Szukaj

Jacek Kurski ma już nową pracę. Pensja? 20 tysięcy złotych. Czym się zajmuje?

Jacek Kurski ma już nową pracę. Czym się zajmuje były Prezes Zarządu TVP? Jakie otrzyma wynagrodzenie? Czy jest dużo niższe od jego poprzedniej pensji?

Jacek Kurski od 2016 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu TVP. W poniedziałek, po prawie czterech latach pracy, mężczyzna został odwołany ze stanowiska. Na otarcie łez dotarł sporą odprawę.

Jak informował Fakt, odwołując go z tego stanowiska, spółka musiała wypłacić mu odprawę za 3-miesięczny okres wypowiedzenia oraz za czas zakazu konkurencji. Kurski otrzymał więc odprawę w wysokości około 330 tysięcy złotych brutto.

Jacek Kurski: nowa praca. Ile zarobi?

Okazuje się, że były prezes publicznej telewizji nie był długo bezrobotny. Właśnie został doradcą zarządu TVP. Ile zarobi? Wirtualna Polska donosi, że na jego konto może wpłynąć 20 tys. brutto. O tym, że Jacek Kurski nie odchodzi z telewizji, poinformował w mediach publicznych:

Pozostaję na pokładzie w skromnej roli doradcy zarządu. W zasadzie nic się nie stało poza tym, że mamy nowego, świetnego prezesa — mówił na antenie TVP Info.

Jacek Kurski, Tomasz Kammel na scenie. Ramówka TVP

Jacek Kurski, Tomasz Kammel na scenie. Ramówka TVP

Kto został nowym prezesem TVP? Okazuje się, że miejsce Kurskiego zajął przewodniczący rady nadzorczej TVP Marcin Łopiński.

Kim jest? To dziennikarz oraz polityk, który przez dwa lata był rzecznikiem prasowym Lecha Kaczyńskiego, a także szefem Gabinetu Prezydenta. W VII kadencji był posłem. W 2015 roku prezydent Andrzej Duda powołał go na stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta. Jego mandat wówczas wygasł.

Z publiczną telewizją związał się od 2017 roku. Właśnie wtedy został przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP. Rok później został powołany w skład Rady Nadzorczej PZU.

Myślicie, że będzie dobrym następcą Kurskiego?

Zobacz także: TVP ma wielkie plany związane z Eurowizją. Jacek Kurski już wie, czy Alicja powtórzy sukces Viki Gabor [WIDEO]


Jacek Kurski – wiosenna ramówka TVP 2020

Jacek Kurski – wiosenna ramówka TVP 2020

Jacek Kurski na Finale The Voice Kids 3

Jacek Kurski na Finale The Voice Kids 3

Jacek Kurski z żoną – zimowa ramówka TVP 2019

Jacek Kurski z żoną – zimowa ramówka TVP 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×