Szukaj

TVP kręci film o Annie Przybylskiej. Jacek Kurski już wróży sukces i 6-milionową widownię. Zdradził szczegóły

Jacek Kurski i Anna Przybylska

Jacek Kurski i Anna Przybylska

Jacek Kurski opowiedział o nowym projekcie, który przygotowuje TVP. Powstaje film o Annie Przybylskiej. Prezes telewizji uważa, że przyciągnie on przed telewizory miliony widzów.

Anna Przybylska stawiała pierwsze kroki przed kamerami w 1997 roku. Jej dorobek artystyczny otwiera rola w Ciemnej stronie Wenus. Od tego momentu jej kariera nabierała rozpędu. Rok później zadebiutowała w serialu Złotopolscy, gdzie wcieliła się w postać policjantki Marylki Baki. Potem zagrała w filmie Sezon na leszcza. W latach 2003–2011 cieszyła się sympatią widzów, grając postać dr Kariny w sitcomie Daleko od noszy, emitowanym przez telewizję Polsat.

Przybylska spełniała się nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Stworzyła dobrze dobrany duet z Jarosławem Bieniukiem. Para doczekała się trojga dzieci. W pewnym momencie aktorka  skoncentrowała się przede wszystkim na macierzyństwie. W jednym z wywiadów mówiła, że był to świadomy wybór. Uważała, że praca może poczekać:

Nie wywrócę moim dzieciom życia do góry nogami z powodu jakiegoś serialu. Wiem, że nie pogodzę wszystkiego i wcale mnie to nie wyprowadza z równowagi. Nim się obrócę, Jasio pójdzie do przedszkola, Jarek skończy karierę i, mając ojca na pełny etat, będę mogła wrócić do pracy bez wyrzutów sumienia, że coś zaniedbuję. Ja już przy drugiej ciąży bardzo mocno ograniczyłam sprawy zawodowe, choć właściwie w każdej trochę pracowałam. To nie była więc alternatywa: grać czy urodzić dziecko – komentowała w Vivie!.

Niestety aktorce nie było dane obserwować, jak dorastają jej dzieci. Zmarła 5 października 2014 roku. Chociaż dzielnie walczyła o powrót do zdrowia, rak trzustki okazał się silniejszy.

Jacek Kurski chce zrobić film o Annie Przybylskiej

Życiorys Anny Przybylskiej zainspirował władze Telewizji Polskiej do tego, by stworzyć o niej film. Jacek Kurski w rozmowie z Faktem przekonuje, że jest wręcz pewien, że przebije on sukces produkcji poświęconej Krzysztofowi Krawczykowi. Sądzi, że przed telewizorami może zasiąść nawet 5-6 mln Polaków:

Autor opowieści o Krawczyku z wielkim zapałem zabrał się do pracy nad filmem o Annie. Myślę, że ten dokument przyciągnie przed telewizory nie 4 (tylu widzów obejrzało film o Krzysztofie Krawczyku – red), ale nawet 5-6 milionów Polaków. I wzruszy ich.

Prezes TVP nie wyklucza, że film być może trafi do kin. Uważa, że dzięki takim produkcjom telewizja publiczna spełnia swoją misję:

W ostatnich latach nie było takich dokumentów, które oglądałyby 4 miliony ludzi. Myślę, że mamy renesans tego gatunku. To prawidłowe wypełnienie misji telewizji publicznej.

Jacek Kurski zdradził, że prace nad filmem już ruszyły.

Warto wspomnieć, że prezes TVP nie jest pierwszym, który myśli o nakręceniu filmu o życiu Anny Przybylskiej. Wcześniej taki pomysł miał reżyser, a prywatnie przyjaciel Przybylskiej, Radosław Piwowarski. Chociaż już w 2016 był gotowy scenariusz, produkcja nie została jednak ukończona. Reżyser tłumaczył, że z woli rodziny film nie powstanie.

Zobacz także: Bieniuk opłakuje śmierć Kowalewskiego. Opublikował zdjęcie aktora z Przybylską. Już przeszło do historii


Jacek Kurski - Wiosenna ramówka TVP 2021

Jacek Kurski - Wiosenna ramówka TVP 2021

Oliwia Bieniuk uczciła szóstą rocznicę śmierci Anny Przybylskiej

Oliwia Bieniuk uczciła szóstą rocznicę śmierci Anny Przybylskiej

Instagram Anny Przybylskiej - co publikowała?

Instagram Anny Przybylskiej - co publikowała?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×