Oscary przywołały w ojcu Mateusza Murańskiego przykre wspomnienia. „Nasze serca z mamą krwawią”

Jacek Murański, Mateusz Murański

Jacek Murański, Mateusz Murański

Jacek Murański, tata Mateusza, z poruszającym wpisem po Oscarach 2023. Film z udziałem jego syna miał szansę na zwycięstwo. Co przekazał zrozpaczony ojciec?

8 lutego odszedł Mateusz Murański. Aktor i zawodnik mieszanych sztuk walki miał tylko 29 lat. Choć początkowo spekulowano o tym, że Mateusz mógł się targnąć na swoje życie, to przyczyna tragedii była zupełnie inna. Tata Mateusz, Jacek Murański, w rozmowie z portalem Salon24.pl, zdradził, że jego syn zmarł wskutek ekstremalnego bezdechu nocnego.

Patomorfolog powiedział mi, że przyczyną zgonu Mateusza mogło być gwałtowne zatrzymanie akcji serca prawdopodobnie z powodu uduszenia w połączeniu z ekstremalnym nocnym bezdechem, na który od wielu lat chorował, ale lekarka nie rozwinęła tego, szczegółowe wyniki sekcji zwłok będą za około pół roku. Wiemy, że w jego żołądku nie znaleziono żadnych lekarstw. W domu nie było żadnego oxycodonu. Boli mnie, że pamięć po Mateuszu jest hańbiona podawaniem kłamliwych informacji – ujawnił i rozwiał wszelkie wątpliwości.

Rodzice Mateusza, którzy przez pierwsze tygodnie od tragedii, zupełnie wycofali się z social mediów, teraz do nich wrócili. Dodają wpisy, w których prostują teorie spiskowe na temat syna i wspominają go dobrym słowem. Wczoraj obszerny wpis zamieściła mama 29-latka, Joanna Godlewska-Murańska. Zapoznacie się z nim w tym artykule.

Oscary 2023. Jacek Murański z nowym wpisem

W nocy z 12 na 13 marca w Teatrze Dolby w Los Angeles odbyła się gala wręczenia Oscarów. Do kategorii najlepszy nieanglojęzyczny film zgłoszono polski dramat pt. IO w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Niestety, rodzima propozycja nie zdobyła statuetki. Za to przyznano ją niemieckiemu filmowi wojennemu Na Zachodzie bez zmian.

Tata Mateusza, gdy już poznał wyniki Oscarów, zamieścił list, skierowany do syna.

Nasz Najukochańszy synku. Stwórca obdarzył Ciebie wieloma talentami co sprawiło, że swoim krótkim życiu spełniłeś wiele swoich marzeń. Na planie pracowałeś z Mistrzem Jerzym Skolimowskim , spełniałeś się też sportowo. Ale też zaznałeś niespotykanej w świecie show biznesu przyjaźni i wsparcia, która połączyła Ciebie i jak to często mi powtarzałeś Twojego aktorskiego ojca prezesa @telewizjapuls_official Pana Darka Dąbskiego – zwrócił się do niego w pięknych słowach.

Następnie po raz kolejny nawiązał do okropnej choroby, z którą zmagał się 29-latek:

Ale Stwórca też dał Ci krzyż, czyli ciężką i podstępną chorobę . Chorobę której niszczycielskiej mocy nie doceniałeś. Chorobę którą pomimo wielu starań naszych i Twojej ukochanej narzeczonej lekceważyłeś…

Na koniec zdobył się na rozrywające serca słowa. Napisał o tym, jak on i jego małżonka czują się po śmierci ukochanego syna.

Nasze serca z mamą @joannagodlewskamuranska krwawią, pozostał nam po Tobie cudowny uśmiech, który był zwierciadłem Twojej duszy i kontakt z Tobą, którego doświadczamy niemal codziennie… – Jacek zwieńczył list.

Trudno powstrzymać emocje, gdy czyta się takie słowa.


Jacek Murański i Mateusz Murański

Jacek Murański i Mateusz Murański

Mateusz Murański nie żyje

Mateusz Murański nie żyje

Jacek Murański

Jacek Murański

Komentarze

 • Darek pisze:

  Narzeczona Śp. Mateusza prosi..
  ” przestańcie „……więc ja też mówię ” przestańcie ” rodzicom Mateusza….przestańcie się LANSOWAĆ…NAWET po śmierci Dziecka nie przestajecie się LANSOWAĆ i już wyzywacie ludzi od nieudaczników życiowych, bo myślą inaczej niż wy…tacy z was katolicy , że pożal się Boże….umiecie tylko opluwać bliźnich i kłamać..Jak było naprawdę TYLKO Bóg wie…

 • Bonitka pisze:

  Niepowetowana strata…Trudno znaleźć słowa…
  Bardzo pozytywny chłopak…Człowiek. Jestem całym sercem i myślami przy jego bliskich…Trzymajcie się…

 • Gość pisze:

  🖤żal

  • Boni pisze:

   Niepowetowana strata…Trudno znaleźć słowa…
   Bardzo pozytywny chłopak…Człowiek. Jestem całym sercem i myślami przy jego bliskich…Trzymajcie się…

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×