61-letni gwiazdor „Klanu” szokuje wyznaniem: „Jestem gejem”. Co na to jego byłe żony i tabun partnerek?

Klan

Klan

Jacek Borkowski w wywiadzie dla dziennika Fakt wyjawił długo skrywany sekret. Aktor kilkadziesiąt lat temu przyznał się do tego że jest gejem. Dlaczego to zrobił?

Jacek Borkowski to doskonale znany wszystkim aktor filmowy, serialowy, oraz teatralny. Chociaż na swoim koncie ma całą masę różnych ról, to widzom dał się doskonale poznać, występując w serialu Klan. W uwielbianej przez fanów produkcji pojawia się od ponad dwóch dekad, wcielając się w rolę Piotra Rafalskiego. Aktor regularnie pojawia się także w różnego rodzaju shows. Dzięki swoim umiejętnościom wokalnym został zaproszony do udziału w programie Jak oni śpiewają. Niewiele osób bowiem wie, że artysta ma na swoim koncie nie tylko świetne role, ale także dosyć bogatą dyskografię.

Oprócz zawodowych sukcesów Borkowski może się także pochwalić dosyć bujnym życiem towarzyskim. Był aż trzykrotnie żonaty. Swoją pierwszą żonę Elżbietę Jasińską poznał, będąc jeszcze na studiach. To właśnie z tego związku narodziła się jego pierwsza córka Karolina, która próbowała iść w ślady swojego ojca. Widzowie pamiętają ją najbardziej z jej roli w serialu Na dobre i na złe. Dziecko jednak nie scementowało tego związku, a rodzice Karoliny szybko wzięli rozwód. Była żona Jacka bardzo chciała również unieważnić przysięgę złożoną przed ołtarzem.

Jacek Borkowski wyznał, że jest gejem

Aktor i jego pierwsza żona szybko uzyskali formalny rozwód, jednak pierwszej żonie Borkowskiego bardzo zależało na tym, by otrzymać również unieważnienie ich kościelnego małżeństwa. Prawo liturgiczne zezwala na taki krok tylko w nielicznych przypadkach i towarzyszy temu żmudna i długa procedura. Elżbiecie i Jackowi wszystko udało się za pomocą jednego małego kłamstwa. Aktor o wszystkim opowiedział w rozmowie z Faktem.

Moja była żona bardzo starała się o rozwód kościelny. Mnie na tym nie zależało, bo jestem niewierzący. Pamiętam, że te procedury bardzo długo trwały. Dostaliśmy rozwód kościelny po siedmiu czy ośmiu latach od rozwodu w sądzie. Pamiętam, że żona zadzwoniła do mnie i zapytała, co może napisać w uzasadnieniu. Stwierdziłem, że może napisać, co chce, a najlepiej niech napisze, że jestem gejem, to od razu dadzą nam ten rozwód. Dobrze to załatwiła, skutecznie. Nigdy nie myślałem, że taki rozwód będzie mi potrzebny, a jednak się przydał, bo z moją drugą żoną Magdą wziąłem ślub kościelny – zdradził Borkowski.

Chociaż serialowemu Rafalskiemu nie zależało, by unieważnić małżeństwo, to po czasie okazało się, że dzięki temu mógł poślubić swoją drugą żonę. W styczniu 2009 ożenił się z Magdaleną Gotowiecką. Kobieta niestety zmarła, przegrywając walkę z białaczką.

 

 

 


Jacek Borkowski wspomina zmarłą żonę

Jacek Borkowski wspomina zmarłą żonę

Gala Akademii Dobrego Stylu 2016 - Jacek Borkowski

Gala Akademii Dobrego Stylu 2016 - Jacek Borkowski

Jacek Borkowski z dziećmi na wakacjach

Jacek Borkowski z dziećmi na wakacjach

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×