Tak będzie wyglądał grób Jerzego Połomskiego. Nowoczesny projekt przyciągnie uwagę

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski zmarł w listopadzie, a pochówkiem zajęła się jego menadżerka. Teraz zdradziła, jak będzie wyglądał nowy nagrobek wokalisty. To projekt, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada. Informację, jako pierwsza przekazała Polska Agencja Prasowa, a później na ten temat wypowiedziała się menadżerka muzyka, która była mu bliska jak rodzina. Violetta Lewandowska wydała przejmujący komunikat, w którym potwierdziła smutne wieści o śmierci 89-letniego muzyka.

Dzisiaj wieczorem w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury – poinformowała menadżerka artysty Violetta Lewandowska.

Pogrzeb odbył się 23 listopada, a na muzyka czekało miejsce na Cmentarzu Powązkowskim w rodzinnym grobie W Alei Zasłużonych. Kilka miesięcy wcześniej spoczęła tam jego ukochana siostra, Jadwiga. Msza pożegnalna odbyła się w kościele św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Pożegnanie muzyka miało charakter państwowy. W ostatnią drogę udał się przy akompaniamencie zespołu Mazowsze.

Grób Jerzego Połomskiego: jak będzie wyglądał?

W organizację pogrzebu była zaangażowana menadżerka muzyka, która jest także jego jedynym spadkobiercą. To właśnie jej piosenkarz zapisał swoje mieszkanie w zamian za dożywotnią opiekę i zorganizowanie pochówku.

Prawo dożywocia na rzecz Jerzego Połomskiego, syna Edwarda i Marii, polegające na dożywotnim utrzymaniu Jerzego Połomskiego, a mianowicie przyjęciu go jako domownika, dostarczanie mu wyżywienia, ubrania, mieszkania, światła i opału, zapewnieniu mu odpowiedniej pomocy i pielęgnowaniu w chorobie oraz sprawieniu mu własnym kosztem pogrzeb odpowiadający zwyczajom miejscowym – cytował fragment aktu „Fakt”.

Teraz Violetta Lewandowska zajmuje się nowym nagrobkiem, który wkrótce stanie na Powązkach. Prace nieco się opóźniły przez sezon chorób, ale wygląda na to, że już wiosną nowy pomnik, który po części będzie wykonany ze szkła, będzie gotowy już wiosną.

Trwają ostatnie dyskusje nad projektem nagrobka dla Jerzego. Wszystko to byłoby nieco wcześniej, ale niestety mamy sezon grypowy i przez to prace nieco się opóźniły. Teraz jednak liczę na to, że za dwa-trzy miesiące nagrobek będzie gotowy. Jak już wcześniej zapowiadałam, pozostajemy przy pomyśle z wykorzystaniem grubego szkła. Będzie na nim profil Jerzego oraz mikrofon. Do tego na dole znajdzie się tradycyjna płyta – przekazała menadżerka w rozmowie z Faktem.

Podała również więcej szczegółów tego, jak będzie wyglądał sam pomnik. Trzeba przyznać, że jest projektowany z rozmachem.

Projektant proponował ciemne szkło, które ładne się odbijało. Z drugiej strony ja nie chciałabym, żeby to był ponury nagrobek, bo Jerzy był optymistą z uśmiechem patrzącym na świat. Skłaniam się więc ku wersji jasnej, ze szkła w kolorze ivory, czyli kości słoniowej – opisała.

Do tej pory rodzinny grób był bardzo skromny i nie różnił się od innych starszych pomników. Teraz jednak trudno będzie go nie zauważyć, a fani bez problemów odnajdą mogiłę wokalisty.


Pogrzeb Jerzego Połomskiego

Pogrzeb Jerzego Połomskiego

Pogrzeb Jerzego Połomskiego

Pogrzeb Jerzego Połomskiego

Pogrzeb Jerzego Połomskiego

Pogrzeb Jerzego Połomskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×