Beata Tadla raz dwa rozprawiła się ze złodziejem. Już wie, kto ukradł jej profil na Instagramie

Beata Tadla Instagram

Beata Tadla Instagram

Beata Tadla kilka dni temu padła ofiarą szantażystów. To samo spotkało aktorkę Agnieszkę Mrozińską. Hakerzy włamali się i przejęli ich profile w serwisach społecznościowych. Sprawa jednak szybko się nie skończy, ponieważ obie panie zgłosiły całe zajście na policję.

Beata Tadla w ostatnich dniach przeżyła sporo stresu. Okazało się, że dziennikarka została okradziona. Hakerzy włamali się i zablokowali jej dostęp do konta na Instagramie. Prezenterka straciła zgromadzony tam dorobek kilku lat – jej profil obserwowało ponad 50 tysięcy osób.

Internetowi włamywacze przejęli wszystkie zdjęcia, nagrania oraz prywatną korespondencję. Zmienione zostały hasła i identyfikatory, a gwiazda utraciła dostęp do swojego profilu.

Zostałam okradziona. Moje konto na Instagramie zostało zhakowane. Dostałam maila z informacją, że ktoś zmienił moje identyfikatory. Po chwili, okazało się, że mojego konta już nie ma – wyjawia Beata Tadla w rozmowie z Super Ekspressem

Beata Tadla szantażowana przez hakerów

Skradzione konto nie było jednak końcem tej historii. Dziennikarka była szantażowana przez hakerów, którzy zażądali okupu. Próbowali zmusić ją do zapłacenia 280 dolarów w bitcoinach, czyli popularnej internetowej kryptowalucie.

Odpisałam, że nie ma takiej opcji, ponieważ nie będę płacić oszustom i szantażystom – zdradza w rozmowie z dziennikiem.

Beata Tadla nie ugięła się pod naciskiem szantażystów, tym samym tracąc dostęp do swojego konta.

Nie było to łatwe, ale udało się! Odzyskałam konto. Dzięki nagłośnieniu sprawy ataku hakerskiego odezwał się ktoś życzliwy, który pomógł, ale nie chce publicznych podziękowań – napisała na Instagramie.

Okazuje się jednak, że internetowi bandyci działają na większą skalę. W podobnej sytuacji znalazła się w tym samym czasie aktorka znana z serialu Barwy SzczęściaAgnieszka Mrozińska. Ona również utraciła dostęp do swojego profilu, który ktoś bezpowrotnie sobie przywłaszczył.

Beata Tadla i Monika Mrozińska walczą z hakaremi

Gwiazdy postanowiły wziąć sprawę w soje ręce i nie odpuszczać szantażystom. Próbę wymuszenia pieniędzy postanowiły zgłosić odpowiednim organom ścigania. W obecnych czasach Instagram nie jest tylko źródłem dobrej zabawy. W aplikacji gromadzone są setki tysięcy danych użytkowników i ich znajomych. Większość gwiazd wciela się w rolę influencerów, co jest dla nich dodatkowym źródłem dochodu.

Zgłosiłam sprawę na policję! – mówi stanowczo dziennikarka.

Chociaż po kilku dniach Beacie i Monice udało się odzyskać dostęp do skradzionych kont, to poniosły w związku z tym ogromne straty i najadły się sporo stresu.

View this post on Instagram

Nie było to łatwe, ale udało się! Odzyskałam konto???? Dzięki nagłośnieniu sprawy ataku hakerskiego odezwał się ktoś życzliwy, który pomógł, ale nie chce publicznych podziękowań. Dziękuję zatem anonimowo. Mam nadzieję, że pomoże także @agnieszkamrozinskaoficjalnie Doświadczyła identycznej historii. To nie znaczy, że hakerzy nie są szukani. Mam nadzieję, że za próbę wymuszenia pieniędzy dostaną za swoje! Dziękuję wszystkim za wsparcie, za Wasze posty i relacje, w których pisaliście i mówiliście o kradzieży mojego profilu. Do czyniących dobro, dobro wraca. Ale zło też. Jeszcze raz dziękuję za życzliwość i ciepło, tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach❤️❤️❤️ #instagram #instagood #insta #smile #loveyou

A post shared by Beata Tadla (@beatatadla) on


Beata Tadla

Beata Tadla

Beata Tadla w czarnej sukni na imprezie Kryształowe Zwierciadła

Beata Tadla w czarnej sukni na imprezie Kryształowe Zwierciadła

Agnieszka Mrozińska

Agnieszka Mrozińska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×