Agata Duda na Boże Narodzenie stroi się jak Melania Trump. Każda kreacja była w innym stylu. Tegoroczną zapamiętamy na długo

Świąteczne stylizacje Agaty Dudy

Świąteczne stylizacje Agaty Dudy

Agata Duda, jako Pierwsza Dama RP, u boku męża składa świąteczne życzenia. Zaskakuje nie tylko słowami, ale także stylizacjami. W co ubrała się w tym roku? 

Agata Duda w 2015 roku została Pierwszą Damą RP. Kiedy jej mąż, Andrzej wygrał wybory prezydenckie w drugiej turzej, jej życie zmieniło się nie do poznania. Z anonimowej nauczycielki, w mgnieniu oka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w naszym państwie. Aktualnie swoją funkcję pełni już drugą kadencję.

Żona prezydenta regularnie bryluje na branżowych imprezach, prezentując zazwyczaj idealnie skrojone stroje, uzupełnione stylowymi dodatkami. Niemal za każdym razem przyciąga uwagę obecnych na wydarzeniu mediów, a zdjęcia jej stylizacji stawały się inspiracją dla niejednej osoby.

Tradycją stało się to, że w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, para prezydencka składa Polakom życzenia. Jak zmieniała się Agata od momentu, w którym po raz pierwszy wystąpiła przed obywatelami?

Agata Duda — Święta Bożego Narodzenia, 2015 rok

Swój debiut przed kamerami z okazji świąt, Agata Duda zaliczyła w 2015 roku. Wybrała odważną stylizację, w której główną rolę odgrywał kolor niebieski. Ubrała się w kobaltową sukienkę, na którą założyła granatową marynarkę z niebieskimi kwiatami, zapinaną na jeden guzik. Dopasowała do niej delikatne, czarne kolczyki. Zdecydowała się na podkreślone oko, które połączyła z fryzurą zaczesaną na jeden bok.

Agata Duda — Święta Bożego Narodzenia, 2016 rok

Rok później, Agata ponownie wybrała sukienkę i żakiet, tym razem zdecydowała się na jasne kolory: marynarkę w błyszcząco-złotym kolorze, pod którą dopasowała jasną kreację. Zadbała także o jasną biżuterię – świecące kolczyki. Wybrała podkreślone usta bordową szminką, a także zarysowane oczy.

Życzymy Państwu, aby betlejemska gwiazda zaświeciła dla Państwa bliskich, dla przyjaciół i sąsiadów. Dla całego naszego Narodu. Niech ten uroczysty wieczór polskie domy wypełnia serdecznością, wyrozumiałością i otwartością. Wszelkie swary pozostawmy na zewnątrz – mówiła para prezydencka.

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Bożego Narodzenia

– Wszelkie swary pozostawmy na zewnątrz. Możemy różnić się w poglądach, ale polityczne emocje nie powinny nam przesłonić tego, co najważniejsze: szczęścia naszych rodzin – z okazji świąt Bożego Narodzenia #ParaPrezydencka składa Państwu najlepsze życzenia. #prezydent #AndrzejDuda #AgataKornhauserDuda #święta #Wigilia #Wigilia2016 #BożeNarodzenie #spokojnychświąt

Posted by Kancelaria Prezydenta RP on Friday, December 23, 2016

Agata Duda — Święta Bożego Narodzenia, 2017 rok

W 2017 roku Pierwsza Dama RP sięgnęła po stylową garsonkę, składającą się z bordowo-szarych kwiatów, zaprojektowaną przez polską projektantkę Elę Piorun. Włożyła pod nią czerwoną bluzkę. Tym razem Agata postawiła na włosy zaczesane do tyłu, a także delikatny makijaż z podkreślonymi ustami.

Życzymy pięknych spędzonych razem z bliskimi świąt Bożego Narodzenia. Niech więc życzliwość połączy dziś wszystkich ludzi dobrej woli. Pamiętajmy o tych, którzy szczególnie potrzebują naszej obecności i pomocy – podkreśliła Pierwsza Dama w odezwie do narodu.

Agata Duda — Święta Bożego Narodzenia, 2018 rok

Rok później, Agata Duda podobnie jak w 2016 roku, wybrała jasne kolory. Sięgnęła po marynarkę asymetrycznej długości, zapinaną na jeden guzik, ozdobioną na ramionach srebrnymi kwiatami. Dopasowała do niej przylegającą do ciała spódnicę. Podobnie jak dwanaście miesięcy wcześniej zaczesała włosy do tyłu.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Państwu – wszystkim członkom polskiej wspólnoty w kraju i za granicą – najserdeczniejsze życzenia. Niech pokój, ufność i bliskość między ludźmi, które są przesłaniem tych Świąt, wypełnią nasze serca. Niech zapanują w polskich domach i wszędzie, gdzie razem działamy dla wspólnego dobra.

Agata Duda — Święta Bożego Narodzenia, 2019 rok

W 2019 roku, Agata Duda ponownie sięgnęła po jasne odcienie, tym razem decydując się biel. Zrezygnowała z garsonki, pierwszy raz wybierając sukienkę, która była taliowana w pasie i nieco rozkloszowana u dołu. Pierwsza Dama dobrała do niej delikatne kolczyki. Zdecydowała się na wyrazisty makijaż, w którym uwagę przyciągało podkreślone oko:

Życzymy państwu zdrowia, spokoju i radości oraz wielu wspaniałych chwil spędzonych w gonie rodziny i bliskich – życzyła Agata Duda.

Agata Duda — Święta Bożego Narodzenia, 2020 rok

W 2020 roku Agata Duda także postawiła na stylizację, w której wygląda świetnie. Ubrała się w granatową suknię z długim rękawem z przylegającą górą i lekko rozkloszowaną spódnicą. Kreacja jest ozdobiona srebrnymi elementami. Żona prezydenta zrezygnowała z dodatków — postawiła jedynie na zaczesane do tyłu włosy, a także wyrazisty makijaż.

Przede wszystkim życzymy państwu, aby jak najszybciej zakończyły się trudy, obawy i ograniczenia związane z pandemią. Abyśmy w te święta zapomnieli choć na chwilę o wszystkich troskach — mówiła Agata Duda.

Agata Duda — Święta Bożego Narodzenia, 2021 rok

W 2021 roku Agata postawiła na połyskujący garnitur w kolorze bordo. Białą koszulę ozdobiła efektowną broszką. To jedna z piękniejszych świątecznych stylizacji Pierwszej Damy. Życzenia pary prezydenckiej publikujemy poniżej.

Jednym z pięknych polskich zwyczajów jest wolne nakrycie na wigilijnym stole. To symbol troski o bliźnich i znak pamięci o tych, którzy nie mogą spędzić Świąt ze swoimi bliskimi. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając razem kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę. Są wśród nich pracownicy służby zdrowia, trwający przy swoich pacjentach i podopiecznych. To także strzegący naszego bezpieczeństwa funkcjonariusze
i żołnierze – a wśród nich ci, którzy godnie i ofiarnie chronią wschodnią granicę Rzeczypospolitej – słyszny w pozdrowieniach świątecznych od Andrzeja Dudy i jego żony.

My również życzymy, by tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe.


Agata Duda i Andrzej Duda – święta 2021

Agata Duda i Andrzej Duda – święta 2021

Agata Duda i Andrzej Duda - Boże Narodzenie, 2015 r

Agata Duda i Andrzej Duda - Boże Narodzenie, 2015 r

Agata Duda i Andrzej Duda - Boże Narodzenie, 2016 r

Agata Duda i Andrzej Duda - Boże Narodzenie, 2016 r

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×