Jacek Poniedziałek apeluje do gejów z TVP o coming out. Aktywista LGBT ujawnił, jakie programy prowadzą

Jacek Poniedziałek

Jacek Poniedziałek

Jacek Poniedziałek kilka lat temu zdecydował się na coming out i zdradził, że jest gejem. Do tego samego kroku namawia dziennikarzy związanych z TVP. Co napisał w social mediach?

Jacek Poniedziałek piętnaście lat temu wyznał, że jest gejem. Podczas wywiadu w jednej z gazet powiedział, że nie będzie wypowiadał się o idealnej kobiecie, ponieważ ten temat go nie interesuje:

Mam już 40 lat. Nie będę się wygłupiał i bredził coś o idealnej kobiecie, której wciąż szukam. Jestem gejem i tyle — mówił podczas wywiadu.

Chociaż od tego momentu jego kariera miała się dobrze, przez sytuację z epidemią koronawirusa musiał borykać się z problemami finansowymi. Jak zdradził w jednym z wywiadów, sytuacja, w jakiej się znalazł nie należy do łatwych:

Otrzymałem pomoc pod warunkiem, że nie zamknę działalności przez najbliższe trzy miesiące. Firma nie ma żadnych kosztów teraz, więc nie zamknę. Ale jak mam przetrwać z tymi pięcioma tysiącami do listopada? – komentuje w rozmowie z Onetem.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Jacek Poniedziałek apeluje do gejów z TVP. O co?

Jacek Poniedziałek namawia dziennikarzy związanych z Telewizją Polską, by przestali ukrywać swoją orientację. Dowodem jest jego komentarz, który znalazł się na Facebooku. Niedawno aktywista LGBT Bart Staszewski zamieścił na Facebooku wpis, w którym zapytał o zdanie internautów na temat ujawnienia homoseksualizmu wśród dziennikarzy TVP. Podał też programy, które prowadzą:

Moje zdanie na temat outingu znacie. Co sądzicie o gejach pracujących w TVP jako prowadzący? Pytanie dotyczy także śniadaniówek i programów rozrywkowych: TVP i TVP2 oraz TVP info. Czy należy ich outować?

Moje zdanie na temat outingu znacie. Co sądzicie o gejach pracujących w TVP jako prowadzący? Pytanie dotyczy także śniadaniowek i programów rozrywkowych: TVP i TVP2 oraz TVP info. Czy należy ich outować?

Opublikowany przez Bart Staszewski Czwartek, 15 października 2020

Post wywołał żywiołowe reakcje. Chociaż część komentujących go poparła, inna uważa, że orientacja jest prywatną sprawą każdego z osobna. Do pierwszej z grup należy Jacek Poniedziałek. Krótkim wpisem udowodnił, że chciałby, by gwiazdy TVP zdecydowały się na coming out:

Tak. Zdecydowanie tak!

A Wy jakie macie zdanie na ten temat?


Jacek Poniedziałek znalazł się w trudnej sytuacji finansowej

Jacek Poniedziałek znalazł się w trudnej sytuacji finansowej

Jacek Poniedziałek o swojej orientacji

Jacek Poniedziałek o swojej orientacji Proba w teatrze Syrena - Skaza fot. P.B³aszczyk/ONS

Jacek Poniedziałek na konferencji serialu Pakt

Jacek Poniedziałek na konferencji serialu Pakt

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×