Szukaj
Szukaj
Dziś piątek, 27.04.2018

Jaka to melodia bez Roberta Janowskiego? Jacek Kurski komentuje: „To wielki sukces mojej prezesury”

Jacek Kurski komentuje odejście Roberta Janowskiego


Jacek Kurski o programie Jaka to Melodia?

Ostatnio pisaliśmy, że Robert Janowski po 20 latach zniknie z kultowego Jaka to melodia? Jest to wielki cios nie tylko dla fanów formatu, ale również dla wielbicieli Janowskiego, który przez lata dostarczał Polakom rozrywki wyśpiewując największe hity i zagrzewając uczestników programu do walki o zwycięstwo. Powodem tej decyzji Roberta było przejęcie programu przez TVP i Jacek Kurski, który zapragnął włączyć do popularnej audycji pieśni patriotyczne. Okazuje się jednak, że jego odejście nie jest końcem zmian w uwielbianym przez Polskę programie.

Szokujące wieści z Woroniczej 17! Robert Janowski po 20 latach zniknie z Jaka to Melodia

Telewizja Polska przejęła prawa do formatu Name That Tune, co może oznaczać, że Jaka to melodia? najprawdopodobniej nie będzie mogła już funkcjonować pod nazwą, pod którą znają ją wszyscy w kraju. Kurski zdaje się jednak nie być tym specjalnie przejęty – jak czytamy w wywiadzie, którego udzielił dla Wirtualnych Mediów, jest dumny z wyłączenia zewnętrznej firmy z procesu produkcyjnego:

To wielki sukces mojej prezesury. Po 19 latach uzależniania Telewizji Polskiej od produkcji zewnętrznej wystarałem się o pominięcie pośrednika w postaci firmy Media Corporation. Dzięki mojej osobistej determinacji TVP odkupiła od Prestige Entertainment Inc w Los Angeles. Jaka to melodia? nie zniknie z TVP1, a Robert Janowski otrzymał od TVP propozycję dalszej współpracy. Jaka to melodia? w odświeżonej formie wciąż będzie obecna w Jedynce. Telewizja Polska nabyła prawa do formatu Name That Tune i będzie go samodzielnie produkować w celu optymalizacji kosztów i uatrakcyjnienia audycji. Aby program spełniał najwyższe standardy TVP nawiązała bezpośrednią współpracę z właścicielem formatu Ralphem Rubensteinem. Po prawie 20 latach traktowania nas jako przystawki do producenta, Telewizja Polska odzyskała podmiotowość. Granie Robertem Janowskim jest elementem nacisku na TVP ze strony tych, którzy utracili monopol na pośrednictwo formatem. W dalszym ciągu widzę Roberta Janowskiego jako prowadzącego ten teleturniej – wyjaśnił w rozmowie z reporterem

Niestety, nie wszystko poszło po myśli Kurskiego, bo Robert nie chce mieć już z Jaka to melodia? nic wspólnego – nie w formie, której mu to zaproponowali. Jak myślicie, czy Polacy nadal będą chcieli oglądać popularny program, czy nowa edycja okaże się wielką klapą?

Zamieszanie z „Jaka to melodia?”. Robert Janowski twierdzi, że odchodzi, a Jacek Kurski wprost przeciwnie!

Robert Janowski - Targi Książki

Robert Janowski – Targi Książki

Jacek Kurski - 25 lat Super Expressu

Jacek Kurski – 25 lat Super Expressu

Lubisz program „Jaka to melodia”?Komentarzy: 6


GośćGość | 18 czerwca 2017, 16:59

Kurski idi Ty w buraki przez Ciebie idchodzą sami wspaniali ludzie


ZlyGość | 18 czerwca 2017, 11:39

Kurski niszczy polską telewizję jak Donaldinho polski przemysł… pogratulować panie jacku


Gość | 14 czerwca 2017, 20:14

Kurskiego powinni wysiudać na zbity pysk wiecej szkody jak pozytku – karierowicz.


Gość | 14 czerwca 2017, 12:08

wszystko, na czym „dobra zmiana” kładzie łapę zaczyna się sypać, więc i to się posypie. Prowadzącego szkoda oczywiście.


kolejny program KIT | 14 czerwca 2017, 03:49

Tytuł ” Jaka to Melodia” należy prawnie do firmy Media Corporation, z którą zerwał Kurski współpracę, więc niech nie pit_oli prezes, że po wakacjach będzie program „Jaka to Melodia” ,bo będzie zmieniona formuła programu i tytuł „Name tha Tune”. POnad tą zmianą ma być m.in. dodanie do repertuaru pieśni patriotycznych, kilku prowadzących oraz przeniesienie Janowskiego z kontraktu (podpisywanego z Media Corporation) na etat w TVP. Czy Janowski zgodził się na zmiany ??? „- Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ na dzień dzisiejszy ten program już nie istnieje – wyjaśnia nam Monika Janowska, managerka aktora. – Telewizja Polska nabyła prawa do formatu „Name That Tune”, nie ma natomiast praw do tytułu „Jaka to melodia”. Oznacza to, że we wrześniu nie będzie teleturnieju „Jaka to melodia” tylko teleturniej „Name That Tune” – opisuje Janowska. ” – I trudno mi odpowiedzieć, czy toczyły się jakieś negocjacje. Robert jest prowadzącym teleturniej „Jaka to melodia” od 19 lat i nie wyobraża sobie, że nagle i bez uprzedzenia miałby poprowadzić inny program. Wszystko wskazuje na to, że od września będzie inny program – opisuje Monika Janowska. Managerka nie chce natomiast spekulować, czy prezenter może przejść do innej stacji i poprowadzić program o takiej samej nazwie. Więc to jest taka prawda , a nie „fake news”jak utrzymuje prezes…


Gość | 14 czerwca 2017, 01:01

Kurski ty ch…u


Dodaj komentarz
×