Szukaj

Nie żyje gwiazda „Klanu”. Jacek Czyż przez lata walczył z rakiem

Jacek Czyż nie żyje

Jacek Czyż nie żyje

Jacek Czyż nie żyje. Polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy zmarł w piątek rano, co potwierdzili jego znajomi. Zaledwie pięć dni temu mężczyzna świętował 67. urodziny.

Jacek Czyż skończył studia aktorskie. Występował w teatrze, a także w filmach i serialach takich jak m.in. Miś, Samo życie, Plebania oraz Ojciec Mateusz. Bardziej rozpoznawalny był jednak jego głos. Mężczyzna zapisał na swoim koncie tysiące ról w różnego rodzaju produkcjach, a także słuchowiskach dla dzieci.

Jacek Czyż nie żyje. Przyjaciele składają kondolencje

Czyż zmagał się z problemami zdrowotnymi. Trzy lata temu w maju trafił do szpitala z udarem mózgu. Później zdiagnozowano u niego raka prostaty z przerzutami na kości. Cierpiał też na niedowidzenie połowicze.

Pomimo chorób nie tracił optymizmu. Zaledwie pięć dni temu świętował 67. urodziny. Niestety Jacek Czyż zmarł, o czym na Facebooku poinformował Andrzej Golimont, prezes zarządu w warszawskim Szpitalu Praskim. Udostępnił zdjęcie aktora, w opisie pożegnał go pięknym wpisem:

Jacek Czyż nie żyje. A zaledwie 5 dni temu świętowaliśmy Jego urodziny. Umawialiśmy się, że „zaraz się zobaczymy”. Inaczej miało to „zaraz” wyglądać. Jacek. Większości bardziej znany z głosu niż twarzy, bo i Tygrysek i RedBull i tysiące dubbingowych ról. Ale przecież także aktor dzięsiątków filmów. Jacek. Kompan. Żartowniś. Dobry człowiek. Strasznie smutno.

Jacek Czyż nie żyje. A zaledwie 5 dni temu świętowaliśmy Jego urodziny. Umawialiśmy się, że „zaraz się zobaczymy”….

Opublikowany przez Andrzeja Golimonta Piątek, 24 lipca 2020

Wiadomość o śmierci aktora wstrząsnęła internautami. W komentarzach pod wpisem wyrażają swój smutek:

  • Uleciał piękny glos! Bardzo, bardzo żal!
  • Miałem przyjemność poznać.
  • Cholernie smutno.

Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia.

Kim był Jacek Czyż?

Jacek Czyż urodził się w 19 lipca 1953 roku w Sosnowcu. W 1977 roku ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W 1981 roku wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Grywał m.in. w Teatrze Komedia w Warszawie, a także Teatrze Narodowym.

Na swoim koncie ma występy w filmach i serialach takich jak m.in. Samo życie, Klan, Wojenne dziewczyny, Miś. Dał polski głos postaciom takim jak m.in. Tygrysek z Kubusia Puchatka, Argus Filch z Harry’ego Pottera oraz Rafiki z serii Król Lew.

Czyż zakończył karierę w 2017 roku z powodu udaru mózgu. W tym samym roku wykryto u niego nowotwór prostaty. Prywatnie był ojcem Aleksandra, który był owocem miłości z Hanną Orsztynowicz. W zeszłym roku w kwietniu poślubił Miriam Aleksandrowicz.

 


Jacek Czyż nie żyje

Jacek Czyż nie żyje

Jacek Czyż nie żyje

Jacek Czyż nie żyje

Jacek Czyż nie żyje. Podkładał głos w Kubusiu Puchatku

Jacek Czyż nie żyje. Podkładał głos w Kubusiu Puchatku

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×