Szukaj

Jacek Kurski zapowiedział fundamentalne zmiany w TVP. Dla widzów to może być szok

Jacek Kurski

Jacek Kurski

Jacek Kurski, prezes TVP na konferencji prasowej zapowiedział kolejne zmiany w stacji, którą zarządza. Czy widzowie dobrze je przyjmą?

W sobotnie popołudnie na antenie TVP1 wyemitowano niezapowiedzianą, krótką konferencję prasową, którą poprowadził Tomasz Kammel. Wystąpił na niej Jacek Kurski, prezes TVP, który wśród swoich osiągnięć wymienił m.in. powrót sportu na antenę Telewizji Polskiej oraz podniesienie poziomu emisji kanałów TVP ze standardu SD do HD.

Wiedziałem, że albo z kopyta wejdziemy na ścieżkę trwałego rozwoju, albo ugrzęźniemy w syndromie „woroniczowego niedasizmu” – że „nic się nie da” – powiedział.

Podsumował 5 lat prezesury, podkreślając swoje osiągnięcia:

Znacznie silniejsza publicystyka i informacja niż w 2015 r., mocna rozrywka, a także dobrze rozwinięta oferta kulturalna i sportowa – mówił.

Zapowiedział też kolejne zmiany. Jakie?

Jacek Kurski zapowiada zmiany w TVP

Prezes TVP Jacek Kurski, na konferencji podsumowującej pięć lat jego szefowania publicznej telewizji, zapowiedział zmiany:

Zgodnie ze światowymi trendami tworzymy nowoczesną i minimalistyczną, ale w pozytywnym sensie, oprawę głównych anten: TVP1, TVP2 i TVP Sport – na początek.

Prezes podkreślił, że nowa oprawa, oparta na motywie linii, ma odzwierciedlać przenikanie się tradycyjnej telewizji i telewizyjnych treści w internecie. Kanały będą mieć też nowe logotypy, które przedstawiono w prezentacji. Zmodyfikowane zostaną znaki graficzne. Po pierwsze, litery TVP nie będą już w kwadratach i na białym tle. Po drugie, cyfry będą tej samej wielkości co litery. Po trzecie, cała nazwa TVP Sport zostanie zapisana w jednej linii.

Zmianie ulegnie także tło logotypu TVP1 – na ciemniejszy odcień niebieskiego. Pozostałe kolory pozostaną takie same. Zmodyfikowane też zostaną same znaki graficzne stacji. Litery TVP nie będą już w kwadratach i na białym tle. W logo TVP Sport cała nazwa będzie zapisana w jednej linii, a w znakach TVP1 i TVP2 cyfry będą mieć taką samą wysokość jak nazw.

W nowej stylistyce utrzymane też będą wszystkie animacje i grafiki antenowe TVP1, TVP2 i TVP Sport. Jacek Kurski zaznaczył, że oprawa kanału sportowego zostanie zmieniona wcześniej niż w przypadku TVP Info z uwagi na zaplanowane w br. piłkarskie Euro 2020 i letnie igrzyska olimpijskie, które będą obszernie relacjonowane w TVP Sport.

Niestety, nie podano konkretnej daty, kiedy nowe logotypy i oprawa zostaną wprowadzone na antenach. Nie wiadomo jednak, czy widzowie dobrze przyjmą te zmiany.


Jacek Kurski w TVP

Jacek Kurski w TVP

Jacek Kurski – Sylwester 2020 TVP konferencja

Jacek Kurski – Sylwester 2020 TVP konferencja

Jacek Kurski – jesienna ramówka TVP 2020

Jacek Kurski – jesienna ramówka TVP 2020

Dodaj komentarz

 • polla pisze:

  To jak telewizja polska się rozwinęła to jest hit, serio.. faceta nie lubi troche ludzi, tego nie da się ukryć, ale robi dobrze swoją robotę.

 • Gość pisze:

  Szok to może był kiedyś, jak te 5 lat temu rozpoczął zmiany. Powiedzieć można że zadziałał u podstaw, poprzerabiał telewizję tak by dzisiaj działała jak naoliwiona machina. I tak jeszcze wiele trzeba zrobić, ale początki są dobre i wróżą na przyszłość jeszcze silniejszą pozycje narodowej telewizji

 • Piotr pisze:

  Można człowieka nie lubić, ale nie można mu zabrać tego czego dokonał w tvp, jak ktoś nie ogląda to skąd ma wiedzieć ? Ale oferta ostatnimi czasami jest bogata.

 • Melka pisze:

  no i fajnie, przynajmniej widac, ze tvp sie rozwija a nie stoi w miejscu jak kilka lat temu

 • JORG Hanys pisze:

  Nie oglądam KURWIZJI i nie będę oglądał. Kłamstwa i msze.

 • Fantula pisze:

  Chciał zagłuszyć finał WOŚP – po to była ta konferencja. Mam nadzieję że karma wróci i przypomni sobie tę chwilę gdy urodzi mu się kolejne dziecko i będzie badane sprzętem z WOŚP. I oby był wtedy popsuty…

 • GośćhelR pisze:

  Brawo!!!

 • Gość pisze:

  Renia nie oglądaj wiadomości

 • Gość pisze:

  Słowo jakość w tym przypadku to mniej niż zero

 • renia pisze:

  Do tej pory zmiany były na plus to teraz czekamy na te nowe. Ja dopiero jak Kurski jest prezesem to oglądam tvp. Wcześniej tylko m jak miłość. Teraz wieczorem są filmy, jest dużo sportu, muzyka dobra. Pozytywnie.

 • Julka pisze:

  A, sie narobiło! Trzymajta mnie! I tak nie oglądam tej tv, Amen

 • Gość pisze:

  Jak człowiek na jego poziomie może coś zmienić , ano może, na gorsze.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×