (przypisany według kolejności występu – lista powyżej) pod numer 7350. Można oddać tylko jeden ważny głos.

Ile trwa głosowanie na Eurowizji 2022 (w polskich preselekcjach)? Linie będą otwarte jedynie przez 10 minut. Głosy zostaną zsumowane, a najlepszych troje wokalistów przejdzie do superfinału. Wtedy na nowo jury oraz widzowie będą oddawali swoje głosy. Przypominamy propozycje utworów polskich artystów.

Za którego wykonawcę trzymacie kciuki najmocniej?


Krystian Ochman – Eurowizja 2022

Krystian Ochman – Eurowizja 2022

Daria – Eurowizja 2022

Daria – Eurowizja 2022

Mila – Eurowizja 2022

Mila – Eurowizja 2022

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×