Szukaj

Ujawniono, ile zarobił w TVP Jacek Kurski. Trzymajcie się foteli, bo kwoty zwalają z nóg

Ile zarabia Jacek Kurski?

Ile zarabia Jacek Kurski?

Jacek Kurski już od 5 lat jest prezesem Telewizji Polskiej. Opinię publiczną niezmiennie interesuje fakt, ile zarabia, piastując swoje stanowisko. Zobaczcie.

Jacek Kurski był w latach 2005–2009 posłem na Sejm RP. W latach 2009–2014 był deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Pełnił także funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2016 roku jest prezesem zarządu Telewizji Polskiej. Już od pięciu lat stoi na czele TVP.

Chociaż ostatnio opinia publiczna mocno ekscytowała się jego życiem prywatnym, ze względu na ślub kościelny z Joanną, a potem wieści o tym, że para spodziewa się dziecka, to jednak niezmiennie zainteresowanie budzą zarobki prezesa. Sprawdził to poseł Nowoczesnej. Co ustalił?

Ile zarabia prezes TVP Jacek Kurski?

Aktualnie najwięcej mówi się jednak o jego finansach. A wszystko to za sprawą dociekliwości przewodniczącego Nowoczesnej Adama Szłapki, który od dwóch i pół roku domaga się ujawnienia przez Telewizję Polską zarobków czołowych dziennikarzy tej stacji oraz jej prezesa. Powołuje się przy tym na prawo dostępu do informacji publicznej.

Polityk postanowił dowiedzieć się, ile prezes Kurski zarobił w ciągu pięciu lat zarządzania TVP. Po ponad dwóch miesiącach oczekiwania na odpowiedź w sprawie interpelacji stacja wysłała mu wykaz zarobków na przestrzeni lat. Zapisano je w formie wielokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Na tej podstawie Szłapka obliczył konkretne kwoty, które trafiały do kieszeni prezesa.

Zgodnie z tymi wyliczeniami za pierwszy rok pełnienia swojej funkcji, Jacek Kurski zainkasował ponad 304 tysiące złotych, w 2017 roku ponad 545 tysięcy złotych. Zarobki prezesa wzrosły w 2018 roku – w sumie było to aż ponad 811 tysięcy. W 2019 roku otrzymał pensję w wysokości ponad 758 tysięcy. Najmniej na jego konto wpłynęło w ubiegłym roku – nieco ponad 290 tysięcy.

Zsumowanie wszystkich kwot jest bardzo proste i wychodzi na to, że przez 5 lat pracy w roli prezesa TVP Jacek Kurski mógł zarobić nawet 2 mln 710 tys. 654 zł. Szłapka za pośrednictwem Twittera już zapowiedział, że nie kończy jeszcze swojego dochodzenia.

Moim zdaniem to nie wszystko. Sprawdzamy dalej – napisał na swoim profilu.


Jacek Kurski - Wiosenna ramówka TVP 2021

Jacek Kurski - Wiosenna ramówka TVP 2021

Jacek Kurski i Joanna Kurska

Jacek Kurski i Joanna Kurska

Jacek Kurski i Joanna Kurska

Jacek Kurski i Joanna Kurska

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Jakoś mnie z nóg ta kwota nie powaliła. Jak na taki tytuł to myślałam, że naprawdę okaże się że są to spore zarobki. No ale jak widać, robienie burzy o nic

 • gregor pisze:

  ten Kurski to nie ma życia, jak nie ślub się nie podoba to dziecko to teraz zarobki. Dajcie na luz temu człowiekowi. Lubić go nie trzeba ale doceńcie chociaż co zdziałał dla telewizji. Sport macie, seriale macie, dokumenty, co chwilę jakieś nowe projekty? no właśnie.

 • grażka pisze:

  Popatrzcie sobie w sieci ile zarabiali prezesi za czasów rządów opozycji to przestaniecie hejtować. On ma minimalne wynagrodzenie, z roku na rok jeszcze kwoty maleją. W porządku gość jest jak dla mnie. Widać, że nie z tych co mu na kasie zależy a z tych co chcą dobrego zrobić dla stacji. I nie można mu do jego pracy nic zarzucić.

 • Gość pisze:

  Mnie to dziwi jedna rzecz, ludzie faktycznie sa tak zakręceni i nie widza ze to jedna z mniejszych pensji jaka maja prezesi państwowych spółek, po drugie, to kwota za 5 lat dodatkowo brutto…Wiec ile on ma 15 000 miesięcznie ?

 • Gość pisze:

  opozycja to może niech się sama weźmie do pracy. Bo tylko takimi informacjami chcą ludzi ze sobą skłócić i żeby powstał niepotrzebny hejt na kurskiego

 • Gość pisze:

  Sprzedał swoją rodzine za garść srebrników. Temy dziad bedzie cierpiał

 • Gość pisze:

  Jestem bardziej ciekawy…..ile zarobil Donald Tusk….to moze rzeczywiscie powalic z nog?

 • Gość pisze:

  Ja nie place TV bo po co mam ogl non stop…. Leki!!!!! Covida!!! I idiotow…

 • Gość pisze:

  45tys miesięcznie. To w sumie nie tak dużo, biorąc pod uwagę ile zarabiają te blondyny od Glaplińskiego 😂

 • Gość pisze:

  A emeryci 1000 zl

 • Gość pisze:

  Rozdają nasze pieniądze na prawo i lewo.

 • Bzzzz pisze:

  I na zdrowie….

 • Gość pisze:

  Czy to dużo na prezesa…? prezes Banku Millennium – Joao Nuno Lima Bras Jorge w ciągu 12 miesięcy zarobił 5,1 mln zł…

 • Gość pisze:

  A frajerzy płacą abonament

 • Jolanta 62 pisze:

  Dlatego mu się ta gęba śmieje! !!!

 • Gość pisze:

  To nie kurski to CZOSNKOWY ktory ograbia POLAKOW i NASZA OJCZYZNE

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×