Szukaj

J.Lo na początku miała mieć inny pseudonim. Było kilka opcji. Gwiazda zdradziła, jak powstała jej słynna ksywa

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez karierę na scenie robi już od ponad dwóch dekad. Gwiazda nazwała swoją drugą płytę J.Lo i pod tym przydomkiem funkcjonuje od 2001. W ostatnim wywiadzie zdradziła, kto był jego twórcą. 

Jennifer Lopez od kilku dekad bryluje na muzycznej scenie. Pierwsze kroki w show-biznesie stawiała już w latach 80., ale dopiero dekadę później usłyszał o niej cały świat. Ogromna popularność zaczęła się od pierwszoplanowej roli w filmie Selena, oraz wydania debiutanckiego krążka On the 6, który na całym świecie sprzedał się w ponad 8 milionach egzemplarzy. Jeszcze większą popularnością cieszył się wydany dwa lata później album J.Lo, który rozszedł się w rekordowym tempie i trafił do 12 milionów fanów z różnych zakątków globu.

Gwiazda jest nie tylko świetną wokalistką, ale także aktorką i tancerką. Jej wszystkie talenty zaprowadziły ją na sam szczyt show-biznesu, przez co stała się prawdziwą ikoną pop kultury. Wokół swojego nazwiska zbudowała prawdziwe imperium. W parze z wielką karierą nie szło jednak szczęście w miłości ma za sobą kilka nieudanych związków i rozwodów. Od kilku lat jednak jest związana z Alexem Rodriguezem i chociaż kolorowa prasa donosiła o ich rozstaniu, to oni udowadniają, że ich relacja ma się wręcz doskonale.

Jennifer Lopez zdradziła, kto wymyślił jej pseudonim

Wokalistka mimo upływu czasu nadal wygląda doskonale. Być może trudno w to uwierzyć, ale w lipcu tego roku będzie obchodziła swoje 52. urodziny. Nie ma jednak zamiaru zwalniać tempa i nie tylko zachwyca swoją figurą i kondycją, ale cały czas angażuje się w nowe projekty. Ostatnio pojawiła się na okładce magazynu In Style i udzieliła też krótkiego wywiadu. Zdradziła w nim, kto wymyślił jej przydomek „J.Lo”.

Jennifer Lopez od początku kariery występowała pod swoim prawdziwym nazwiskiem. Podczas nagrań pierwszej płyty odwiedzał ją w studiu nagraniowym nieżyjący już raper Heavy D. To właśnie on nazywał ją w pieszczotliwy sposób i wymyślał różne zdrobnienia łączące jej imię z nazwiskiem. Na początku miała być Jenny-Lo. Dopiero z czasem jej pseudonim ewoluował do obecnej wersji.

Pseudonim J.Lo pochodzi od Heavy D. Kiedyś przychodził do studia, gdy nagrywałam swój pierwszy album i nazywał mnie Jenny-Lo, Jennifer-Lo, a potem J.Lo – zdradziła w rozmowie z In Style.

Artystce tak bardzo spodobał się ten przydomek, że postanowiła nazwać tak swoją drugą płytę.

Kiedy robiłam swój drugi album, zdecydowałam się nazwać go „J.Lo” – skwitowała Lopez.

Przydomek wokalistki zna cały świat i od dwóch dekad towarzyszy on jej na scenie i jest używany zamiennie z jej imieniem i nazwiskiem. Ona sama wykorzystała go w karierze jeszcze kilka razy, wydając pod nim linię odzieży, perfum, a ostatnio także kosmetyków do pielęgnacji twarzy.


Heavy D - twórca pseudonimu Jennifer Lopez

Heavy D - twórca pseudonimu Jennifer Lopez

Jennifer Lopez odtworzyła teledysk sprzed lat

Jennifer Lopez odtworzyła teledysk sprzed lat

Jennifer Lopez odtworzyła teledysk sprzed lat

Jennifer Lopez odtworzyła teledysk sprzed lat

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×