Gwiazda „Klanu” skarży się na warunki pracy. To zaraz może zakończyć się tragedią

Klan

Klan

Jacek Borkowski opowiedział o pracy na planie Klanu w dobie pandemii koronawirusa. Czy rzeczywiście aktorom nie robi się testów? Jak dba się o ich bezpieczeństwo? 

Przez epidemię koronawirusa w Polsce, realizacja nowych odcinków serialu Klan została wstrzymana na jakiś czas. Aktorzy nie chodzili do pracy, tym samym nie zarabiali pieniędzy. Gdy nieco złagodzono obostrzenia, wrócili na plan. Chociaż produkcja dba, by zapewnić bezpieczeństwo, występujących nie przebadano pod kątem SARS-CoV-2. To zaraz może zakończyć się tragedią.

Anna Powierza w rozmowie z Faktem opowiedziała o nowych zasadach, które obowiązują. Musi sama kontrolować swoje zdrowie:

Nam niestety nie robiono testów na koronawirusa przed powrotem na plan – ani potem, ani w trakcie zdjęć. Musimy więc słuchać sami własnego ciała, sprawdzać, czy nie mamy gorączki i nie bagatelizować tego, że źle się czujemy – mówi Powierza.

Jacek Borkowski o pracy w Klanie

O tym, że aktorom nie robi się testów, informuje też Jacek Borkowski. Wie, że jeśli nie będzie pracować, nie zarobi żadnych pieniędzy. Dlatego pierwszy dzień zdjęciowy ma już za sobą:

Praca musi zostać wykonana, żeby były odcinki na jesienną ramówkę. Jest zagrożenie, można się bać, ale trzeba po prostu iść do pracy, żeby mieć za co żyć – komentuje w rozmowie z Faktem.

Borkowski zdradził, że przed wejściem na plan jedynie zmierzono mu gorączkę. Opowiedział, jak wygląda jego praca w dobie pandemii:

Na planie wszyscy chodzą w maseczkach, są środki dezynfekujące i realizujemy serial w takich warunkach – dodaje Borkowski.

Aktorzy Klanu nie są badani na obecność koronawirusa, ale każdy, kto pracuje przy M jak miłość, przechodzi testy. Zrobiono je nie tylko na początku, ale też w trakcie kręcenia kolejnych odcinków.


Jacek Borkowski - gwiazdy podczas gali wręczenia nagród dla kobiet biznesu

Jacek Borkowski - gwiazdy podczas gali wręczenia nagród dla kobiet biznesu

Jacek Borkowski - premiera filmu

Jacek Borkowski - premiera filmu "Miłość i miłosierdzie"

Jacek Borkowski z dziećmi na wakacjach

Jacek Borkowski z dziećmi na wakacjach

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×