Szukaj

Irlandia wybrała reprezentanta na Eurowizję 2016. To były wokalista bardzo popularnej w Polsce grupy

Eurowizja 2016 Irlandia Nicky Byrne Sunset

Irlandia na Eurowizji 2016 – Nick Byrne z Westlife

Konkurs Eurowizji 2016 coraz bliżej! Tegoroczny festiwal odbędzie się w Sztokholmie w dniach 10-14 maja. Będzie to szósty konkurs zorganizowany przez szwedzką telewizję. Wszystkie kraje, które zadeklarowały się do uczestniczenia w Eurowizji 2016, zastanawiają się nad tym, kto powinien je reprezentować. Telewizja Polska też ma swoich faworytów.

Zobacz: Kto pojedzie z Polski na Eurowizję 2016?

Swojego reprezentanta do konkursu wytypowała już Irlandia! Władze telewizji RTE potwierdziły po kilku dniach spekulacji, że o zwycięstwo w Sztokholmie powalczy Nicky Byrne, były członek kultowej grupy Westlife. Na konkurs pojedzie z piosenką Sunlight, do której kilka dni temu opublikował lyric video.

Piosenkarz skomentował tę decyzję stacji:

Jak wielu z nas, dorastałem oglądając Konkurs Piosenki Eurowizji. W domu zawsze ekscytowaliśmy się tym wydarzeniem, ja sam jestem szczęściarzem, bo kilkukrotnie widziałem zwycięstwa reprezentantów Irlandii. (…)  Jestem zaszczycony z tego, że telewizja RTÉ wybrała właśnie mnie i że uwierzyła w moją piosenkę. Nie mogę doczekać się ponownej wizyty w Szwecji, gdzie przez lata odnosiłem sukces razem z moim zespołem Westlife.  Nie mogę się doczekać bycia częścią tego niesamowitego wydarzenia organizowanego w Sztokholmie. Irlandio, dam się z siebie wszystko. Szwecja… nadchodzimy!

Myślicie, że Nicky ma szansę na wysoki wynik na Eurowizji 2016 dla Irlandii? Być może sukcesy z przeszłości wyróżnią go na tle innych uczestników festiwalu…

Nicky Byrne reprezentantem Irlandii na Eurowizji 2016

Nicky Byrne reprezentantem Irlandii na Eurowizji 2016

Były członek grupy Westlife reprezentantem Irlandii na Eurowizji 2016

Były członek grupy Westlife reprezentantem Irlandii na Eurowizji 2016


Czy Irlandia ma szansę wygrać Eurowizję 2016?

×